Šeštadienį visoje Lietuvoje prasideda tradicinė Muziejų naktis, kurioje organizatoriai tikisi sulaukti apie 150 tūkst. žmonių.

Šiemet tradicinės akcijos tema – „Muziejai kaip kultūros ašys: tradicijos ateitis“. Pasak organizatorių, Muziejų naktis kasmet pritraukia vis daugiau žmonių.

„Kasmet Muziejų naktis darosi vis populiaresnė. Populiarėja ir muziejus aplanko net ir tie žmonės, kurie pro muziejus įprastai prasuka net nepažvelgę į afišas ir naujienas. Muziejų naktis – puikus būdas populiarinti Lietuvos muziejuose kaupiamus turtus“, – BNS sakė organizatorių atstovė Rasa Augutytė.

Vienuoliktą kartą Lietuvoje vykstančioje muziejus apjungiančioje akcijoje dalyvaus apie 130 muziejų ir įvairių organizacijų, renginiai vyks visoje Lietuvoje.

„Šį kartą dalyvaus gausus būrys muziejų ir organizacijų, kurių misija yra skleisti kultūrą – ir teatrai, ir bibliotekos, ir pramogų organizacijos. Dar užvakar papildėme programą naujais renginiais“, – teigė R. Augutytė.

Tradicinė „Muziejų naktis“ organizuojama Tarptautinės muziejų dienos proga, ji minima gegužės 18 dieną. Europoje akcija vyksta keturioliktą kartą, Lietuvoje – vienuoliktą.

Pernai Muziejų naktis pritraukė apie 120 tūkst. žmonių.

Muzieju naktis Vilniuje

Geležinkelių muziejaus renginių programa

2019 m. Muziejų nakties akcijos metu (gegužės 18 d.) Geležinkelių muziejus Vilniuje kviečia į renginius, kurie čia vyks nuo 12 iki 24 valandos.

Programa

12 val. – Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos lėlių teatro „Trivainėlis“ edukacinis spektaklis „Knygos pasakoja 100-ečio istoriją“
Nuo 12.00 val. – kūrybinės dirbtuvės vaikams.
Nuo 12.00 val.   atversime lauko ekspozicijoje istorinius riedmenis.
Nuo 13.00 val. – kas valandą Garo siurblio demonstravimas
13 val.– kūrybinis žaidimas su profesionaliu trafaretų menininku Justinu Žožo ir menininko darbas iš arti.
14– 21 val. – edukacinis žaidimas „Pabėgimas iš vagono“ (Būtina registracija)
14 val. – menininkų grupės „Iš reikalo“ parodos dyzeliniame traukinyje pristatymas.
Nuo 14 val. Teminės ekskursijos registruotoms lankytojų grupėms
15 val. – Poezijos pavasaris. Skaitymai šeimoms.
16.30 val. – kūrybinis žaidimas su profesionaliu trafaretų menininku Justinu Žožo ir menininko darbas iš arti.
18 val. – menininko Justino Žožo autorinės parodos  „Sutrikdyta gamta“ pristatymas.
Nuo 21 val.  – gastronomijos ir kultūros centro „Platforma“ renginiai

Registracija ekskursijoms ir edukaciniam žaidimui tel. ( 85) 269 3741 ir el. paštu: [email protected].

Lietuvos nacionalinio muziejaus renginiai 

Pažintinės ekskursijos „Tradicijų ištakos, jų tąsa ir nauja epocha“
Lietuvos nacionalinis muziejus,Naujasis arsenalas, Arsenalo g. 1, 

Specialiose muziejų nakties ekskursijose lankytojai nauju kampu susipažins su seniausias tradicijas Lietuvoje puoselėjančiu Lietuvos nacionaliniu muziejumi.

Lankymas: ekskursijos grupėmis iki 20 lankytojų nuo 18 iki 23 valandos vyks kas pusvalandį gyvos eilės principu. Pirmos ekskursijos pradžia 18 val. paskutinės – 22.30 val.

(Ne)matyti archeologijos eksponatai iš arti
Lietuvos nacionalinis muziejus, Senasis arsenalas, Arsenalo g. 3

Iki šiolei kasdienybėje naudojami namų apyvokos daiktai kadaise nebūtinai atrodė tokie, kokius mes esame įpratę matyti dabar. Jie keitė savo išvaizdą, žmonės – jų naudojimo paskirtį; gali būti, kad be archeologų pagalbos ne visus juos ir atpažinsite. Specialiose muziejų nakties ekskursijose muziejaus archeologai, pasitelkdami saugyklose saugomus archeologinius radinius, vaizdžiai iliustruos 4 skirtingų dirbinių grupių evoliuciją.

Lankymas: ekskursijos grupėmis iki 20 lankytojų nuo 18 iki 23 valandos vyks kas pusvalandį gyvos eilės principu. Pirmos ekskursijos pradžia 18 val. paskutinės – 22.30 val.

Pailsėk nuo miesto šurmulio su Vytautu prie Gedimino kalno
Lietuvos nacionalinio muziejaus kiemelis, Arsenalo g. 3

Aprašymas: Vidinis muziejaus kiemelis net ir triukšmingą dieną yra ramybės oazė, siūlanti išskirtinio grožio Gedimino kalno vaizdą. Visi, pavargę nuo gatvės muzikos dienos ir muziejų nakties šurmulio, galės atvykti ir atrasti ramybės užuovėją tarp storų gynybinių pastatų sienų, nes būtent Muziejų nakties proga čia atsidarys nauja poilsio erdvė.

