Renginiai

Prasideda „Sostinės dienos”: keičiasi eismas, viešasis transportas kursuos ilgiau (renginių programa)

Rugsėjo 4 – 6 d. vyks „Sostinės dienos 2020“ šventė, skirta gyventojams ir miesto svečiams. Gyvo garso koncertai, išskirtiniai meniški šou, mugė Gedimino pr. – miestas pasitinka naują rudens sezoną. Renginių metu numatomi laikini eismo pakeitimai, dalyvių patogumui viešasis transportas kursuos ilgiau ir dažniau, greitųjų maršrutų autobusai stos visose maršruto stotelėse. Vilnius primena rūpintis savimi ir aplinkiniais, laikytis visų saugumo reikalavimų renginiuose ir kitose erdvėse – dėvėti kaukes, laikytis saugaus atstumo, dezinfekuotis rankas, jei jaučiate peršalimo simptomus – likti namuose.

Gedimino prospekto scena „Veiksmai“ prie Vinco Kudirkos aikštės

Kaip teigia festivalio organizatoriai, ši erdvė – pati aktyviausia ir turiningiausia visų festivalio scenų programoje, tiek įvairių jos dalyvių, tiek pasirodymų gausos prasme. Šeštadienį čia nuo vidurdienio „Sostinės dienos 2020“ lankytojus linksmins Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava“, vienijantis muzikantus iš įvairių fakultetų ir grojantis klasikinę, džiazo, populiariąją muziką. Vėliau scenoje išvysime vasaros konkurso „Muzikos talentų lyga“ dalyvius – varžysis solistai, duetai, vokalinės  vaikų ir jaunimo grupės, suvažiavę iš visos Lietuvos. Būsimos populiaraus dainavimo žvaigždės surengs daugiau nei dvi valandas truksiantį reginį.

Šeštadienio popietę visus pakvies meniškos sielos atlikėja Migloko, kurios dainose nuskamba ir electro, ir live kompozicijos, apimančios klasikinį džiazą, Afrikos ritmus, soulą, hiphopą ir house muzikos stilius. Po jos savo koncertą surengs publikos ypač laukiami „Kūjeliai“, savo energija ir nuoširdumu užkariavę daugybės gerbėjų širdis.

 

Neabejotina šeštadienio intriga – legendinės grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas ir „Skamp“ narys Viktoras Diawara, kurie užvaldys „Veiksmų“ sceną su savo bendru projektu „KAnDIs“. O vakare šią sceną sudrebins didžiulio populiarumo sulaukusi ir minias gerbėjų turinti roko grupė „Colours of Bubbles“, kurios kiekvienas koncertas padovanoja visiems įspūdingą modernių indie roko garsų sintezę. Šeštadienio „Veiksmų“ scenos epilogas – grupė „Fused Trio“, gyvai generuojanti stilius nuo free-jazz’o iki drum‘n bass’o ar stoner bosanovos.

Sekmadienį „Sostinės dienų“ lankytojus pažadins „Muzikos talentų lyga“ – šįkart dvi valandas trunkančiu Laureatų koncertu. Po jaunųjų dainininkų pasirodymo „Veiksmų“ sceną užlies „Rakija Klezmer Orkestar“ muzika, kurios temperamentą įkaitina klezmer, romų, balkaniška muzika. Įsiaudrinusius klausytojus atokvėpiui pakvies lengvu melancholijos šydu apgobtos grupės „Elnio Rago Miškas“ dainos. Pavakarėj nuvilnys ypač laukiamos roko grupės „Jauti“ dainos, po kurios visi galės patirti dar daugiau džiaugsmingų emocijų – viena laukiamiausių lietuviškų grupių „Baltasis Kiras“ pasiūlys keisti realybės matymą ir pakilti į paukščio skrydį.  Sekmadienio „Veiksmų“ finaliniai akordai patikėti karščiausiems „latino“ muzikos ambasadoriams – populiariesiems „Planeta Polar“ atlikėjams, kurie visuomet pavergia nuoširdžiomis dainomis.

„Stiliaus lokacija“ – kūrybinį mąstymą ir išskirtinę patirtį teikiantis renginys

Greta „Veiksmų“ scenos, Vinco Kudirkos aikštėje ir Gedimino prospekte nuo Jogailos g. iki Jakšto g. bus stilingiausių miesto gyventojų ir svečių pasivaikščiojimo vieta, kurioje bus galima supažindinti su naujausiais kūrėjų ir dizainerių darbais. Vinco Kudirkos aikštėje susibūrę menininkai šiemet dėmesį kviečia visus susitelkti į kūrybinį procesą, drąsiai į jį įsitraukti ir įgyti išskirtinę patirtį, o gal net savyje pažadinti kūrėją. Nuo pirštų iki plaukų galiukų pasipuoš kiekvienas, užsukęs į „Stiliaus lokaciją”.

 

Žaidimai bei smagūs nuotykiai – „Vaikų ir šeimų parke“

Jaukioje medžių paunksmėje priee Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Karaliaus Mindaugo paminklo įsikūręs „Vaikų ir šeimų parkas” net tris dienas nekasdienes pramogas paties mažiausiems bei visiems, išsiilgusiems nerūpestingo vaikystės juoko. Aikštės šachmatai, karuselės, batutai, gigantiški plastikiniai burbulai ir kiti atrakcionai išsklaidys net mažiausią nuobodulio debesėlį.

„Sostinės dienų“ metu keisis eismas, viešasis transportas kursuos ilgiau

Nuo rugsėjo 3 d. 8 val. iki rugsėjo 7 d. 11 val. bus draudžiamas transporto eismas Gedimino prospekte nuo Šventaragio iki Vilniaus gatvės, Totorių gatvėje nuo Gedimino prospekto iki pastato Totorių g. 8 draudžiant įvažiuoti iš šalutinių gatvių.

Nuo rugsėjo 3 d. 14 val. iki rugsėjo 7 d. 11 val. draudžiamas transporto eismas Gedimino prospekte nuo Vilniaus iki J. Tumo-Vaižganto gatvės draudžiant įvažiuoti iš šalutinių gatvių, Vasario 16-osios gatvės dalyje nuo Šermukšnių gatvės iki Gedimino prospekto (išskyrus renginio dalyvius, turinčius leidimus patekti į renginio teritoriją, atvežti ir išvežti renginiui skirtus daiktus).

 

Rugsėjo 4 ir 5 d. nuo 20.00 iki 23.40 val. bus draudžiamas transporto priemonių eismas Šventaragio ir T. Vrublevskio gatvėse. Šiuo metu numatomi ir viešojo transporto maršrutų trasų bei tvarkaraščių pakeitimai.

Savivaldybės tarybos sprendimu „Susisiekimo paslaugos“ gyventojams ir įmonėms išduoti leidimai statyti automobilius mokamose automobilių stovėjimo vietose mėlynojoje ir raudonojoje zonose „Sostinės dienos 2020“ renginių metu, rugsėjo 3 – 7 d., galioja ir kitose stovėjimo zonose.

Kaip į renginius vykti viešuoju transportu?

Į renginius sostinės centre vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami atvykti Vilniaus autobusais ir troleibusais.

 

Iki stotelės Karaliaus Mindaugo tiltas patogiausia važiuoti 6G, 10 (09.04 – 09.05 d. iki 20 val.), 11 (09.04 – 09.05 d iki 20 val.), 33 (09.04 – 09.05 d. nuo 20 val. iki maršruto darbo pabaigos) ir 89 (09.04 – 09.05 d. nuo 20 val. iki maršruto darbo pabaigos) maršrutų autobusais bei 2, 3, 4, 17 ir 20 maršrutų troleibusais.

Iki stotelės Vinco Kudirkos aikštė – 1G, 10 (09.04 – 09.05 d. nuo 20 iki 23.40 val.), 53 ir 88 maršrutų autobusais bei 2, 3, 6, 12 ir 20 maršrutų troleibusais. Į stotelę Arkikatedra (09.04 – 09.05 d. iki 20 val.) atvyksite 10, 11, 33 ir 89 maršrutų autobusais.

Renginio dienomis, rugsėjo 4 – 5 d. bus pratęstas kai kurių maršrutų kursavimo laikas. Po renginių miesto centre bus galimybė viešuoju transportu vykti iš šių stotelių:

 
  • Žaliasis tiltas – 1G, 3G, 6G, 10, 43, 52, 53 maršrutų autobusais ir 14 maršruto troleibusais.
  • Karaliaus Mindaugo tiltas – 6G, 10 maršrutų autobusais ir 4, 17 maršrutų troleibusais.
  • Pamėnkalnio bei Centro poliklinika – 7 maršruto troleibusais.
  • Europos aikštė – 3G, 4G, 43, 52 maršrutų autobusais.
  • Kražių stotelės – 3G, 40 maršrutų autobusais ir 4, 14, 17 maršrutų troleibusais.
  • Lukiškės – 22 maršruto autobusu, kuris vykdamas Lazdynų kryptimi, keleivius atveš iki Savanorių prospekto stotelės, joje persėdus į 16 maršruto troleibusus keleiviai turės galimybę pasiekti Karoliniškių, Justiniškių, Viršuliškių bei Pašilaičių mikrorajonus.

1G, 3G, 4G, 6G, 10, 22,40, 43, 52, 53 maršrutų autobusų ir 4, 7, 14, 16, 17 maršrutų troleibusų kursavimo laikas keleivių patogumui bus pratęstas nuo 23.30 iki 01.30 val. Šiuo metu greitųjų maršrutų autobusai stos visose maršruto stotelėse, taip pat minėti autobusai ir troleibusai kursuos kas 15-20 min. pagal atskirus suplanuotus tvarkaraščius.

Viešajame transporte prašoma nepamiršti pagrindinių taisyklių – dėvėti kaukes, stotelėse ir kelionės metu laikytis saugaus atstumo, dezinfekuotis rankas.

Renginių programa

SKAMBANTI KATEDRA: didieji koncertai Katedros aikštėje, privaloma registracija

Rugsėjo 4 d., penktadienis, 21 val.
DIDYSIS ATIDARYMO KONCERTAS

PRIVALOMA REGISTRACIJA ŽIŪROVAMS! Registracijos anketa bus paskelbta artimiausiu metu

„Eurovizijos 2020“ favoritai

THE ROOP
G&G SINDIKATAS UNPLUGGED

Rugsėjo 5 d., šeštadienis, 20.30 val.
DIDYSIS GYVO GARSO IR VAIZDO KONCERTAS

PRIVALOMA REGISTRACIJA ŽIŪROVAMS! Registracijos anketa bus paskelbta artimiausiu metu

HAPPYENDLESS & ALGIRDAS KAUŠPĖDAS, SAMAS (Bix), KASTETAS (G&G Sindikatas), GIEDRĖ KILČIAUSKIENĖ, GABRIELĖ VILKICKYTĖ, JURGA ŠEDUIKYTĖ ir kiti

 ANDRIUS MAMONTOVAS SU GRUPE | full show

DŪZGIANTIS PROSPEKTAS

Rugsėjo 4 d., penktadienis nuo 12:00 iki 23:30
Rugsėjo 5 d., šeštadienis nuo 10:00 iki 23:30
Rugsėjo 6 d., sekmadienis nuo 10:00 iki 20:00

Jau 15–ti metai Vilniaus miesto festivalyje SOSTINĖS DIENOS „dūzgia“ Gedimino prospektas – susitikimo vietos pakeisti negalima!

Tai ne kaimiška mugė ar prekybinė turgavietė, o aktyvaus kultūrinio  veiksmo ir įvairių kūrybinių sumanymų vieta, tai įvairiausių poreikių, norų ir  fantazijų išsipildymo vieta, tai kaimynystės, bičiulystės ir svečių sutikimo  vieta. Tai vilniečių raiškos būdas!

DŪZGIANČIAME PROSPEKTE atnaujinamos ir išdėstomos 4 veiksmų erdvės:

A) MENŲ IR MUZIKOS GATVĖ
Gedimino pr. nuo Katedros aikštės iki Kudirkos aikštės

Čia bus įrengtos vizualiųjų menų ekspozicijos, profesionalių dailininkų  parodos, keramikų ir tapytojų darbai, įvairiausi meno dirbiniai, o  svarbiausia – daugybė kultūros renginių ir koncertų: didžiojoje prospekto scenoje  VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės – norintiems galingos energijos ir  smagios linksmybės – vyks laukiamiausių atlikėjų, įvairių stilių muzikos grupių koncertai, gatvės  teatro spektakliai, nuotaikingi šokio trupių pasirodymai ir kt.

B) STILIAUS LOKACIJA
V. Kudirkos aikštėje ir Gedimino pr. nuo Jogailos g. iki Jakšto g.

STILIAUS LOKACIJA jungia gausybę stiliaus elementus kuriančių menininkų, kūrėjų ir dizainerių, kurie savo darbus pristato patys, V. Kudirkos aikštėje ir Gedimino prospekte, nuo Jakšto iki Jogailos gatvių. Čia lankytojai kviečiami susipažinti su Lietuvos ir užsienio kūrėjais bei pasmalsauti, kaip gimsta jų kūryba. Kūrėjai V. Kudirkos aikštėje įsikurs bendruose paviljonuose, kur po vienu stogu eksponuojamas gausus spektras kūrinių: juvelyrikos darbai, aksesuarai, interjero detalės, drabužiai, galanterija ir daugybė kitokių įdomybių. Įprastiniame Sostinės dienų šurmulyje, šis renginys – tarsi gaivaus oro gurkšnis, suteikiantis galimybę skirti sau laiko ir erdvės (!) pasidomėti naujausiomis kūrybos tendencijomis. Įdomiausia yra tai, kad kūryba čia pristatoma per patirtį ir pažinimą, tad kiekvienas apsilankęs gali sužinoti, kaip atrodo to daikto kūrybos procesas arba jo dalis.

C) GARDŽIŲ LAUKTUVIŲ KELIAS
Gedimino pr. nuo A. Jakšto g. iki Lukiškių aikštės

Šioje prospekto erdvėje kiekvienas galės paragauti ir įsigyti įvairiausių gardumynų – atėjusieji  alkani išeis pilvus  nešini! Visokių gardėsių ras ir žaliavalgiai, ir mėsos mėgėjai, ir smaližiai. Medaus, vaistažolių, arbatų, karvių ir ožkų sūrių, dešrų rinkių, strutienos, žvėrienos, šakočių ir šimtalapių, duonos sausučių, pagardų su braškėmis ir svogūnais bei kitų skanumynų pamatysite tik keliaudami „Gardžių lauktuvių keliu“.

D) AKTYVAUS LAISVALAIKIO ERDVĖ
Lukiškių aikštėje

Šioje erdvėje bus išsidėsčiusios sportą, sveiką gyvenseną, aktyvų laisvalaikį pristatančios veiklos, čia įsikurs ir Turizmo gatvė, kurioje savo veiklas pristatys daugelio Lietuvos miestų turizmo informacijos centrai. O Lukiškių aikštėje vyks didžiulis sportinis renginys – VILNIAUS SPORTO FESTIVALIS, kuriame visi galės susirasti sau patinkančias sportines ir aktyvaus laisvalaikio veiklas, žaidimus ir pan.

MUZIKINIŲ SCENŲ PROGRAMA

Rugsėjo 4 d., penktadienis

17:00
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
VRM pučiamųjų orkestrasScena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
DARGANA

18:00
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
VICTOR DIAWARA IR GEDIMINAS MAČIULSKIS: AFRODELICScena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
KABLOONAK

19:00
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
FLYING SAUCER GANG
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
GABRIELĖ VILKICKYTĖ

20:00
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
JURGIS DIDŽIULIS
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
VILNIAUS ENERGIJA

21:00
Didžioji scena Katedros aikštėje:
THE ROOP
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
MĖLYNA
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
BALTIC BALKAN

22:00
Didžioji scena Katedros aikštėje:
G&G SINDIKATAS UNPLUGGEDScena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:BALTIC BALKAN

Rugsėjo 5 d., šeštadienis

12:00
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
Pučiamųjų orkestras OKTAVAScena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
EPSILON DJ set

13:00
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
MUZIKOS TALENTŲ LYGA – VASAROS KONKURSAS
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
EPSILON DJ set

14:00
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
MUZIKOS TALENTŲ LYGA – VASAROS KONKURSAS
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
JELISEJEV DJ set

15:30–16:30
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
MIGLOKO

16:00–17:00
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
GIRIŲ DVASIOS

16:30–17:30
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
KŪJELIAI

17:00–18:00
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
PURNAMASI YOGAMAYA (EGLĖ SIRVYDYTĖ)

17:30–18:30
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
KAnDIs

18:00–19:00Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
BALTOS VARNOS

18:30–19:30
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
CARNIVAL YOUTH (Latvija)

19:00–20:00
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
FREESTARZ

20:00–21:00
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
DESPOTIN FAM

20:30–21:30
Didžioji scena Katedros aikštėje:
HAPPYENDLESS Algirdas KaušpėdasSamas (Bix), Kastetas (G&G Sindikatas), Giedrė Kilčiauskienė, Gabrielė Vilkickytė, Jurga Šeduikytė ir kiti
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
FUSED TRIO

21:00–22:00
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
EL CHICO FUENDRE

21:30–23:00
Didžioji scena Katedros aikštėje:
ANDRIUS MAMONTOVAS SU GRUPE | full show

22:00–23:00
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
WHALESOUNDS

Rugsėjo 6 d., sekmadienis

12:00
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
MUZIKOS TALENTŲ LYGA – LAUREATŲ PASIRODYMAI
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
KINDER STRAIK DJ set

14:00
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
RAKIJA KLEZMER ORKESTARScena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
AFRIKOS BŪGNAI

15:00
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
ELNIO RAGO MIŠKASScena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
DEJAHVU

16:00
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
JAUTIScena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
KRISTIJONAS RIBAITIS

17:00
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
BALTASIS KIRASScena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
PILNATYS

18:00
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
PLANETA POLARScena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
ARBATA

GERO MAISTO KRANTAS

Neries krantinėje prie Baltojo tilto

Rugsėjo 4 d., penktadienis nuo 12:00 iki 01:00 val.
Rugsėjo 5 d., šeštadienis nuo 12:00 iki 01:00 val.
Rugsėjo 6 d., sekmadienis nuo 12:00 iki 20:00 val.

Šiais metais GERO MAISTO KRANTAS įsikurs Neries krantinėje prie Baltojo tilto. Jame pamatysime gausybę maisto vagonėlių – įvairiausių Food Truck’ų pasaulį. Čia pačius įmantriausius, rafinuočiausius ir egzotiškiausius patiekalus pateiks nedideli įvairūs restoranėliai, nišiniai ir jau pripažinimo sulaukę „gourmet“ kūrėjai. Inovacijas vertinantys  miestiečiai šioje erdvėje galės mėgautis ne tik virtuvės paslaptimis, bet ir pasaulio muzikos skambesiais bei žinomų atlikėjų pasirodymais šioje erdvėje įrengtoje scenoje „Atspindžiai“.

VANDENS 3D PROJEKCIJA „TAS ERDVINIS BŪTIES LENGVUMAS“

Unikali 3D video projekcija ant iškelto Neries upės vandens prie Baltojo tilto

Rugsėjo 4 d., penktadienis, 23:00 – 01:00 val.
Rugsėjo 5 d., šeštadienis, 23:00 – 01:00 val.

Šiais metais SOSTINĖS DIENOS taip pat pristatys ambicingą 3D audiovizualinį projektą, kuriam ekranu taps į nemažą aukštį iškeltas Neries upės vanduo. Specialia ir itin galinga įranga Neries upės vanduo pakeliamas net į 15-18 m aukštį, o vandens ekrano plotis gali siekti apie 25-30 m.

Vieno 3D video projekcijos seanso trukmė iki 15 min., kiekvieną vakarą planuojama parodyti po 4-5 seansus, kurių metu tūkstančiai vilniečių ir miesto svečių galės mėgautis įspūdingu vaizdo ir garso spektakliu.

