Renginiai

Prie Vilniaus rotušės vyks aštuntasis Pasaulio lietuvių vienybės dienos minėjimas

Po įvairias šalis išsibarstę lietuviai liepos 17-ąją mini Pasaulio lietuvių vienybės dieną. Šios šventės minėjimas siejamas su legendiniu S. Dariaus ir S. Girėno skrydžiu per Atlantą. Lakūnų žūties diena – liepos 17-oji – reiškia ne tik tragediją, bet ir ryžtingą žygdarbį, simboliškai sujungusį išeiviją su Lietuva.

Nors liepos 17-oji ilgą laiką buvo minima tik užsienyje gyvenančių lietuvių, ši tradicija sparčiai ryškėja ir Lietuvoje – Kirtimų kultūros centras buvo pirmoji įstaiga, 2009 m. iniciavusi šios šventės minėjimą. Vėliau 2013 m. gegužę Seimas papildė Atmintų dienų įstatymą ir liepos 17-ąją paskelbė Pasaulio lietuvių vienybės diena, o šiemet Kirtimų kultūros centras jau aštuntus metus organizuoja Pasaulio lietuvių vienybės dienos minėjimą.

Prie Vilniaus rotušės bus surengta išeivijos veiklą pristatanti paroda

 

Šiemet minint Pasaulio lietuvių vienybės dieną bus akcentuojami Lietuvos išeivių pasiekimai supažindinant su jais Lietuvos gyventojus – bus surengta išeivių kūrybą, veiklą ir kultūrinius nuopelnus pristatanti paroda. Ši paroda bus atidaroma liepos 17 d. 17 val. Vilniaus širdyje esančioje Rotušės aikštėje, vėliau apkeliaus septynis Lietuvos miestus. Parodos metu bus pristatomi fotografo Andrew Mikšio, skulptorės Nijolės Šivickas, rašytojos Rūtos Šepetys, dailininko ir tarpdisciplinio meno kūrėjo Ray Bartkaus, režisierių Vinco Sruoginio ir Tomo Vengrio, filantropo, verslininko Stanley Balzeko, glaciologės, mokslininkės Aušros Revutaitės, dirigentės Mirgos Gražinytės-Tylos bei filosofo prof. Algio Mickūno pasiekimai ir kūryba.

Praeivius sveikins su Polaroid nuotraukomis ir dovanomis

Praeiviai 17-18 val. turės galimybę nusifotografuoti prie legendinio S. Dariaus ir S. Girėno lėktuvo ,,Lituanica“. Nors tikroji ,,Lituanica“ 1933 m. skrydžio metu sudužo, tačiau lėktuvo kontūrai ir spalva yra lig šiol įsirėžę daugelio atmintyje. Prie Vilniaus rotušės liepos 17 d. bus įrengta foto sienelė, o visus norinčius įsiamžinti nemokamai fotografuos ir momentines Polaroid nuotraukas dovanos Kirtimų kultūros centro darbuotojai. Taip pat praeiviams bus dalinami lankstinukai pristatantys reikšmingą išeivių veiklą bei simbolinės dovanėlės.

 

Renginį vainikuos nemokamas grupės „Garbanotas Bosistas“ koncertas

18 val. nuaidės muzikinis grupės „Garbanotas Bosistas“ sveikinimas, skirtas tiek gimtojoje šalyje gyvenantiems, tiek pasklidusiems po visą pasaulį lietuviams, pakviesiantis šokti net pačius ramiausius klausytojus.

Lietuje ar šviečiant saulei, kiemuose ir aerodromuose, Latvijos miškuose, Estijos verslo kvartaluose, Bitlų gimtinėje, Balkanų papėdėse ir vikingų žemėse – nesvarbu kur, nesvarbu, lietuviškai ar angliškai – „Garbanoto Bosisto“ muzikos gėlės skleidžiasi iš kolonėlių. Išleidę du puikiai įvertintus albumus, „Garbanoto Bosisto“ vaikinai koncertavo daugelyje Europos šalių nuo Estijos iki Rumunijos, bei yra 2013 m. apdovanoti T.Ė.T.Ė alternatyvios muzikos apdovanojimuose kaip „Metų roko grupė”, M.A.M.A apdovanojimuose 2015 m. įvertinti kaip „Metų alternatyva”, o pernai festivalyje „Tallinn Music Week“ gavo publikos apdovanojimą.

 

Renginio pradžia 17 val.

Renginio vieta: prie Vilniaus Rotušės laiptų

Renginys nemokamas

 

Renginį organizuoja Kirtimų kultūros centras, renginio partneris Vilniaus rotušė

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button