Kiemelio lankymas laisvas, ekskursijos vyks 18.30, 19.30, 20.30, 21.30 valandomis. Susitikimo vieta – prie Vytauto paminklo.

Tekstilės atkūrimo dirbtuvės: nuo siūlo iki drabužio
Tado Kosciuškos g. 3, geležiniai vartai į Etninės kultūros skyriaus kiemą
Laikas: 13, 15 ir 17 val.
Būtina išankstinė registracija: https://forms.gle/vL4RJPZVDKmmAWs4A

Aprašymas: Lietuvos nacionaliniame muziejuje yra tokių vietų, kuriose kol kas tik retas lankytojas yra pabuvojęs. Muziejų nakties akcijos metu siūlome Jums išskirtinę galimybę aplankyti Etninės kultūros skyriuje veikiančias Tekstilės atkūrimo dirbtuves, kuriose etnografės papasakos, kaip iš siūlo gimsta drabužis, supažindins su tautiniu kostiumu, jo elementais ir regioniniais skirtumais. Patys žingeidžiausi galės pasidaryti moters galvos papuošalą, kruopščiausių ir kūrybingiausių lauks mažytės dovanos.

Muzikos naktis muziejuje
Vilniaus gynybinės sienos bastėja, Bokšto g. 20 18–22 val.

Aprašymas: Šiemet Muziejų naktis Bastėjoje bus muzikali. Nuo 18 val. lankytojai galės pasiklausyti ir pamatyti trijų muzikos grupių pasirodymų. Neįprastoje scenoje – Bastėjos apžvalgos aikštelėje – savo kūrinius pristatys „Bliuzoholikai“, „Ąžuoliuko dainavimo studija“ ir „Dinozaurai“.

Bazilisko paieškos vyks 20 valandą. Jose dalyvauti galės tik vaikai.

Saulėlydis nuo Gedimino pilies bokšto
Gedimino pilies bokštas Laikas: 21–22 val.

Aprašymas: Muziejų naktį saulė Lietuvoje leisis ypatingu laiku – 21 valandą 21 minutę. Tik 100 pirmųjų lankytojų, gavusių nemokamą bilietą, turės išskirtinę galimybę pamatyti saulėlydį nuo Gedimino pilies bokšto. Bilietai pradedami dalinti 21 valandą.

Senamiesčio širdyje nakčiai atsivėrę dailininko namai
Kazio Varnelio namai-muziejus, Didžioji g. 26  Laikas: 18–23 val.

Aprašymas: Pačioje Senamiesčio širdyje, priešais Vilniaus rotušę įsikūrę Kazio Varnelio namai-muziejus – tarsi neatrastas Vilniaus perlas. Muziejų naktį Kazio Varnelio namai pakvies Jus į šio pastato pirmame aukšte įrengtas keturias Mažosios gildijos sales. Čia lankytojus stebins ne tik eksponatai (unikalūs žemėlapiai, grafiniai portretai, Vakarų Europos grafikos meistrų F. Goya ir G. Piranesi kūriniai), bet ir jų istorijos. Nuo 18 valandos kas 30 minučių profesionalūs muziejininkai skaitys trumpas (15–20 minučių trukmės) pristatomąsias paskaitas ir paaiškins ne tik įspūdingiausių kūrinių turinį, bet ir jų patekimo į K. Varnelio kolekciją aplinkybes.

Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje – ekskursijos, filmų peržiūros

Vinco Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejaus specialistai kviečia lankytojus registruotis į nemokamas temines ekskursijas ir filmų peržiūras, kurios muziejuje vyks  gegužės  18 d. 2019 m. Europos muziejų nakties ,,Muziejai kaip kultūros ašys: tradicijos ateitis“ metu.

Renginių programa:

17:00 val. – ekskursija šeimai (pritaikyta dalyvavimui kartu su mažaisiais lankytojais nuo 7 m.);
18:30 val. – teminė ekskursija ,,Vincas Mykolaitis-Putinas Vilniuje“;
20:00  val. – filmo ,,Vieno buto istorija. Balys Sruoga“ (2018 m., trukmė 47 min., rež. J. Juozapaitis) peržiūra;
21:00 val. – filmo ,,Vieno buto istorija. Vincas Mykolaitis-Putinas“ (2019 m., trukmė 90 min., rež. J. Javaitis) peržiūra.

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Muziejaus nakties renginiai Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai vyks nuo 18 iki 24 valandos. Įėjimas į muziejų ir renginiai nuo 18 val. – nemokami. Lankytojai į muziejų bus įleidžiami iki 23.00 val. Muziejaus ekspozicijos veikia iki 24.00 valandos.

Šių metų Muziejų naktį Valdovų rūmų muziejus kviečia nemokamai apsilankyti ir atidžiau pasižvalgyti po  ekspozicijas bei kitas erdves, kurios lankytojams buvo atvertos 2018 m. liepos 6 d., kuomet buvo pilnai užbaigtas Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų atkūrimas. Tai puiki proga tarsi žvilgterti į valdovų, jų sutuoktinių, vaikų ir dvariškių nematomą gyvenimo pusę, kuri istoriniais laikais taip pat turėjo savąsias taisykles bei tradicijas.

