Renginiai

Prasidedančioje „Fintech Week Lithuania“ – nuo „Netflix“ žvaigždžių iki vienaragių

Keturios dienos, daugiau nei 100 tarptautinių fintech ekosistemos ekspertų ir trys tūkstančiai dalyvių iš Amerikos, Azijos ir Europos – taip atrodo šiandien prasidedanti virtuali finansinių technologijų konferencija „Fintech Week Lithuania“, vienijanti fintech entuziastus birželio 15-18 d. 

„Lietuvos fintech sektorius yra tarp sparčiausiai augančių pasaulyje. Nuo 2016 m. šis sektorius padidėjo dvigubai – šalyje veikia daugiau kaip 200 fintech įmonių, kuriose dirba per 3000 profesionalų. Tikimasi, kad šiais metais fintech įmonių skaičius šalyje padidės bent 15 procentų. Šalies atvirumas inovacijoms, greitis, rizikų valdymas, efektyvus visų fintech ekosistemos dalyvių bendradarbiavimas bei fintech bendruomenę suburiantys renginiai, kaip šiandien prasidedantis „Fintech Week Lithuania“, lemia tokį spartų šio sektoriaus progresą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas laikinai einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Gerai žinomi vardai

Dėl COVID-19 pandemijos iškilusi būtinybė persikelti į skaitmeninę erdvę konferencijai suteikė galimybę pasikviesti daugiau pasaulinių technologijų žvaigždžių. Pasirinktas virtualaus renginio formatas leidžia pasidalyti naujausiomis žiniomis sparčiai besikeičiančioje fintech ekosistemoje, kartu suteikia galimybę užmegzti vertingas globalias verslo pažintis.

 

„Pandemija yra šokas daugelio pasaulio šalių ekonomikoms, įvairiems verslams. Tačiau fintech sektoriui tai suveikė, kaip papildomas katalizatorius plėtrai. Džiaugiuosi, kad Lietuva sustiprino savo lyderystę šioje srityje“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Šiandien prasidedančioje „Fintech Week Lithuania“ konferencijoje dalyvauja tokios finansinių technologijų žvaigždės, kaip buvusi didžiųjų duomenų bendrovės „Cambridge Analytica“ verslo plėtros vadovė, kuri daliai žmonių žinoma iš interneto televizijos „Netflix“ dokumentikos „Didysis nulaužimas“ (angl. „The Great Hack“), Brittany Kaiser. Dabar ji – judėjimo „OwnYourData” pradininkė ir aktyvistė.

Chrisas Skinneris, rinkos nuomonės formuotojas ir vienas įtakingiausių finansinių technologijų ekspertų pasaulyje, analizuos, kaip gali atrodyti fintech rinkos ateitis po COVID-19 krizės. Jis yra ir knygos „Doing Digital: Lessons From Leaders“ bei populiaraus tinklaraščio „The Finanser“ autorius.

 

Keturių dienų trukmės konferencijoje patirtimi dalysis ir diskusijose dalyvaus daugiau nei 100 ekspertų iš Lietuvos ir viso pasaulio. Tarp jų –  tokių bendrovių kaip „N26”, „Railsbank“, „Mambu“, „Contis“, Londono vertybinių popierių biržos bei Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko atstovai.

Kviečia diskusijoms

Virtualus renginys kviečia diskusijoms apie tai, kaip keičiasi žmonių pinigų valdymo įpročiai, finansinių technologijų įtaka mūsų kasdienybei COVID-19 krizės metu bei dirbtinio intelekto ir blokų grandinės (angl. „Blockchain“) technologijos, leidžiančios automatizuoti finansinį sektorių ir užtikrinti jame vykdomų operacijų saugumą.

Kita itin svarbi tema – atitiktis teisiniam reguliavimui. Finansų sektoriui išgyvenant technologinę revoliuciją, centriniai bankai ir kitos institucijos akylai stebi, kad inovacijos ne tik supaprastintų procesus, bet ir leistų užtikrinti aukštus saugumo standartus. Konferencijoje bus galima išgirsti, kaip su pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencija (angl. AML – Anti Money Laundering) bei „Pažink savo klientą“ principo įgyvendinimu tvarkosi sėkmingiausios finansų sektoriaus bendrovės.

 

Virtuali konferencija turi visus įprastomis sąlygomis vykstančių renginių atributus. Dalyviai gali klausytis pranešimų ir diskusijų, lengvai užmegzti naujus verslo ryšius bei dalyvauti virtualioje parodoje.

Birželio 17-18 dienomis vyks startuolių kovos (angl. pitch battle), kurių metu jaunos įmonės varžysis dėl geriausiųjų titulų įvairiose kategorijose. Paskutinę „Fintech Week Lithuania“ konferencijos dieną karūnuos  pirmą kartą organizuojami Lietuvos finansinių technologijų sektoriaus įmonių ir lyderių apdovanojimai.

„Fintech Week Lithuania“ virtualią konferenciją organizuoja Ekonomikos ir Inovacijų ministerija, Finansų ministerija, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centras „ROCKIT“, „Fintech Lithuania“ ir „Fintech Hub LT“ asociacijos, startuolių akseleratoriai „Baltic Sandbox“ ir „Startup Wise Guys“.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button