Renginiai

Prie Baltojo tilto – „100 baseinų piknikas“

Pasaulinę skendimų prevencijos dieną sekmadienį Vilniuje prie Baltojo tilto rengiamas „100 baseinų piknikas“, kuriame dėmesys bus skiriamas saugumui vandenyje bei plaukimo įgūdžiams.

Renginio organizatorių, Sostinės vaikų ir jaunimo centro duomenimis, Lietuvoje esama apie 3 tūkst. ežerų ir beveik 30 tūkst. kitų vandens telkinių – upių, upelių, tvenkinių, pajūrio juosta.

Pastaruosius keletą metų Lietuvos skendimų rodiklis net keturis kartus viršija Europos Sąjungos vidurkį, pagal šį rodiklį šalį lenkia tik Latvija, skelbia Sostinės vaikų ir jaunimo centras.

 

„Prie vandens telkinių galėtume jaustis saugiau, jei suprastume, kas kelia didžiausią grėsmę vandenyje bei padėtume savo vaikams įgyti bazinius plaukimo įgūdžius – išmokytume juos panerti, plūduriuoti, judėti vandenyje, – sako viena iš „100 baseinų pikniko“ organizatorių, Sostinės vaikų ir jaunimo vadovė Vilma Smaliukienė. – Tam net nereikia profesionalių plaukimo trenerių, užtenka žingeidžių ir norinčių savo vaikui padėti tėvų pagalbos. Šioms temoms ir skiriamas „100 baseinų piknikas“.

Renginyje šeimų lauks Sostinės vaikų ir jaunimo centro rengiamos praktinės edukacijos apie pirmuosius ir pačius svarbiausius mokymosi plaukti žingsnius – nėrimą ir plūduriavimą.

Plaukimo treneriai pakvies tėvelius kartu su vaikais savo atsineštuose ar organizatorių parūpintuose baseinėliuose atlikti vandens pratimus, parodys, kaip saugiai pratinti vaikus prie vandens, panerti, plūduriuoti.

 

Visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ specialistai parodys, kaip suteikti pirmąją pagalbą, taip pat praves sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo skatinimo užsiėmimus – šokio, kontaktinės jogos, kineziterapijos mankštas.

Ugniagesiai gelbėtojai pademonstruos skęstančiojo gelbėjimo vandenyje operaciją, papasakos apie saugų elgesį prie vandens telkinių, įvardins tykančius pavojus ir kaip su jais susidūrus padėti sau ir kitiems žmonėms.

Piknikas vyks sekmadienio popietę, 15–18 valandomis, Neries pakrantėje prie „Baltojo tilto“. Rekomenduojama atsinešti savų užkandžių, pledus, pripučiamus ar kitokius vandens baseinėlius, vaikams – sausus drabužius persirengimui.

 

PROGRAMOJE:

  • Šeimų lauks Sostinės vaikų ir jaunimo centro rengiamos praktinės edukacijos apie pirmuosius ir pačius svarbiausius mokymo(si) plaukti žingsnius – nėrimą ir plūduriavimą.
  • Plaukimo treneriai pakvies tėvelius kartu su vaikais savo atsineštuose baseinėliuose atlikti vandens pratimus, parodys, kaip saugiai pratinti vaikus prie vandens, panerti, plūduriuoti.
  • Visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ specialistai parodys, kaip suteikti pirmąją pagalbą
  • ir taip pat praves sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo skatinimo užsiėmimus – šokio, kontaktinės jogos, kineziterapijos mankštas.
  • Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos ugniagesiai gelbėtojai pademonstruos skęstančiojo gelbėjimo vandenyje operaciją, papasakos apie saugų elgesį prie vandens telkinių, įvardins tykančius pavojus ir, kaip su jais susidūrus, padėti sau ir kitiems žmonėms.
  • Renginyje pasirodys muzikos žvaigždės – Justinas Jarutis ir grupės „Jautì“ vokalistas Džiugas Širvys.
  • Renginį ves olimpietė Brigita Virbalytė ir aktorius Robertas Lenartavičius.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button