Teminė programa „Valdovų gyvenimo užkulisiai“

NE nuogas karalius

Pasakojimas apie istorinę madą, tekstilę, avalynę. Tam, kad valdovas būtų tinkamai aprėdytas, turėjo plušėti visas būrys įvairių amatų žinovų. Jei norite sužinoti, kiek darbo valandų kainavo valdovo „stilius“ – ieškokite darbščiųjų bitelių autentiškų mūrų erdvėje.

Kur valdovai pėsti vaikšto

Pasakojimas apie valdovų higieną. Eidami per Valdovų rūmų rytinio korpuso pirmame aukšte įrengtą ekspoziciją, žiūrėkite po kojomis, nes šioje vietoje galite aptikti net dvi gilias duobes! Jos liko nuo tų laikų, kai didieji kunigaikščiai ir jų sutuoktinės po sočių pietų eidavo pasinaudoti latrinomis, beje, atskirai vyrams ir moterims įrengtose skirtinguose rezidencijos korpusuose. Kas yra latrina? Kodėl jos skirtinguose korpusuose? Užeik ir sužinosi.

„Angelai sargai“

Pasakojamas apie asmeninę valdovo ir jo sutuoktinės apsaugą. Stop! Sargyba. Ar turite su savimi neleistinų ginklų? Gotikinėje sargybinėje sužinosite, kokius istorinius ginklus turėjo įvaldyti ir kokius šarvus bei aprangą dėvėti asmenys, turėję garantuoti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių ir Lenkijos karalių saugumą.

Valdovo pomėgiai

Pasakojimas apie Lietuvos ir Lenkijos valdovų asmeninius pomėgius bei kultūrinius interesus. Barokiniame itališkame valdovo kambaryje praskleisite istorijos šydą ir nustebsite, kad būta valdovo, kuris degė aistra ne tik muzikuoti, kolekcionuoti retenybes, bet ir užsiimti alchemija. O gal žinote, koks likimas ištiko vieną didžiąją kunigaikštienę ir Lenkijos karalienę, kuri Vilniaus žemutinėje pilyje stebėjo žvėrių pjautynes?

Už uždarų durų

Pasakojimas apie nelengvus valdovų sutuoktinių gyvenimus politinėse santuokose, jų ligas, gimdymus, laisvalaikį ir charakterius. Didžiojoje renesansinėje menėje sužinosite, kokios istorinės erdvės Valdovų rūmuose anais laikais buvo vadinamos „moterų dalimi“, o po to pasižvalgysite po Renesansinį valdovės kabinetą ir, žinoma, nekantrausite žvilgterti į Barokinį valdovės miegamąjį.

Gyvieji paveikslai: aš Jūsų Didenybė

Didžiojoje renesansinėje menėje istorinių asmenybių portretų ir gobeleno apsupty įrengta inscenizuota vaizdinė kompozicija padės Jums asmeniškai pajusti valdovų bei valdovių reprezentacinio gyvenimo spindesį, sužinoti istorinių paslapčių ir patiems įsiamžinti istorijoje – tik nepamirškite atsinešti fotoaparatų ar išmaniųjų telefonų.

Muzikuojantys dvariškiai

Teatralizuota muzikinė edukacija. III manieristinėje antikameroje istoriniais kostiumais pasidabinę muzikantai ir šokėjai linksmins, pasakos ir parodys, kokios kultūrinės gyvybės buvo kupina Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija Renesanso ir Baroko laikais.

Išminties kolekcijos

Pasakojimas apie knygų kolekcionavimą. Barokinėje valdovo bibliotekoje ir barokiniame olandiškajame valdovo kabinete sužinosite, kaip Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje užgimė ir skleidėsi knygų kultūra. Čia ieškokite atsakymų ir į tokius klausimus: Kas ir kokias knygas parūpindavo valdovams? Kokią literatūrą ar kokiomis kalbomis skaitė valdovai ir jų sutuoktinės? Kokios temos juos domino? Kam testamentu paliko savo knygų kolekciją Žygimantas Augustas?

Prašom prie puodų

Pasakojimas apie Lietuvos valdovų ir jų sutuoktinių mitybos įpročius, šventes bei puotas. Pilies ir rūmų kasdienio gyvenimo ekspozicijoje persikelsite į istorinės rūmų virtuvės šurmulį! Argi neįdomu pasmalsauti, kaip ji buvo įrengta ir sužinoti, kokiais egzotiniais gardėsiais valdovas galėjo lepinti savo gomurį ir puikuotis prieš svečius… Mmm…

Muzikinis stalas

Interaktyvi muzikinė instaliacija. Didžiųjų kunigaikščių rūmų muzikinę kultūrą pristatančioje ekspozicijoje pasijusite tikru barokinės valdovo kapelos vadovu bei kompozitoriumi ir galėsite gyvai kurti muziką! Su interaktyviuoju stalu „Mash Machine“ vieni ar smagiame draugų būryje improvizuosite ir komponuosite skirtingas to paties žinomo kūrinio versijas.

Kita programa

Raimondo Paknio fotografijų paroda „Mūro istorijos. Nykstantis Abiejų Tautų Respublikos paveldas“
Parodų centras

Prieš pat Muziejų naktį lankytojams atidarytoje parodoje eksponuojamas buvusioje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės, vadinamosios Abiejų Tautų Respublikos teritorijoje (Lietuvoje, Baltarusijoje, Lenkijoje ir Ukrainoje) teritorijoje per šimtmečius išsibarstęs architektūros paveldas, atskleidžiama šiandieninė nykstančių bažnyčių, pilių, dvarų sodybų situacija. Tai tęstinis leidėjo ir fotografo R. Paknio parodų ciklo „Išlikęs laikas“ projektas. Autorius kuria meniškus, istorinės romantikos kupinus vaizdus, kartu ragina atkreipti dėmesį į per šimtmečius deformuotą ir su kiekviena diena vis labiau nykstantį senosios Lietuvos architektūros paveldą: bažnyčias, koplyčias, vienuolynus, dvarus, jų interjerus ir eksterjerus.

Filmas Praeitis atsivėrė ateičiai
Lankytojų vestibiulio auditorija

Valdovų rūmų muziejus, švenčiantis atkūrimo 10-metį, pristato filmą (scenarijaus autorius Jonas Banys, režisierius Mindaugas Meškauskas), kuris pakvies į interaktyvią pažintį su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų atgimimo istorija ir atskleis Vilniaus centre rasto bei dabar muziejuje eksponuojamo archeologinio paveldo bei sukauptų istorinių ir meno vertybių paslaptis.

Kino salė
Renginių salė

Kartu su Lietuvos trumpametražių filmų agentūra kviečiame į 1 val. trukmės trumpametražių filmų programą Renginių salėje, kuri per Muziejų naktį lankytojams atveriama pirmą kartą. Jūsų lauks jauki atmosfera, įdomūs pažintiniai kadrai, galimybė stabtelti ir turiningai praleisti laiką.

Virtuali kelionė laiku
Pirmo aukšto erdvė

Užsidėję virtualiosios realybės akinius nusikelsite šimtmečiais į praeitį ir pamatysite, kaip nuo XIII a. iki šių dienų keitėsi Vilniaus pilių teritorija ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija. Beveik 8 min. trukmės virtualioje 3D projekcijoje atkurtos gynybinių statinių bei pilių vaizdų rekonstrukcijos susietos su muziejuje eksponuojamais mūrais ir archeologiniais radiniais, o istorinių statinių tūris, forma, aukštis, eksterjeras, medžiagos, spalvos ir kitos detalės virtualiai atkurtos pagal tikslius mokslinius duomenis.

Virtualiosios realybės programa specialiame terminale kainuos vos 1 eurą!

Muitinės muziejuje – ekskursija, šunų dresūra, susitikimai su specialistais

Muitinės muziejus 2019 m. Muziejų nakties akcijos metu žada ekskursiją į naująjį  Medininkų kelio postą, muitinės specialistų pasakojimus apie savo darbo ypatumus. Dresiruoti augintiniai parodys, kaip geba rasti paslėptas narkotines medžiagas.

Programa

Muitinės muziejaus 2019 m. renginiai, skirti tarptautinei muziejų dienai ir Muziejų nakties akcijai, vyks gegužės 18 d. nuo 15 iki 24 valandos.

16 val. – ekskursija po senąjį ir naująjį Medininkų kelio postąBus aplankomas Memorialas Medininkų žudynių aukoms. Išvykimas – 15 val. nuo Muitinės mokymo centro (adresas:  Jeruzalės g. 25). Planuojamas grįžimo iš ekskursijos  laikas 18.30 val. 

19 val. – intelektinės nuosavybės srityje dirbančių muitinės ekspertų pasakojimas apie savo darbo niuansus, pristatys klastočių daromą žalą visuomenei bei pakvies apie tai padiskutuoti.

19 val. – kraštotyrininko Romualdo Beniušis pasakojimas apie buvusio Lietuvos muitinės pareigūno drąsą ir pasiaukojimą gelbėjant savo kaimynus žydus nuo nacių genocido.

20 val. – Muitinės muziejaus ryšių su visuomene specialisto  tarptautinės kategorijos teisėjo Artūro Zalecko paskaita apie šunų dresūrą bei kinologų darbo užkulisius.

21 val.  aikštelėje priešais muziejaus pastatą vyks Muitinės muziejaus ryšių su visuomene specialisto  tarptautinės kategorijos teisėjo Artūro Zalecko ir jo augintinio pasirodymas. Bus galima pamatyti, kaip turi elgtis idealiai dresuotas šuo ir kaip lengvai muitinės keturkojai aptinka paslėptas narkotines medžiagas.

Būtina išankstinė registracija el.paštu: [email protected]. Registracija bus vykdoma iki gegužės 13 dienos. Jei užsiregistruos mažiau negu 7 žmonės, ekskursija bus  atšaukta. Išsamesnė informacija teikiama telefonu (8 5) 279 6346.

„Naktinėjimai Pinigų muziejuje“

2019 m. vykstant Muziejų nakties akcijai,  gegužės 18 d. 12–24 valandomis, lankytojų lauks ir Vilniaus miesto centre veikiantis Pinigų muziejus. Čia vyks renginys „Naktinėjimai Pinigų muziejuje“.

