Jau šį šiandien, birželio 3 d., įvyks iki šiol didžiausias tarptautinis paspirtukų turnyras Lietuvoje – „Grand Scooter Competition“. Beveik šimtas pradedančiųjų, pažengusiųjų ir profesionalių paspirtukininkų varžysis aktyvaus laisvalaikio zonoje prie Vilniaus Baltojo tilto. Dalyviai susirinks iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos.

„Renginio tikslas – skatinti paspirtukų sporto šakos žinomumą, kelti paspirtukų, kaip sporto kategorijos, lygį Europos ir pasaulio mastu. BMX ir riedlentės – jau įtraukti į olimpinių varžybų sąrašą. Paspirtukai dar laukia savo eilės profesionalų sporte – tikimasi, kad Olimpinėse žaidynėse jie varžysis jau 2028 m. Todėl norime įkvėpti vaikus, skatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą, suteikti galimybių siekti rezultatų ir būti įvertintiems“, – pasakoja renginio organizatorė, VšĮ „Lauko sportas“ vadovė Kristina Gečienė.

Pasirodymus vertins paspirtukų sporto profesionalai

Turnyre dalyvausiančių paspirtukininkų pasirodymus vertins bei geriausius sportininkus išrinks speciali komisija, sudaryta iš ekstremalaus sporto žvaigždžių. Konkurso dalyvių važiavimus stebės renginio svečiai – profesionalūs, vieni ryškiausių visame pasaulyje gerai žinomų sporto prekių ženklų CORE ir ETHIC paspirtukininkai.

Sportininkai varžysis dvejose kategorijose: „Junior“, arba jaunuolių iki 14 metų amžiaus, ir „Pro“, kurioje – pažengę, vyresni nei 14 metų amžiaus paspirtukininkai.

Turnyras vyks kvalifikacinės atrankos principu: kiekvienam dalyviui bus skirta po 1 minutę, per kurią jis turės atlikti savo važiavimą. Pasibaigus kvalifikaciniam etapui ir komisijai susumavus balus, į finalą atrinkti paspirtukininkai taip pat per 1 minutę turės atlikti savo važiavimą bei parodyti savo geriausius triukus – tam skirti du bandymai.

Apdovanojimų sulauks trys kiekvienoje kategorijoje geriausiai pasirodę atletai – jiems atiteks specialūs piniginiai prizai. Turnyro piniginių prizų fondas siekia per 800 eurų.

Visų kategorijų nugalėtojams ir prizininkams taip pat atiteks metiniai „Balcia“ sportininko draudimai. Renginio rėmėjai įvairiomis dovanomis nudžiugins ir visus tarptautinio paspirtukų turnyro dalyvius.

Turnyrui – pasaulinio lygio žvaigždžių dėmesys

Pasak „Grand Scooter Competition“ organizatorių, pirmą kartą Lietuvoje vykstantis tokio masto renginys sulaukė pasaulinio lygio paspirtukų sporto žvaigždžių susidomėjimo.

„Dėmesį į Lietuvą ir jos paspirtukų sporto bendruomenę atkreipė ne tik šio sporto profesionalai, bet ir visame pasaulyje gerai žinomi ekstremalaus laisvalaikio prekių ženklai, pavyzdžiui, STRIKER. Tai tik įrodo, jog mūsų šalis yra įdomi tarptautiniu mastu, o tokie renginiai – puiki platforma būsimoms paspirtukų sporto žvaigždėms atsiskleisti“, – teigia K. Gečienė.

Susirinkusieji prie Baltojo tilto galės stebėti ne tik varžybas bet ir specialius pasirodymus, kuriuos atliks visame pasaulyje žinomi paspirtukininkai. Tarp jų – 2021 m. Nyderlandų čempionas Camielis Wajeris, autentiškumu garsėjantis laisvojo stiliaus (angl. freestyle) profesionalus paspirtukininkas iš Prancūzijos Alexis „Porcial Parisian Rider“ Letellieras, stebinantis beveik 2 metrų aukščio šuoliais virš rampos.

Paspirtukų sporto profesionalų gretas taip pat atstovaus ir vienas iš dešimties geriausių pasaulyje „Urban World Series“ paspirtukininkas iš Didžiosios Britanijos Jackas Wardas. Dar viena renginio žvaigždė – keturiskart Didžiosios Britanijos paspirtukų čempionas Dante Hutchinsonas, nepraleidžiantis nė vieno turnyro, kad ir kokie pasaulio valstybėje jis vyktų.

Tarptautinis paspirtukų turnyras „Grand Scooter Competition“ vyks birželio 3 d. Vilniuje, aktyvaus laisvalaikio zonoje prie Baltojo tilto. Renginio pradžia: 10 val. Daugiau informacijos – renginio svetainėje https://www.laukosportas.com/en.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

5 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist