Renginiai

Saulėtekyje nušvis Fotonikos diena

Spalio 18 d. (trečiadienį) Saulėtekio slėnyje bus švenčiama Fotonikos diena. Šios dienos renginiai pritaikyti plačiajai visuomenei, įdomūs tiek studentams, tiek visai mokslo bendruomenei.

„Saulėtekyje kuriame unikalų Fotonikos slėnį, todėl turėtume švęsti Fotonikos dieną – tačiau manome, kad tai turėtų būti daroma ne visai įprastai. Esu įsitikinęs, kad čia turėtų vyrauti kūrybinga atmosfera ir geros kaimynystės pajutimas. Todėl šiemet Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC) organizuoja šiek tiek kitokį Fotonikos dienos paminėjimą. Be gražia tradicija jau tapusių žaismingų paskaitų ir lazerių šou, kūrybiškumui skatinti kviečiame pasiklausyti intelektualios roko muzikos“, – apie šventinę programą pasakojo jos iniciatorius ir sudarytojas, FTMC vadovas prof. Gintaras Valušis.

17 val. FTMC Didžiojoje salėje paskaitą „Šviesos fotonų šėlsmas: nuo ridikėlių formos iki žmogaus nuotaikos kaitos“ skaitys Vilniaus universiteto (VU) Fizikos fakulteto Fotonikos ir nanotechnologijų instituto Apšvietimo technologijų tyrimų grupės vadovas dr. Pranciškus Vitta. Mokslininkas pasakos apie spalvas, įvairius jų derinimo būdus ir subtilius taikymus, apie įvairios spalvos fotonų įtaką žmonių nuotaikai bei darbingumui.

 

18 val. į Didžiąją salę visus roko muzikos mėgėjus suburs grupė „Garbanotas Bosistas“ – viena ryškiausių šiandienos roko muzikos grupių šalyje. „Ji kitokia, labai neįprasta. Novatoriška savo skambesiu, bet kartu ir savotiškai konservatyvi – neseka elektroninės muzikos mada, bet teikia pirmenybę gitaroms. Nors grupės muzikoje nestinga melancholijos, joje labai daug gerosios šviesos ir pozityvumo – tai ir lėmė mūsų pasirinkimą“, – sako prof. G. Valušis.

Apie 19.30 val. šventinę dieną vainikuos lazerių šou Mokslo aikštėje (tarp FTMC ir Gyvybės mokslų centro).

Fotonikos diena pasaulyje ir Lietuvoje minima nuo 2014 m. Ji švenčiama spalio 21 d., kai daugiau nei prieš tris dešimtmečius, 1983 m., buvo oficialiai patvirtinta, kad šviesos greitis yra 299 792,458 km/s. Fotonikos dienos renginiai yra vienas iš būdų populiarinti fotonikos, kaip šviesos mokslo, ir su ja susijusių technologijų pasiekimus, supažindinti su jais plačiąją visuomenę.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button