Pristatome šios savaitės (spalio 1 d. – spalio 5 d.) svarbiausių renginių TOP 15.

PIRMADIENIS

 1. NATIONAL THEATRE LIVE’18

  „Forum Cinemas“ vėl kviečia teatro mylėtojus: nuo rugsėjo iki kitų metų vasario – šeši spektakliai iš Londono Karališkojo nacionalinio teatro!

  Po pernykštės Londono Karališkojo nacionalinio teatro spektaklių transliacijų sėkmės „Forum Cinemas“ šiemet vėl siūlo nusikelti į vieną prestižiškiausių teatro scenų pasaulyje. Nuo rugsėjo 10-tos iki kitų metų vasario 4 d. „Forum Cinemas“ ekranuose teatro mylėtojai turės progą išvysti šešis spektaklius.

  KUR? Forum Cinemas Vingis, Savanorių pr. 7

 2. ELEKTRONINIŲ GARSO PRAKTIKŲ FESTIVALIS „AHEAD“

  Šeštasis AHEAD vyks spalio 1-5 dienomis, jame – naujausi elektroninės muzikos ir garso meno projektai, kūrybinės dirbtuvės, dalijimasis patirtimis ir žiniomis – visa ta nemokamai.

  Festivalis AHEAD yra vienas unikaliausių ir įdomiausių tokio pobūdžio renginių regione. Kuruojamas iškirtinai kaip atvira patirčių erdvė, kuri yra prieinama kiekvienam norinčiam dalyvauti ir daugiau sužinoti apie elektronines garso kūrimo ir panaudojimo galimybes. Festivalis stengiasi supažindinti su tarptautiniais muzikos ir garso meno projektais stengdamas įtraukti dalyvius į festivalio atmosferą ir dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir pokalbiuose, taip kartu stengiantis suprasti su garsu ir elektronika susijusius reiškinius.

  KUR? Įvairios vietos

 3. PIEŠIMO DIRBTUVĖS „GALEROJE“

  Visus, norinčius pagerinti savo piešimo įgūdžius, paeksperimentuoti ir piešti savo malonumui ar tiesiog pabūti meninėje aplinkoje, kviečiame į piešimo dirbtuves su gyvais pozuotojais. Net 6 savaites kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį „Galeroje“!

  KUR? Užupio meno inkubatorius, Užupio g. 2A

ANTRADIENIS

 1. 18-ASIS LENKŲ KINO FESTIVALIS

  2018 m. spalio 2-14 dienomis vyks Lenkijos instituto Vilniuje rengiamas 18-asis Lenkų kino festivalis.

  Šių metų Lenkų kino festivalio šūkis – „100% kino – 100% laisvės” – siejasi su Lenkijos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio minėjimu. Per pastarąjį šimtmetį Lenkija išgyveno ir dinamišką plėtrą tarpukario laikotarpiu, ir gūdų dviejų totalitarinių režimų prievartos bei nusikaltimų laikotarpį II pasaulinio karo metais, kelis dešimtmečius laisvę gniuždžiusios komunistinės valdžios viešpatavimą, kovas už nepriklausomybę, ir galiausiai – laisvus rinkimus 1989-aisiais, sėkmingą politinę ir ūkio pertvarką. Visi šie įvykiai be abejo smarkiai veikė kultūrą, kinematografiją ir jų plėtrą.

  KUR? Vilniaus kino teatras

 2. LIETUVIŠKOJI NORA

  Vienos dalies spektaklis aktorės Monikos MIRONAITĖS gyvenimo ir kūrybos motyvais

  Premjera – spektaklis „Lietuviškoji Nora“ sukurtas aktorės, lietuvių teatro primadonos Monikos Mironaitės (1913–2000) gyvenimo ir kūrybos motyvais. Tai viena ryškiausių Lietuvos profesionalaus teatro šimtmečio scenos menininkių, kurios kūryba atspindi mūsų teatro istorijos raidą. Išlikusiuose Monikos dienoraščiuose, laiškuose ir amžininkų prisiminimuose atgyja praėjusio šimtmečio Lietuvos scenos meno panorama bei raida režisūrinio teatro link, o taip pat – dramatiškas talentingos menininkės likimas.

  KUR? Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Gedimino pr. 22

 3. ŠVENTINIS MASKVOS DANILOS VIENUOLYNO PATRIARCHALINIS VYRŲ CHORAS

  Atsiliepiant į daugybės dvasinio meno gerbėjų pageidavimus, kurių lavina po neseniai vykusių gastrolių tiesiog „užgriuvo“ organizatorius, Vilniuje vėl gastroliuos garsiausias šiuolaikinio meno choras – ŠVENTINIS MASKVOS DANILOS VIENUOLYNO PATRIACHALINIS VYRŲ CHORAS!!! Šio kolektyvo užimtumas milžiniškas: garbinti senovinį stačiatikių giedojimo meną visame pasaulyje ir dar dalyvauti apeigose Šventovėje. Tačiau pavyko skirti dėmesį ir Lietuvai, suteikiant mums laimingąją galimybę susitikti. Su džiaugsmu ir viltimi dėl palaiminimo pranešame būsimo koncerto datą ir vietą: spalio 2-ąją, 2018 metais, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčios koncertų salėje! Bet ir tai dar ne viskas! Artėjantis koncertas yra unikalus tuo, kad Choras atvyks į Vilnių su daug įvairesne programa, kurią atlikti padės didesnis (!) choro dalyvių balsų skaičius! Choras bus gausesnis ir koncertinis pasirodymas nustebins visus rečiausių ir sodriausių balsu: bosų, baritonų, tenorų puota!

  KUR? Šv. Kotrynos bažnyčia

TREČIADIENIS

 1. ALEKSANDER SHONO. GERKLINIO DAINAVIMO DIRBTUVĖS

  Gerklinio dainavimo dirbtuvės. Gamtos garsai. Protėvių giesmės. Žemės alsavimas. Vakaras su Aleksandru, pokalbiai, dainos, muzika, arbata ir visos buriatiško tradicinio grojimo ir dainavimo patslaptys.

  Aleksandr SHONO – buriatas, profesionalus tradicinės muzikos atlikėjas, senųjų legendų ir epų pasakotojas, etnologas. Tai gerklinio dainavimo meistras grojantis buriatų ir mongolų įvairiais tradiciniais instrumentais.

  KUR? Miesto Laboratorija

 2. EKSKURSIJA PO PARODĄ „LIETUVA LITVAKŲ KŪRYBOJE“

  Spalio 3 d. 17 val. kviečiame aplankyti naujausią muziejaus Tolerancijos centro (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) parodą „Lietuva litvakų kūryboje“ kartu su jos kuratore dr. Vilma Gradinskaite ir pamatyti Lietuvą litvakų akimis.

  Valstybės šimtmečiui skirtoje parodoje pristatoma per keturiasdešimt dailės kūrinių iš Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus, Lietuvos dailės muziejaus, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, José Gurvičiaus muziejaus Urugvajuje ir privačių kolekcijų. Dauguma kūrinių Lietuvoje eksponuojami pirmą kartą. Ekspoziciją lydi informatyvūs stendai apie Lietuvos žydų istoriją, dailę, literatūrą, muziką, kiną ir teatrą.

  KUR? Tolerancijos centras, Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus

 3. BEATS SU JUSTE KRAUJELYTE

  Projektas BEATS su Juste Kraujelyte – profesionalūs ilgametę sceninę patirtį turintys muzikantai, koncertuojantys su garsiais šalies atlikėjais, kuriantys siautulingą nuotaiką scenoje!

  Vakaro metu BEATS pristatys 2 skirtingas populiarių muzikos kūrinių šokių programas – užsienio bei lietuviškų dainų, kuriose skambės visus išjudinantys pop/ rock/ funk stiliaus kūriniai nuo „Uptown funk“ iki „Highway to hell“, pamėgti šokių hitai ir nemirštančios visiems gerai žinomos lietuviškos dainos, atrastos naujai ir suskambančios moderniai!

  KUR? Muzikos klubas „Tamsta“

KETVIRTADIENIS

 1. JACK WHITE

  Metų roko įvykis: Į Lietuvą atvyksta šiuolaikinio roko genijus Jack White

  Grupių „The White Stripes“, „The Dead Weather“, „The Raconteurs“ ir leidybinės kompanijos „Third Man Records“ smegenys Jackas White‘as spalio 4-osios vakarą pirmą kartą surengs koncertą Vilniaus „Siemens“ arenoje.

  KUR? Vilniaus „Siemens“ arena

 2. LABDAROS RENGINYS-KONCERTAS „PADĖKIME SAVO MAŽIESIEMS DRAUGAMS“

  Maloniai kviečiu Jus atvykti į renginį, skirtą atkreipti visuomenės dėmesį į pasiaukojantį darbą, kurį atlieka gyvūnų prieglaudose dirbantys žmonės. Tai bus pasakojimas apie meilę ir užuojautą, apie žiaurumą ir cinizmą, apie žmogaus ir gyvūnų santykius bei gebėjimą gyventi kartu.

  Kas mane paskatino imtis šios iniciatyvos? Šių metų vasario 8 dieną aplankiau  gyvūnų prieglaudą „Lesė“, įsikūrusią netoli Kauno. Apie „Lesę“ šiek tiek žinojau iš trumpos  informacijos spaudoje bei iš savo dukters Paulinos, kuri  ten lankėsi, norėdama rasti gyvūnėlį, kurį galėtų padovanoti savo broliui Dainiui gimtadienio proga.

  KUR? Mokytojų namai

 3. NEPATOGUS KINAS 2018

  Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ šiemet vyks 12-ąjį kartą nuo spalio 4 dienos.

  Virš penkiasdešimt dokumentinių filmų aktualiomis socialinėmis, politinėmis ir aplinkosaugos temomis nuo 1 cento už bilietą. Taip pat diskusijos, susitikimai su užsienio kūrėjais, paroda ir vakarėliai.

  KUR? Įvairios vietos

PENKTADIENIS

 1. OMERTA GOES LIVE: TRAUKA | LOFTAS

  Spalio 5 d. menų fabrike LOFTAS, vienas geriausių Lietuvos hiphopo atlikėjų – OMERTA, pristato koncertinį turą – TRAUKA. Tai vienintelis, didžiausias ir svarbiausias jo koncertas Vilniuje, šiais metais.

  KUR? Menų fabrikas „Loftas“

 2. A. SMILGEVIČIŪTĖS IR GRUPĖS „SKYLĖ“ KONCERTAS „BROLIAI“

  Tūkstančius širdžių palietęs ir nacionalinės reikšmės įvykiu tapęs Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „SKYLĖ“ projektas „Broliai“ Lietuvos valstybės šimtmečio proga vienintelį vakarą grįžta į sceną. Tik spalio 5 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose – unikalus, muziką, šviesą ir vaizdą apjungiantis koncertas.

  KUR? Kongresų rūmai

 3. VAKARAS „GYVENTI LIETUVAI“

  Skirtas Mokytojos, knygų leidėjos, Lietuvos karalienės Mortos premijos mecenatės.

  Jadvygos Karinauskytės – Kauneckienės atminimui ir knygos „Paukštė išskrido… pavasarėjant“ pristatymui.

  KUR? Mokytojų namai

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist