Prieš du metus – prokuratūros nerimas, prieš metus – Vilniaus mero pasveikinimas, o kaip kanapes propaguojantys asmenys Lietuvos sostinėje bus pasitinkami šiemet?

Kol kas sunku pasakyti, kadangi socialinėje erdvėje apie jau trečius metus iš eilės balandžio 20 d. rengiamą kanapių mėgėjų susirinkimą prie Seimo, pavadinimu „Kanapių Kultūros Diena“, daug informacijos nėra pateikiama. Kad išsiaiškinti, kokius siurprizus ruošia Lietuvos kanapininkai, buvo susisiekta su renginį organizuojančios asociacijos „Žaliojo Žiedo Draugija“ nariais, kurie pareiškė, jog šiemet informacijos daug nėra pateikiama, kadangi yra keičiamas pačios idėjos formatas. Praėjusiais metais tai buvo mitingai, kurių rengimui pakako savivaldybę tik informuoti, na, o šiemet planuojama plėtoti renginio formatą, kuriam yra reikalingas savivaldybės išduotas leidimas ir ilgesnis pasiruošimas. „Didelių trikdžių neturėtų būti, renginys, kaip ir ankstesniais kartais, praeis sklandžiai“ – tikino asociacijos pirmininkas A.R.

Organizacijos nariai, paklausti, ko galima tikėtis, bendrai atsakė, jog yra ruošiamasi tradiciškai šviesti visuomenę ir skatinti diskusiją apie kanapių padėtį Lietuvoje ir užsienyje, pažindinti žmones su plačiomis kanapės augalo panaudojimo galimybėmis. Renginio metu bus skatinama neteisėto kanapių naudojimo prevencija, siūlant inovatyvias, tačiau neretai skeptiškai pasitinkamas, politikos alternatyvas tokias kaip visuotinį ar dalinį kanapių įteisinimą visų žmonių medicininių ir tik pilnamečių asmenų rekreacinių poreikių tenkinimui. Viena iš pagrindinių šio renginio misijų, pasak organizatorių, yra lietuviškos kanapininkystės šakos reputacijos gerinimas ir puoselėjimas. Kanapių šalininkai prie Seimo burtis ketina jau per pietus ir ten būti iki pat vakaro.

„Apie 10 val. ryto atvyksime į nurodytą lokaciją ir pradėsime ruoštis renginiui: pastatysime sceną, nuo kurios įvairūs pranešėjai skaitys su kanapių kultūra susijusius pranešimus, muzikantai atliks muzikinius pasirodymus. Pastatysime kanapių informacijos centrą-palapinę, kurioje teiksime informaciją apie kanapių kultūrą, pačias kanapes, jų panaudojimo galimybes darnioje ir klestinčioje visuomenėje, klausysime praeivių ir renginio dalyvių įžvalgų.

Taip pat tikimės sulaukti Lietuvoje kanapininkystę praktikuojančių atstovų, nuo smulkių sodininkų iki stambių verslininkų, kurie tikimės, jog kanapes pristatys iš savo perspektyvos, papasakos apie savo veiklas, pademonstruos savo produkciją, supažindins su kanapių verslo pasauliu. Tradiciškai ketiname praeivius ir renginio dalyvius vaišinti lietuviška kanapių arbata.

Renginyje nebus apsieita be informacinių bukletų ir skrajučių dalinimo ir kitokio tipo spaudos pristatymo. Kaip ir praėjusiais metais, planuojame padaryti bendrą renginio dalyvių nuotrauką ant Lietuvos Nacionalinės Bibliotekos laiptų. Renginį žadame fotografuoti, filmuoti ir jam pasibaigus parengti straipsnį ir video reportažą. Bus vykdomos labdaros akcijos susirinkimą organizuojančiai, pelno nesiekiančiai asociacijai „Žaliojo Žiedo Draugija“. Gaunamas lėšas kanapių aktyvistai naudoja piktnaudžiavimo kanapėmis, šešėlinės ekonomikos, visuomenės susiskaldymo ir kanapes naudojančių asmenų diskriminacijos bei socialinės atskirties prevencijai. Prie viso to nebus išvengta su kanapių kultūra susijusių piešinių, plakatų ir meninių instaliacijų demonstravimo.“ – rašoma Vilniaus miesto savivaldybei teikiamame prašyme išduoti leidimą surengti renginį šalia Lietuvos Respublikos Seimo.

Renginio organizatoriai akcentuoja, kad Kanapių Kultūros Dienoje lauks ne tik kanapes propaguojančių, bet ir joms oponuojančių žmonių ir organizacijų, taip pat priduria, kad didžiausio žmonių sambūrio tikisi sulaukti nuo 17-os iki 19-os valandos, kuomet dauguma žmonių jau bus baigę darbus ir kuomet bus vykdoma renginio scenos programa.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar teko apsipirkti parduotuvėse, kurios pardavinėjo pasenusius maisto produktus?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.