Pinigų muziejuje susilieja tradicijos ir modernumas, istorija ir ateitis. Renginio „Naktinėjimai Pinigų muziejuje“ muziejus lankytojus  kviečia kartu panaktinėti Pinigų muziejuje. Taigi, atraskite, pažinkite, nustebkite, pasidalinkite, aptarkite diskutuokite!

Renginio metu Jūs galėsite iki pat vidurnakčio lankytis muziejuje, moderniai ir interaktyviai susipažinti su Lietuvos ir pasaulio pinigų ir bankininkystės istorija. Čia bus rodomi filmai, turėsite galimybę patys pasigaminti unikalių muziejaus suvenyrų, puikiai ir turiningai praleisti šeštadienio vakarą.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje Muziejų nakties renginiai „Kai atgyja personažai“ /„Užkulisiai“

2019 m. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje Muziejų nakties renginiai „Kai atgyja personažai“ /„Užkulisiai“vyks gegužės 18 d. 18–23 valandomis.

Programa:

Renginio metu veiks nuolatinė ekspozija su naujai atidarytu kambariu, skirtu baleto legendai Leokadijai Aškelovičiūtei (paroda „Meilė šokiui“), o pirmojo aukšo salėje „Stanislovas Moniuška – aštuoniolika kūrybos ir meilės metų Vilniuje“.

Balerinos L. Aškelovičiūtės kambaryje ir trečiojo aukšo salėje, bus atkurta filmavimo aikštelė, kostiuminė, rekvizitas, veiks gyvi grimo kambariai, kuriuose Grimo akademijos profesionalai ir studentai kurs personažus iš teatro spektaklių, kino filmo bei operos ar operečių.

Bus atkurtas ne tik grimas, bet ir parinkti kostiumai. Visą tapsmo procesą turės galimybę gyvai stebėti muziejaus lankytojai.

Nuolatinės ekspozicijos salėse atskiruose kambariuos veiks įvairūs personažai.

Šeimos su vaikais kviečiami į edukacinius užsiėmimus „Kurkime personažus ir vaidinkime“, muziejaus rūsyje, kuriame pagal liaudies dainą vaikai nusispalvins karūnas su personažais, ir tėveliams suvaidins pasakėlę.

MO muziejuje – video kūrinio peržiūra, interaktyvus pokalbis

Muziejų naktį: Emilijos Škarnulytės video kūrinio „Sirenomelia“ peržiūra, interaktyvus pokalbis su Šarūno Saukos paveikslu „Mama“.

MO muziejaus programa skirta Muziejų nakčiai:Emilijos Škarnulytės video kūrinio „Sirenomelia“ peržiūra 

Trukmė: 12 min.
Vieta: Renginių salė (1 aukštas)

Emilija Škarnulytė – vizualinių menų atstovė, filmų kūrėja, šiais metais laimėjusi, prestižinio konkurso „Future Generation Art Prize“ pagrindinį prizą. Jos filmai balansuoja tarp fikcijos ir dokumentikos. Filmas „Sirenomelia“ (2017) nufilmuotas už poliarinio rato: slaptoje šaltojo karo metais veikusioje povandeninių atominių laivų bazėje, kur anksčiau švartuodavosi NATO laivai, ir Norvegijos geodezijos instituto teritorijoje. Pagrindinė herojė – mitologinė undinė – yra kiborgas, išgyvenęs kataklizmus ir sugebėjęs prisitaikyti prie naujų sąlygų. Tai žmogaus ir žuvies arba žmogaus ir povandeninio laivo, torpedos junginys. Ji žvelgia į situaciją iš ateities perspektyvos, kur nebėra šiandieninių karinių ir ekonominių struktūrų ar jas sukūrusių žmonių, tačiau jų veiklos įtaka kraštovaizdžiui vis dar aiškiai pastebima.

Interaktyvus pokalbis su Šarūno Saukos paveikslu „Mama“

Ar įsivaizduojate pokalbį su meno kūriniu? Ar toks pokalbis yra įmanomas?

Chatbot‘as tai interaktyvus projektas suteikiantis galimybę akis į akį pasikalbėti su paveikslu ir tiesiogiai rasti atsakymus į rūpimus klausimus.

Jūsų laukia unikali patirtis ir galimybė daugiau sužinoti apie kūrinio autorių bei susipažinti su paveikslo atsiradimo istorija.

Vieta: Holas (1 aukštas)

Emilijos Škarnulytės video kūrinio „Sirenomelia“ peržiūra ir  interaktyvus pokalbis su Šarūno Saukos paveikslu „Mama“ MO muziejuje vyks nuo 18:00 iki 22:00.

Lankymas nemokamas.

Su MO muziejaus bilietu taip pat galima apžiūrėti tuo metu veikiančias MO muziejaus parodas: „Gyvūnas – žmogus – robotas“ ir „Bendrabūvis“.

Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje

2019 m. gegužės 18 d., šeštadienį, 19 val. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas-muziejus prisijungs prie visoje Lietuvoje ir Europos šalyse vyksiančios „Muziejų nakties“ renginių programos „Muziejai kaip kultūros ašys: tradicijos ateitis“.

Muziejuje vyksiančio renginio „Indija sugrįžta pas Krėvę“ metu lankytojus kviesime prisiminti senas ir atrasti naujas kultūros ašis tarp rašytojo Vinco Krėvės ir Indijos.

Programą sudarys kelios dalys:
Lankytojams viso vakaro metu bus atvira dailininkės Agnės Juškaitės iliustracijų paroda  orientalistinei Vinco Krėvės knygai „Tales from the East“. Ši knyga – tai V. Krėvės 2018 m. JAV išleistas „Rytų pasakų“ (1913 m.) vertimas į anglų kalbą.

Kviesime į poetinį-muzikinį monospektaklį „Prakilniosios giesmės“, parengtą pagal iškilaus indų poeto Rabindranato Tagorė kūrybą (įtraukiant ir lankytojus atliks aktorius, režisierius Rimantas Vaitkevičius).

Rodysime V. Krėvės orientalistinės literatūros motyvais, su lietuvių etnine kultūra susietą sukurtą meninį filmą „Airan: dievų keliai“ (rež. Ruslanas Korostenskis, 35 min.).

Išsami programa:

19.00–23.30 val. – dailininkės Agnės Juškaitės iliustracijų paroda orientalistinei Vinco Krėvės knygai „Tales from the East“;
20.00 val. – poetinis-muzikinis monospektaklis „Prakilniosios giesmės“ (pagal indų poeto R. Tagorė kūrybą, akt. Rimantas Vaitkevičius);
21.30 val.: – meninis filmas „Airan: dievų keliai“ (pagal V. Krėvės orientalistinę kūrybą, rež. Ruslanas Korostenskis, 35 min.)

Programos pabaiga planuojama 23.30 val.

Muziejų nakties akcijos metu parodos „Future Live“ lankymas nemokamas

Paroda „Future Live“ (Upės g. 9, Vilnius (PC CUP), įėjimas iš Baltojo tilto pusės) pradėjo veikti 2018 m. spalio 27 d. PC CUP. Mes, naudodami meno objektus ir instaliacijas, sujungėme šiuolaikiškiausias interaktyvias technologijas, su kuriomis galima ir reikia susidraugauti. Kad įtrauktume parodos lankytojus į kūrybinį veiksmą, naudojame 3D mapping, projekcinio interaktyvumo, virtualios ir papildytos realybės technologijas.

Kviečiame Jus leistis į nuostabią kelionę po stulbinantį pasaulį, kuriame pilna nežemiškų būtybių, stebuklingų gėlių ir kitokių tolimų planetų augalų. Juos atrasti ir susipažinti bus vienodai įdomu ir vaikams, ir suaugusiesiems.

Su mūsų paroda 2019 m. gegužės 18 d. lankytojai galės susimažinti Muziejų nakties akcijos metu nuo 19 iki 22:00 valandomis. Lankytojai bus įleidžiami grupėmis: 19:00, 20:00, 21:00 (iš viso 3 grupės po 1 val.), vienoje grupėje gali būti ne daugiau nei 50 žmonių.

Drugelių namai (Vilnius, Sapiegų parkas) kviečia į parodą

Gyvų tropinių drugelių paroda prisijungia prie Muziejų nakties akcijos ir kviečia visus apsilankyti laikinuose DRUGELIŲ NAMUOSE 2019 m. gegužės 18 dieną NEMOKAMAI nuo 18 iki 22 valandos.

Sapiegų parke (Antakalnio seniūnija, Vilniaus m). specialiai gyviems tropiniams drugeliams įrengtoje patalpoje galėsite pamatyti daugybę įvairių keisčiausių formų lėliukių, pasigrožėti nuostabiais drugelių sparnelių raštais, jų plazdenimų. Galbūt net galėsite stebėti, kaip drugeliai ritasi iš kokonų. Turėsite galimybę sužinoti ir apie šių nuostabių vabzdžių atsiradimą, jų keistą gyvenimą, patyrinėti drugelį per padidinamąjį stiklą ar naudodamiesi mikroskopu.

Tikimės, kad lankytojų bus daug, todėl, kad neprailgtų laikas, laukiantiems eilėje pasiūlysime pasižiūrėti filmukų. Visiems norintiems sudalyvauti piešimo konkurse ir nupiešti drugelį suteiksime piešimo priemones.

Išeidami galėsite įsigyti suvenyrų už patrauklią kainą.

Išankstinės registracijos tą vakarą nebus – įėjimas pagal gyvą eilę. Paroda pradės veikti tik gegužės 18 dieną 18 valandą.

P.S. Fotografuoti parodoje bus galima. Lauksime Jūsų nuotraukų socialiniuose tinkluose su prierašu #drugeliuparoda.

Energetikos ir technikos muziejuje – „Dviračiais siauruoju geležinkeliu“

Europos Muziejų naktį Vilniuje veikiantis Energetikos ir technikos muziejus lankytojus kviečia į renginį  „Dviračiais siauruoju geležinkeliu“.

Renginio aprašymas:

Energetikos ir technikos muziejus kviečia atšvęsti Muziejų naktį kartu nemokamoje ekskursijoje dviračiais, atkartojančioje buvusio Vilniaus siaurojo geležinkelio maršrutą. Renginys žada aktyvų Vilniaus miesto technikos paveldo atradimą ir tyrinėjimą už muziejaus ribų. Numatyta 15 km trasa su sustojimais, kuriuose su siauruoju geležinkeliu ir jo paliktomis žymėmis supažindins drauge dviračiu važiuojantis Energetikos ir technikos muziejaus gidas, o papildoma informacija bus suteikta mobilioje programėlėje.

