Renginiai

Robotiada pristato 2018 metų renginio pramogas

Kovą lietuviai laukia ne tik Kaziuko mugės. Pirmą pavasario savaitgalį „Robotikos akademija“ visas šeimas ir jaunuosius išradėjus suburs į jau šeštus metus iš eilės organizuojamą didžiausią technologijų šventę – „Robotiadą“ tam, kad dar kartą įrodytų – Lietuva nėra tik riestainių ir klumpių šalis.

Jau kovo 3-ią „Litexpo“ parodų rūmai vienai dienai pavirs į stebuklingą, spalvotą ir kvapą gniaužiančią robotų, LEGO ir technologijų šalį, kurioje linksmąja nuotykių ir žinių bacila užsikrės ir padauža Rokas, ir rimtoji Sofija, ir inteligentiškasis senelis Bernardas.

10 000 mokslo ir inovacijų gerbėjų, 10 000 entuziazmu ir kūrybiškumu pulsuojančių širdžių – tiek lankytojų per dvi dienas organizatoriai pritraukė pernai. Šiemet ne mažiau robotikos ir technologijų mėgėjų bei profesionalų tikimasi sulaukti per vieną dieną. Abejonių dėl to nekyla, mat renginio programa išties turtinga ir intriguojanti – be jau tradicinių pramogų (pasaulinio lygio robotų varžybų, interaktyvių dirbtuvių, dėmesį prikaustančių mokslo pranešimų) su savo unikaliais pasirodymais „Robotiadoje“ svečiuosis ir šalies aukštųjų mokyklų atstovai.

 

VGTU demonstruos tokius studentų pasiekimus kaip prototipą, skirtą povandeniniams objektams išgriebti, taip pat, mechatroninį įrenginį – vielos ir plonų vamzdelių programiškai valdomą lankstymo mašiną, skirtą apvaliems vamzdžiams arba ištisiniams strypams lankstyti – abu šie projektai yra realiai įgyvendinti ir kaip komerciniai gamybiniai užsakymai. Atvykę čia, kameroje stebėsite, kaip Jūsų užduotis atlieka nuotoliniu pultu ar kompiuteriu belaidžiu interneto ryšiu valdomas mobilus robotas, be to, galėsite savo fantaziją bei gebėjimus išbandyti dirbtuvėse. Jei patiks ir norėsis daugiau: “Ateikite pas mus, iš mūsų išeina tikri robotikos profesionalai!”, – kvietė VGTU Fundamentinių mokslų fakulteto, mechatronikos, robotikos ir skaitmeninės gamybos katedros vedėjas doc. dr. Vytautas Bučinskas ir visiems “Robotiados” dalyviams palinkėjo smalsumo.

KTU išmokys irkluoti virtualioje realybėje ir pakvies pasiplaukioti vaizdingame Galvės ežere. Taip pat, supažindins su spalvą sekančiu ir veido identifikaciją gebančiu atlikti “Gimbal” robotu. Daugelis suabejotų pirmakursių inžinierių sugebėjimais, tačiau KTU studentai jau nuo pirmo semestro konstruoja savo robotus ir sistemas. Galėsite įsitikinti patys – Jums bus suteikta galimybė paspausti nuotoliniu būdu valdomą roboto ranką “iBot”, susipažinti su “Šviesos sferos” galimybėmis.

VTDK pakvies patrepsėti drauge su robotais, žaidžiant jų pačių sukurtą lenktynių žaidimą „Trepsiukas“, kuriame, trepsint ant jutiklinių platformų, vaikai moko robotukus ekrane judėti.

 

VU FiDi – Fizikų dienos, šiemet švenčiantys savo 50-metį, pristatys savo naujai kuriamą robotą, taip pat atliks mokslo populiarinimo šou, į kurį įtrauks ir “Tesla” ričių (tesla coils) pasirodymą.

„Robotiada“ vienai dienai nukels visus susirinkusius į pasaulį, kuriame robotai bus nuolatiniai žmonių pagalbininkai. Besisukiojantys šalia, draugiški ir siūlantys pagalbą robotai taps neatsiejama visuomenės dalimi. Vieną iš tokių robotų pristatys „MIO“ atstovai. Jų robotas – tai maža parduotuvė ant ratų iki kurios eiti nereikės. Šis robotas pats gali atvažiuoti pas kiekvieną jį pasikvietusį pagal specialią programėlę. Šis mielas ir draugiškas robotas prikaustys jūsų dėmesį ir pakeis požiūrį į apsipirkimą.

Šioje technologijų ir inovacijjų šventėje dalyviai bus šiek tiek skirtingi. Vieni – smalsūs ir trokštantys pažinti technologijų pasaulį, o kiti surinkti iš detalių ir jiems vadovaus dirbtinis intelektas bei juos sukūrę mokslininkai. „Topo Centras“ savo stende pristatys humanoidinį robotą „Pepper“. Tai tikra įžymybė robotų pasaulyje. Pepper – ypatingas robotas, galintis būti žmogaus pagalbininku ir draugu. Jis pats gali atpažinti žmogaus emocijas, į jas reaguoti ir netgi kalbėti, o šiuo metu mokosi ir lietuvių kalbos.  Tai bus puiki proga susipažinti ir pamatyti robotą, kurie ateityje bus neatsiejami žmogaus palydovai tiek atliekant sudėtingas užduotis, tiek namų ruošoje.

 

Na, o „Robotikos akademijos“ ambasadorius  Kristijonas Vasiliauskas, savo ruožtu, duoda žodį, kad įvairiausių robotų ir, negana to, jų pačių sukurtų konstrukcijų iš LEGO Mindstorms Education EV3 tikrai netrūks! Šis rinkinys yra būtina kiekvieno tikro išradėjo amunicija, mat turi visas reikalingas dalis tam, kad būtų galima mokytis konstruoti, programuoti ir išbandyti robotų techniką. Eksperimentuodami su šiuo rinkiniu, susipažinsite ir suvoksite pagrindinius fizikos dėsnius, įgysite patirties kuriant mechanines konstrukcijas bei programuojant skirtingų kalibrų robotus – nuo manipuliatorių iki robotų humanoidų. Kaip jau supratote, su LEGO Mindstorms EV3 Jūsų rankose – mūsų ateities realybė.

Šių metų renginio tema – vanduo. Jei kada nors svarstėte, kaip atrodytų ateities pasaulis po vandeniu – tai Jūsų proga jį išvysti. „Robotiada“ yra ta vieta, kur susijungia pramogos ir mokslas. „Ateik, ir galbūt kartu mums pavyks išspręsti vis labiau aktualėjančią geriamojo vandens stygiaus problemą! Jaunieji išradėjai FLL projektų pristatymuose pasiūlys ne vieną idėją, kuri gali įkvėpti ateities mokslininkus,“ – kviečia Kristijonas.

Taigi, pamatyti, išgirsti, išsiaiškinti, išbandyti, pamilti tikrai bus ką! Čia visko bus daug: daug spalvų, daug robotų, daug atradimų ir daug adrenalino. Išdrįskite nerti į šį įspūdingą sūkurį. Patikėkite, Jums tikrai nesinorės iš jo ištrūkti! Čia barankos skylės – negausit!

 

Renginys vyks šį šeštadienį, kovo 3 dieną, Vilniuje, Litexpo parodų rūmuose.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button