Renginiai

„Robotiadoje“ – pasaulinio lygio robotų varžybos profesionalams

Lietuva – robotikos šalis, tačiau dar nedaugelis žino, kaip atrodo robotų kovos ir ar gali pats robotą susikurti šešiametis?  Tūkstančiai robotų entuziastų – nuo keturmečių iki technologijų profesionalų kovo pradžioje rinksis Vilniuje, išradėjų ir išmanios visuomenės šventėje „Robotiada“, kur pademonstruos robotų galimybes.

„Technologijos jau kurį laiką yra persmelkusios visas mūsų gyvenimo sritis, mūsų vaikai auga išmaniame pasaulyje. Negalime jų atriboti nuo kompiuterio ar planšetės, tačiau ką galime padaryti, tai  suteikti vertybinį tikslą, kurį įgyvendinant laiko leidimas su išmaniaisiais įrenginiais yra ne tikslas savaime, bet priemonė kurti vertybinį projektą“, – sako renginio robotų varžybų dalies organizatorius Artūras Gaulia.

Praėjusiais metais sulaukusi net 10 tūkst. lankytojų, šiais metais „Robotiada“ kovo 3 d. parodų ir kongresų cente „Litexpo“ kviečia stebėti pasaulinio lygio įvairių robotų varžybas, vaikus ir tėvus dalyvauti interaktyviose dirbtuvėse, mokslo entuziastus išgirsti įdomių pranešimų bei stebėti didžiausią robotų parodą.

 

Kas bendro tarp robotų ir … vandens

Svarbiausias renginio akcentas – pasaulinio standarto First Lego League (FLL) robotų varžybos, kuriose kasmet dalyvauja 30 tūkst. komandų iš 85 pasaulio šalių. Varžybose dalyvauja 9–16 m. moksleiviai ir 6–10 m. vaikai (FLL junior sektoriuje). Kasmet komandoms visame pasaulyje paskelbiama viena tema: praėjusias metais dalyviai sprendė gyvūnijos pasaulio problemas, šių metų tema – vanduo.

„Šių metų FLL varžybų tema yra vanduo, tiksliau, – vandens jėga. Moksleiviai kviečiami savo robotais ir sukurtais inovacijų projektais (idėjomis) spręsti gėlo vandens stygiaus, geriamo vandens valymo ar pan. problemas, kurios gali tapti nemažu iššūkiu pasauliui artimiausiais dešimtmečiais“, – sako A. Gaulia.

 

FLL varžybos vyksta 3 etapais: robotų lauko kova, sukurtos inovacijos pristatymas ir vertybinis vertinimas, siekiant jauno amžiaus žmones paskatinti technologijas pasitelkti sprendžiant realias pasaulio problemas, vadovaujantis esminėmis vertybėmis, kurios yra skelbiamos oficialiame FLL tinklalapyje.

Besivaržančios robotų lauke komandos gali bendradarbiauti, reaguoti į priešininko veiksmus, valdyti robotą ir vieni kitiems talkinti – jaunuoliai skatinami ne kovoti, bet ir bendradarbiauti. Robotų lauko dalis trunka 2,5 sekundės. Likę etapai – inovacijos siūlymas ir visų užduočių metu įgyvendintos vertybės yra nemažiau svarbios ir lemia komandų sėkmę.

 

„Drąsiai galime teigti, kad Lietuva yra inovacijų šalis, techninėje kūryboje turime kuo didžiuotis. Kasmet FLL varžybų laimėtojai Lietuvoje „Robotiados“ metu iškovoja kelialapius atstovauti Lietuvai Europos ir pasaulio čempionatuose. Galime pasidžiaugti prizinėmis vietomis: praėjusiais metais FLL atvirame Europos čempionate Lietuvos komanda užėmė 6 vietą iš 40 dalyvių“, – pastebi A. Gaulia.

Regionines varžybas galima stebėti 5-iuose miestuose

Norintys anksčiau pamatyti FLL varžybas – vasario 24 dieną gali atvykti stebėti regionių atkrintamųjų varžybų, kurios vyks 5 didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Renginiai atviri ir nemokami, vyks nuo 11:00 šiose vietose:

 

Vilniuje, prekybos centre „Panorama“ pagrindinėje aikštėje, Saltoniškių g. 9.

Kaune, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete, Putvinskio g. 23.

Klaipėdoje, Mokslo ir Technologiju parke, Vilhelmo Berbomo g. 10.

 

Panevėžyje, KTU Panevėžio fakultete, Nemuno g. 33.

Šiauliuose, Šiaulių jaunųjų technikų centre, Gumbinės g. 18.

Renginių metu bus atrinktos TOP 16 geriausių komandų, kurios atvyks į kovo 3 dieną „Robotiadoje“ vyksiantį finalą ir varžysis dėl galimybės atstovauti Lietuvą JAV, Europos ir Estijos čempionatuose.

Lietuviai ir tarp prizininkų

„Robotiada“ yra vienintelis renginys Lietuvoje vykdantis ne tik pasaulinių FLL varžybų etapą, bet ir kitų robotų: Sumo, Minisumo, linijos sekimo, folkrace varžybas, kuriose dalyvauja patyrę technologijų entuziastai iš Lietuvos ir Baltijos šalių. Praėjusiais metais, „Robotiados“ metu vyko Baltic Robot Sumo varžybos, kurių laimėtojas lietuvis gavo teisę vykti į pasaulines All Japan Robot Sumo Tournament varžybas Tokijuje ir laimėjo prizinę vietą.

„Robotiadoje“ vyksiančios robotų varžybos bus atviros – jas stebėti galės bet kuris lankytojas.

„Šiuo renginiu siekiame atkreipti dėmesį į techninę kūrybą, jos svarbą vaikų ugdymosi procese, kuomet apjungiamas STEAM mokymasis (science, technology, engineering, mathematics) – tai augančių technologijų vartotojų ugdymas. Kuo anksčiau atkreipsime dėmesį ir skatinsime vertybinį technologijų vartojimą, tuo daugiau išmanių ir aplinkai palankių sprendimų surasime, pasitelkdami technologijas“, – sako A. Gaulia.

Veiklos visai šeimai

Jau šešis metus iš eilės vykstančioje „Robotiadoje“ vyks ne tik visuomenei ir profesionalams aktualios robotų kovos, bet ir gausybė kitų pramogų: interaktyvios šeimų dirbtuvės, sumanių šeimų forumo pranešimai, kur nuomonėmis ir įžvalgomis dalinsis įvairių sričių profesionalai, bus demonstruojama įvairiausių, išmanių, Lietuvoje kurtų robotų paroda.

„Lietuva jau seniai yra moderni robotikos šalis – kasmet siekiame atkreipti į tai dėmesį ir kviečiame atvykti žmones tuo įsitikinti. Demonstruojame privačių įmonių, universitetų, kitų edukacinių ir verslo įmonių Lietuvoje sukurtus įspūdingo veikimo išmanius robotus – „Robotiada“ yra vienintelė scena, kur juos galima pamatyti vienoje vietoje ir suprasti, kiek iš tikrųjų technologijų srityje yra pažengusi mūsų valstybė“, – sako A. Gaulia.

„Robotiadą“ organizuoja VšĮ „Robotikos akademija“. Renginys skirtas vaikams, tėvams, studentams, technologijų profesionalams ir iš pažiūros nieko bendra su išmaniaisiais įrenginiais neturintiems visuomenės nariams, nuo 4 iki 101 metų amžiaus.

Bilietus į renginį galima įsigyti čia: https://tickets.paysera.com/lt/event/robotiada-2018

Tapti renginio organizatorių komandos dalimi galima prisijungus prie savanorių komandos: http://robotiada.lt/savanoriai/

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button