Ekskursijos pradžia – 2019 m. gegužės 18 d. 19 val. prie Lietuvos geležinkelių administracinio pastato, Mindaugo g. 12 / J. Basanavičiaus g. 14.

Ekskursijos dalyviai dviračiais pasirūpina patys.

Dalyvauti kviečiami pilnamečiai. Nepilnamečiai turi būti lydimi suaugusiojo arba privalo turėti tėvų leidimą.

Lietuvos aklųjų bibliotekoje – „Ateik, paliesk, pajusk, išgirsk, pažink“

Muziejų naktį (gegužės 18 d., šeštadienį) nuo 17 iki 21 val. Lietuvos aklųjų biblioteka kviečia  kartu leistis į garsų ir lytėjimo kelionę! Bibliotekos parengtos interaktyvios programos dalyviai turės galimybę patys išmėginti, kaip galima skaityti, leisti laisvalaikį, mokytis ir kurti pasitelkiant ne tik visiems įprastą regos juslę, bet ir klausą bei lytėjimą.

Programa

17.30–19.00 val. – interaktyvi ekskursija po Lietuvos aklųjų biblioteką su užduotimis.

Ekskursija po biblioteką užrištomis akimis; susipažinimas su Lietuvos aklųjų bibliotekos Tiflotyros skaityklos ekspozicija ir liečiamųjų (taktilinių) knygų kolekcija vaikams; supažindinimas su bibliotekos leidiniais.

19–20 val.:

Lietuvos aklųjų bibliotekos edukacinės programos (pasirinktinai)

„Kaip aklieji skaito, rašo, mokosi“, arba „Nuo Brailio rašto iki virtualios bibliotekos (Bibliotekos III a.).

Šioje programos dalyje susipažinsite su Brailio raštu ir Brailio rašymo priemonėmis. Turėsite galimybę išbandyti Brailio raštą rašydami grifeliu ir lentele. Taip pat sužinosite, kaip regos neįgalieji naudojasi šiuolaikinėmis technologijomis, kaip skaito akliesiems pritaikytus specialiųjų formatų leidinius, kaip naudojasi virtualiąja biblioteka ir pan.

„Surišk vasaros kvapų ryšulėlį“ (Edukacijų erdvė).

Vaikučius ir jų tėvelius pakviesime pasiklausyti trumpos istorijos pagal Kęstučio Kasparavičiaus apsakymą „Ąsotis“. Pasakojimo personažai – gėlės. Jos ne tik seka įdomias istorijas, bet jas galima ir paliesti. Iš sudžiovintų gėlių surišime vasaros kvapų ryšulėlį, nupiešime etiketę.

20–21 val.:

„Išbandyk diktoriaus profesiją Lietuvos aklųjų bibliotekos garso įrašų studijoje“.

Bibliotekos lankytojai turės galimybę apsilankyti Lietuvos aklųjų bibliotekos garso įrašų studijoje ir susipažinti su garsinių knygų leidybos „virtuve“. Norintys galės „pasitikrinti, ar turi reikiamų diktoriaus gebėjimų įgarsindami renginio organizatorių arba pačių pasirinktos knygos teksto ištrauką.

Reikalinga išankstinė registracija. Registracija vykdoma internetu: https://forms.gle/he6wvtL23TLGyZPK8.  Registruodamiesi nurodykite atsakingo už registraciją asmens vardą ir pavardę, žmonių skaičių į kurią renginio dalį registruojamasi.

Bažnytinio paveldo muziejus kviečia į ekskursiją

2019 m. gegužės 18 d. Ekskursijos pradžia – 18.30 val., trukmė – 1 valanda.

2019 m. gegužės 18 d. 18.30 val. kviečiame dalyvauti Muziejų nakties ekskursijoje, kurią ves Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė dr. Sigita Maslauskaitė-Mažylienė.

Bažnytinio paveldo muziejus šiemet švenčia savo veiklos dešimtmetį. 2009 m. spalio 18 d., menininkų globėjo šv. Luko dieną, duris atvėrusios Vilniaus arkivyskupijos įkurtos ir išlaikomos institucijos tikslas – tinkamu būdu, nepažeidžiant kūrinių ir vietos sakralumo pristatyti Lietuvos visuomenei ir Vilniaus svečiams vertingiausią bažnytinio paveldo dalį. Muziejuje saugomi ir pristatomi dailės kūriniai ir šventenybės yra geriausi Vilniaus arkivyskupijos istorijos liudytojai, bylojantys apie iškilius praeities meno laimėjimus, Lietuvos kultūrinius ir meninius ryšius su Vakarų Europa. Kūriniai atskleidžia permainingą, dramatiškais įvykiais paženklintą Lietuvos ir Bažnyčios istoriją, mūsų krašto religinio gyvenimo kaitą, juos kūrusių asmenų pamaldumą ir subtilų meninį skonį.

Bažnytinio paveldo muziejaus ekspozicija, renesansinėje Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios ir buvusio seserų bernardinių vienuolyno erdvėje pristatanti Vilniaus arkikatedros ir kitų arkivyskupijos bažnyčių lobyną, ragina kalbėti apie sakralaus meno tradicijas ir jų ateitį.

Renginys nemokamas, būtina registracija tel. 8 5 269 7803.

Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas

Gegužės 18 d., šeštadienį, Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse vyks Tarptautinė muziejų diena ir Europos muziejų naktis. Jūsų laukia įdomi nemokamų renginių programa. Lauksime atvykstant!

Programa
10.00–23.00 val. – muziejinės ekspozicijos „Tuskulėnų dvaro paslaptys“ lankymas (Baltasis dvarelis, Žirmūnų g. 1N)
18.00–23.00 val. – koplyčios-kolumbariumo, Vytauto Didžiojo karo muziejaus parodos „Dvarų relikvijos pasakoja… Nuo kovų iki kovų“ lankymas (Konferencijų salė, Žirmūnų g. 1F)
21.00–21.30 val. – etnomuzikos ansamblio „Vilniaus Ūla“ koncertas-vakaronė (Dvaro rūmų kieme, Žirmūnų g. 1F)
21.30–22.30 val. – naktinė ekskursija „Tuskulėnų dvaro paslaptys“ (rinktis Dvaro rūmų kieme, Žirmūnų g. 1F). Būtina išankstinė registracija tel.: (8 5) 275 1223, (8 5) 275 2547.

Nuo 18.00 iki 23.00 val. lankytojai kviečiami dalyvauti bendrame Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus ir Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso projekte „Pasmerktųjų kelias 1944–1947 m.“

Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus

TOLERANCIJOS CENTRAS
Naugarduko g. 10/2, Vilnius

15.00 – 16.30 – „Rakija Klezmer Orkestra“ koncertas.Tolerancijos centro kiemelyje „Rakija Klezmer Orkestra“ ansamblis kvies linksmai pradėti Muziejų nakties programą: praeiviai galės pasiklausyti nuotaikingos klezmerių muzikos.

16.30 – 18.00 – Restauratoriaus darbas – koks jis?Dirbtuvės – edukacinis susitikimas su Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus restauratore Jurgita Blažyte-Denapiene, kurio metukviečiama iš arčiau susipažinti su lankytojams nematoma muziejaus veiklos dalimi – kūrinių restauravimu ir jų saugojimu (I a. salė).

18.00 – 19.00 – Savickų šeimos meninio palikimo muziejui pristatymasAugustino Savicko – žymaus Lietuvos tapytojo ir dailėtyrininko – 100–ųjų gimimo metinių minėjimas. A. Savicko sūnus tapytojas Raimondas Savickas ir muziejaus Tolerancijos centro vadovė Ieva Šadzevičienė pristatys Savickų šeimos meninį palikimą nuolatinėse Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus ekspozicijose. (III a. salė).

19.30 – 20.00 – Iljos Bereznicko karikatūrų parodos atidarymas
Iljos Bereznicko parodos atidarymas, komiksų knygos pristatymas ir animacinio filmo “Ne ožkoje laimė” peržiūra.( III a. galerijoje).

20.00 – 21.00 – dokumentinio filmo „Lina Amato“ peržiūra
Pietų Afrikos Respublikos režisieriaus Jonathan Andrews dokumentinis filmas „Lina Amato“ pasakoja Antrojo pasaulinio karo metu išgelbėtos Linos Kantor (Amato) istoriją. Filme atskleidžiama kaip Turkijos generalinis konsulas Rodo saloje (Graikijoje) išgelbėjo 42 žydus nuo nacių, norėjusių juos išsiųsti į Aušvicą (I a. salė).

21.00 – 21.30 savarankiškas muziejaus lankymas

HOLOKAUSTO EKSPOZICIJA
Pamėnkalnio g. 12, Vilnius

18:00 – 18:20 – Dvasinis pasipriešinimas Vilniaus gete (Stanislovas Stasiulis)
Muziejų nakties lankytojai išgirs apie vieną iš pasipriešinimo Holokaustui formų – dvasinę rezistenciją Vilniaus gete, jame kalintus intelektualus bei jų kūrybą; bus pristatomi ekspozicijoje saugomi unikalūs eksponatai, liudijantys kovą dėl žmogiškojo orumo masinių žudynių akivaizdoje.

19:00 – 19:20 – Perpetrators and Collaborators during the Holocaust in Lithuania (Theo Emil Krausz, Austrija)
The presentation is dedicated to the topic, which is still widelydiscussed today – collaboration and perpetrators during the Holocaust in Lithuania.

20:00 – 20:20 – Naujausi Panerių masinių žudynių vietos tyrimai: perspektyvos ir atmintis (Mantas Šikšnianas)
Pastaraisiais metais Panerių memorialo teritorijoje vykdyti tyrimai atskleidžia iki tol nežinomus faktus apie šią, didžiausią Lietuvoje, masinių žydų žudynių vietą. Lankytojai išgirs apie vykdomus tyrimus ir naujus atradimus Paneriuose, apie šios istorinės atminties vietos reikšmę bei išskirtinumą Holokausto Lietuvoje kontekste.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

21 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar girdėjote kaukiančias perspėjimo sirenas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist