Profsąjungų rūmuose ant Tauro kalno Helloween’o vakarėlį rengianti įmonė „Sound Traffik“ turėjo suderinti du vienas kitam netinkančius dalykus: trankų vakarėlį ir kaimynų ramybę. Jų sprendimas – pastato langų angas užpildyti akmens vatos izoliacija. Vakarėlio organizatoriai net juokauja – viduje nuo garso byrės tinkas, o išėjus į lauką nesigirdės nieko.

Vakarėlį „Halloween Grand Carnival“ organizuojančios įmonės direktorius Vitalij Litvinenko pasakoja, kad Profsąjungų rūmų pastatas kaimynams nėra itin draugiškas – viduje garsiai skambant muzikai ši puikiai girdisi ir kaimyniniuose namuose. Štai užpernai organizuoto „Techno Valentino“ renginio metu jo organizatoriai sulaukė net keturių policijos vizitų dėl per garsiai leidžiamos muzikos.

„Problema ta, jog į gyvenamųjų pastatų pusę nukreipti didžiuliai, dviejų metrų pločio ir septynių metrų aukščio, langai. Pačios sienos storos ir betoninės, tad pro jas garsas neišeina, bet būtent dėl langų garsesnis vakarėlis labai trukdo kaimynams. Todėl užuot tylinę muziką ar pasiruošę gintis nuo skundų, mes sugalvojome langus uždengti kokybiška izoliacine medžiaga, kuri garsą sulaikytų“, – aiškina V. Litvininenko.

Organizatorius pasakoja, kad tokio dydžio bei garsumo renginyje panašus metodas kol kas nėra įprastas, nors dažnai panašios koncertų ar vakarėlių vietos susiduria su garso problema ir bando ją spręsti kuo skirtingesniais būdais. Pačius „Sound Traffik“ garsą slopinti būtent tokiu būdu paskatino ankstesnis projektas su ROCKWOOL akmens vatos gamintojais.

„Panašiai su kaimynams trukdančiu garsu esame kovoję klube „Legendos“ ir likome labai nustebinti rezultatų. Vienu metu norėjome padalinti visą klubo erdvę į dvi dalis, kur grotų skirtinga muzika, o lankytojams netrukdytų kitos patalpos triukšmas. Anksčiau kelios komandos yra bandžiusios kurti pertvarą kad ir iš dešimties kilimų, bet netrukdant viena kitai dviejų erdvių sukurti nepavykdavo. Tuomet panaudoję akmens vatos pakus iš jų sudėjome atitvarą ir ji garsą nuslopino beveik iki nulio, taigi lankytojai galėjo netrukdomi džiaugtis dvejomis erdvėmis“, – džiaugiasi organizatorius.

Bendrovės „ROCKWOOL“ techninis vadovas Andrius Buska teigia, jog norint izoliuoti garso patekimą į aplinką privalu medžiagą sudėti labai kruopščiai, tačiau tai padarius galima beveik neabejoti, jog šiemet policija į Profsąjungų rūmus malšinti garso neatvyks.

„Šiam vakarėliui bus panaudota 150 akmens vatos pakų. Vienoje patalpoje jų paskirtis užtikrinti, kad garsas nesklistų į lauką, kitoje, neturinčioje langų į išorę, sugerti žemus muzikos dažnius. Vien langai išvis sudaro apie 100 kv. m. plotą. Smagu, jog renginių organizatoriai ieško tokių netradicinių sprendimo būdų kaip nesukelti kaimynams nereikalingų rūpesčių“, – teikia A. Buska.

Renginio organizatoriai žada vakarėlio metu pamatuoti garsą patalpos viduje bei išorėje. Kokybiškai paruošti pastatą užtruks, tačiau V. Litvininenko teigia, jog turima patirtis leidžia tikėtis ne vien aplinkinių ramybės vakarėlio metu, bet ir geresnių sąlygų paties renginio metu. Mat tie patys langai, kurie paprastai kalti už muzikos garsus lauke, turi įtakos ir tam, kaip ši skamba pastato viduje.

„Jei garso bangos susigeria į patalpą, jis iškart tampa kokybiškesnis ir švaresnis. Taigi akmens vatos pakai sulaikys garsą nuo patekimo į išorę ir tuo pačiu sugers jį, taip garantuodami kokybę viduje. Šis skirtumas tikrai bus labai ryškus. Visi, buvę mūsų vakarėliuose, žino, kad garso mes niekada negailime, esame turėję atvejų, kai nuo garso net tinkas byra. Todėl nuo aukščiausios kokybės garso kiekio melsimės sienų tvirtybės. Belieka tikėtis, kad rūmai atlaikys – kviečiu visus ateiti patikrinti“, – džiaugiasi „Halloween Grand Carnival“ organizatorius.

Straipsnis paruoštas pagal pranešimą spaudai

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist