Renginiai

S. Daukanto aikštėje – Dainų šventės atidarymas: susipažinti kvies užsienio lietuviai

Iškilmingu atidarymu sostinės Simono Daukanto aikštėje sekmadienį Vilniuje prasidės šimtmečio Dainų šventė.

Liepos 1-ąją Vilniaus rotušės aikštėje susipažinti, pasišokti ir pasidainuoti kvies net trisdešimt lietuvių bendruomenių iš skirtingų pasaulio šalių ir 25 Lietuvos tautinės bendrijos.

Rotušėje ir jos prieigose vyks pasaulio lietuvių meno kūrėjų paroda ir koncertas.

 

Renginyje „Šimtas Lietuvos veidų – sujunkime Lietuvą“ veiks paviljonų miestelis, kuriame prisistatys lietuvių bendruomenės nuo Australijos iki Islandijos, JAV ir Pietų Amerikos, taip pat ir Lietuvos tautinės bendrijos.

Anot renginio koordinatorės, Vengrijos lietuvių bendruomenės atstovės Jurgos Gailiūtės, pirmą kartą paviljonų miestelyje niekas nieko nepardavinės. Bus dalinamasi lietuvybės, tautinių mažumų tapatybės puoselėjimo pasaulyje patirtimi, mezgami ryšiai, keičiamasi patirtimi garsinant Lietuvos vardą pasaulyje.

„Mes dažnai kalbame apie takoskyrą – „mes, likę Lietuvoje“ ir „jie, išvažiavusieji“. Norime, kad tas skirstymas išnyktų. Lietuviai – plačiai išsibarsčiusi tauta ir šiandien nesunkiai galime palaikyti ryšius, pažinti vieni kitus ir liepos pirmąją turime puikią progą – susitikti su lietuviais, gyvenančiais svetur. Ko gero, pirmą kartą turėsime kitokį – ypatingą paviljonų miestelį, kuriame bus ne prekiaujama, o pristatomi lietuvių pasiekimai pasaulyje, dalinamasi pažintimis ir kontaktais. Nebėra „mes“ ir „jie“, yra tik Pasaulio Lietuva“, – sako J. Gailiūtė.

 

Pasak renginio idėjos autorės, Pasaulio lietuvių bendruomenei vadovaujančios Dalios Henke, už Lietuvos ribų gyvena daugiau nei milijonas lietuvių. „Kviečiame susitikti, pamatyti vieniems kitus, susipažinti ir susidraugauti“, – sakė su Hamburgo lietuviais šventėje šoksianti D. Henke.

Atkurtos Lietuvos 100-mečio minėjimui Pasaulio lietuvių bendruomenė surengė išskirtinę pasaulio lietuvių meninės kūrybos šventę. Vilniaus rotušėje iki liepos 11 dienos bus eksponuojami 54 lietuvių kilmės menininkų iš 19 pasaulio šalių brandžiausi kūrybos darbai.

Parodos koordinatorės, PLB Kultūros komisijos pirmininkės Jūratės Caspersen teigimu, ne vienas parodai „Pasaulio Lietuva: kūrybos horizontai“ atrinktas menininkas itin vertinamas šalyje, kurioje gyvena, daugiau nei pusė autorių atvyks į parodos atidarymą liepos 1 dieną, kuris sutampa su šimtmečio Dainų šventės Vilniuje pradžia.

 

Rotušės aikštėje pasaulio lietuvių bendruomenių ir Lietuvos tautinių bendrijų meno kolektyvų koncertiniai pasirodymai vyks visą dieną. Koncertą pradės operos solistė Nomeda Kazlaus, savo patirtimi dalinsis muzikantas Jurgis Didžiulis. Renginį vainikuos Andriaus Mamontovo muzikinis sveikinimas, po kurio bus filmuojamos sulėktuvės (flashmobas).

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button