Renginiai

Prie Lietuvos nacionalinio muziejaus – malkų skaldymo varžybos

Lietuvos nacionalinis muziejus, šią savaitę atidaręs seniausio šiuo metu Lietuvoje žinomo archeologinio artefakto – Lyngby tipo kirvio – parodą, kviečia į jos palydimąjį renginį – malkų skaldymo varžybas. Šis neįprastas renginys yra tarsi iššūkis, kuriame visi norintys galės įrodyti, ar šiuolaikinis žmogus tebemoka naudotis vienu svarbiausių akmens amžiaus įnagiu – kirviu.

„Anuometiniam vis dar klajojančiam medžiotojui-rankiotojui kirvis buvo nepamainomas įnagis. Jeigu visus 13 tūkstančių metų kirvis buvo išsaugotas, kirvio forma kaip tokia nesikeičia iki pat šių dienų, tačiau ar iš tikrųjų mes visi išsaugojome savo įgūdžius juo naudotis?“ – klausia Lietuvos nacionalinio muziejaus projektų vadovė Gabrielė Gudaitienė.

Varžybos organizuojamos kartu su patyrusiais miškininkais, tad dalyvių laukia trumpas instruktažas, kaip taisyklingai skaldyti malkas. Taip pat bus užtikrintos visos saugumo priemonės, vienkartinės pirštinės ir dezinfekcinės priemonės, veiks pirmosios pagalbos punktas.

„Jeigu dar nesate apsisprendę, tuomet kviečiame atvykti kaip žiūrovus. Renginio pabaigoje likus nesuskaldytų kaladžių, užsiregistruoti į konkursą galėsite vietoje, o jeigu nesusigundysite, vis tiek rasite, ką veikti, nes muziejus pasiūlys labai daug veiklų tiek varžybų dalyviams, tiek žiūrovams ar palaikymo komandai“, – kviečia G. Gudaitienė.

Mažųjų renginio dalyvių, atėjusių palaikyti konkurse dalyvausiančių suaugusių šeimos narių, lauks specialiai įrengta lauko žaidimų erdvė, o suaugusieji galės pagilinti teorines žinias apie malkas klausydami miškininko, STIHL atstovybės Lietuvoje vadovo pavaduotojo Eduardo Derenkos paskaitos.


Renginyje muziejus kvies aplankyti ir Senojo arsenalo ekspoziciją, kurioje veiks naujoji paroda, bus galima pasinaudoti nemokamu archeologijos ekspozicijos audiogidu lietuvių, anglų ir rusų kalbomis, virtualiu žaidimu, vaikų lauks įdomios užduotys.

Trys nugalėtojai bus apdovanoti parodos partnerio FISKARS prizais, o renginio draugai maltiečiai pasirūpins, kad visos sukapotos malkos artėjant žiemai pasiektų tuos, kuriems jų labiausiai reikia.

Varžybos vyks rugsėjo 12 d. 13–16 val. prie įėjimo į Lietuvos nacionalinio muziejaus Senojo arsenalo vidinį kiemą. Dalyvavimas varžybose ir lauke vykstančiose veiklose yra atviras ir nemokamas. Varžybų dalyviai turi būti sulaukę pilnametystės ir iš anksto užsiregistravę. Norintys aplankyti parodą ir muziejaus ekspoziciją turės įsigyti lankytojo bilietą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button