Penkių didžiųjų Lietuvos miestų gyventojai ir svečiai artimiausią mėnesį galės išmėginti teisėjo profesiją ir patys priimti nuosprendžius sudėtingose bylose. „Teisingumo kambariu“ pavadintą edukacinį projektą Lietuvos teismai įgyvendina siekdami iš arčiau supažindinti visuomenę su teisėjų darbo specifika.

„Jau ne kartą įsitikinome, kad įvairios teismų atvirumo iniciatyvos leidžia žmonėms geriau suprasti teismų darbo procesus ir duoda puikių rezultatų Dabar šalies gyventojus norime išsamiau supažindinti su esminiu teisingumo vykdymo etapu: sprendimo priėmimu“, – idėją pristatė kampaniją inicijuojančios Nacionalinės teismų administracijos direktorė Reda Molienė.

„Teisingumo kambarys“ – tai nemokamas mobilus galvosūkis, kurio žaidėjai tampa teisėjais ir ištrūkti gali tik išsprendę painią bylą. Prie Mažvydo bibliotekos stovintis galvosūkių kambarys balandžio 15-19 d. atviras visiems išmėginti savo jėgas vykdant teisingumą norintiems vilniečiams, o vėliau  keliaus į kitus Lietuvos miestus.

Pirmieji „Teisingumo kambarį“ įveikti ėmėsi Lietuvoje žinomi žmonės: atlikėjai Dovilė Filmanavičiūtė, Tomas Sinickis, Henrikas Piktuižis bei laidų vedėjas Vaidas Leliuga.

„Man tai buvo labai sudėtinga. Vadovavausi emocijomis ir jeigu ne Vaido racionalumas ir išmintis, būčiau čia kukavusi iki ryto. Kviečiu visus ateiti išbandyti, nes visai kitu kampu pažiūri į profesiją, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo tokia „Viską gauni, tai kas čia yra nuspręsti…“ Labai įdomu“, – po žaidimo įspūdžiaisdalijosi D. Filmanavičiūtė.

Sinickis pažadėjo į „Teisingumo kambarį“ atvesti jaunąją kartą. „Mano vaikai labai nori į pabėgimo kambarį. Sakiau, kad nesąmonė, tai dabar atvesiu į šitą. Daugiau tokių darykit“, – organizatoriams linkėjo atlikėjas.

„Teisingumo kambaryje“ žaisti gyventojai kviečiami komandomis – per valandą išsiaiškinti visas bylos aplinkybes vienu metu kviečiami iki keturių komandos narių.

Savaitę praleidęs Vilniuje, „Teisingumo kambarys“ taip pat aplankys kitus Lietuvos miestus. Tikslias galvosūkio buvimo vietas ir datas sužinoti bei užsiregistruoti žaidimui visi norintys kviečiami Lietuvos teismų paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ bei el. paštu komunikacija@teismai.lt. Žaidimas yra nemokamas.

Molienės teigimu, šiandien vis dar dažnai pasitaiko situacijų, kai rezonansinėse, plačiai viešojoje erdvėje nušviestose bylose visuomenė jau iš anksto, teismui dar neišnagrinėjus bylos, tikisi itin radikalaus sprendimo, dažniausiai – įkalinimo bausmės. Tokiais atvejais lūkesčių neatitinkantis, nuosaikesnis sprendimas skatina nusivylimą ir emocionalias reakcijas. „Galimybė iš arti susipažinti su sprendimo priėmimo procesu ir aplinkybėmis, į kurias savo darbe privalo atsižvelgti teisėjai, padės kurti konstruktyvesnę diskusiją tarp teismų ir visuomenės“, – tikisi Nacionalinės teismų administracijos direktorė.

„Teisingumo kambarys“ – dalis platesnės teismų sistemos atvirumą visuomenei skatinančios kampanijos. Lietuvos teismai jau ne vienerius metus organizuoja atvirų dienų dienas, ekskursijas, šviečiamąsias paskaitas, nemokamų teisinių konsultacijų dienas, teisėjų paskaitas bibliotekose, su teismų darbu susipažinti ir prie jo prisidėti kviečia savanorius, o praėjusį rudenį surengė aktyvią supažindinimo su teismine mediacija kampaniją „Išspręsk ginčą taikiai“ didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.