Renginiai

Prie Karaliaus Mindaugo tilto vėl vyks rudens lygiadienis

Rugsėjo 22 d. stoja rudens lygiadienis, pažymintis astronominio rudens pradžią. Palydint šviesųjį metų laiką ir pasitinkant tamsųjį, ši sandūra Vilniuje bus paminėta renginiu „Laumių dovanos“, kuris vyks 20 val. Neries krantinėje prie Karaliaus Mindaugo tilto.

Laumė – viena svarbiausių ir ryškiausių lietuvių mitologinių būtybių, dangaus ir žemės deivė, aktyviai dalyvaujanti žmogaus gyvenime. Ji galinti padėti, apdovanoti, bet ir nubausti, pakeisti žmogaus lemtį. Todėl, norėdami su laumėmis gyventi santaikoje, žmonės kas rudenį nešdavo ir skandindavo vandenin po ryšulėlį visokių javų tose vietose, kur laumės skalbdavusios. Jos už tai atsidėkodavusios įvairiomis dovanomis: juostomis, pirštinėmis, audeklų ritiniais ir kitais buitį palengvinančiais daiktais.

Artėjant rudens lygiadieniui Neries krantinėje praeivius pasitiks laumės ir jų dovanos, kurios, renginiui prasidėjus, atskleis žmonių ir laumių santykius, tikėjimus, vertybes. Šventės metu krantinėje nusidrieks muzikinių kompozicijų lydimi ugnies raštai, vaizdo projekcijos ir šiuolaikinis šokis, susipinsiantys į misterišką vyksmą.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
33 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button