STILIAUS LOKACIJA

V. Kudirkos aikštėje ir Gedimino pr. nuo Jogailos g. iki Jakšto g.

Rugsėjo 4 d., penktadienis nuo 11:00 iki 20:00
Rugsėjo 5 d., šeštadienis nuo 10:00 iki 20:00
Rugsėjo 6 d., sekmadienis nuo 10:00 iki 19:00

Virš 150 dalyvių į vieną vietą subursianti STILIAUS LOKACIJA – tai puiki atgaiva šurmuliuojančiose SOSTINĖS DIENOSE 2020. Pagrindinė renginio idėja yra skatinti kūrybinį mąstymą, skirti laiko sau, įsitraukti į procesą, pažinti naujausias tendencijas ir įgyti išskirtinę patirtį. Taip pat STILIAUS LOKACIJA metu bus galima papildyti savo garderobą, interjerą ar papuošalų kolekciją unikaliais stiliaus elementais.

STILIAUS LOKACIJA jungia gausybę stiliaus elementus kuriančių menininkų, kūrėjų ir dizainerių, kurie savo darbus pristato patys, V. Kudirkos aikštėje ir Gedimino prospekte, nuo Jakšto iki Jogailos gatvių. Čia lankytojai kviečiami susipažinti su lietuvos ir užsienio kūrėjais bei pasmalsauti, kaip gimsta jų kūryba. Kūrėjai V. Kudirkos aikštėje įsikurs bendruose paviljonuose, kur po vienu stogu eksponuojamas gausus spektras kūrinių: juvelyrikos darbai, aksesuarai, interjero detalės, drabužiai, galanterija ir daugybė kitokių įdomybių. Įprastiniame Sostinės dienų šurmulyje, šis renginys – tarsi gaivaus oro gurkšnis, suteikiantis galimybę skirti sau laiko ir erdvės pasidomėti naujausiomis kūrybos tendencijomis. Įdomiausia yra tai, kad kūryba čia pristatoma per patirtį ir pažinimą, tad kiekvienas apsilankęs gali sužinoti, kaip atrodo to daikto kūrybos procesas arba jo dalis.

KNYGŲ AIKŠTĖ

Katedros aikštėje prie parko, vedančio link Karaliaus Mindaugo paminklo

Rugsėjo 4 d., penktadienis nuo 11:00 iki 21:00 val.
Rugsėjo 5 d., šeštadienis nuo 10:00 iki 21:00 val.
Rugsėjo 6 d., sekmadienis nuo 10:00 iki 19:00 val.

Rugsėjo 4–6 dienomis vyksiančiame festivalyje „Sostinės dienos 2020“ šiemet pirmą kartą skaitytojus kvies jungtinis Lietuvos leidėjų asociacijos leidyklų  paviljonas „Knygų aikštė“. Čia bus galima ne tik įsigyti naujausių knygų, tačiau ir susitikti su autoriais bei gauti jų autografus, paplepėti su jais Autografų kavinėje, dalyvauti literatūriniuose renginiuose įvairiam skoniui. Su šūkiu Susitinkam prie bokšto! kviesime drauge praleisti 3 dienas, kurių metu skaitytojų lauks pasiilgti autoriai, naujos knygos, autografai, kūrybinės dirbtuvės.

Įsikūrusi Katedros aikštėje, tarp parko ir Katedros varpinės, Knygų aikštė 3 dienoms taps literatūrinių susitikimų vieta, jaukia erdve po liepomis, klausantis naujausių kūrinių ištraukų ar įsitraukus į knygos meno paslaptis. Karantino metu atšaukti susitikimai paliko tuščią erdvę ir skaitytojų, literatūrinių renginių lankytojų, ir autorių širdyse. Ieškodami būdų, kaip grąžinti šiuos susitikimus, LLA nariai leidėjai sugalvojo šiemet į Sostinės dienas kviesti skaitytojus kartu: kad vienoje vietoje skaitytojai atrastų mėgstamiausias savo leidyklas ir jų knygas bei rašytojus.

Penktadienį – sekmadienį pirmąją dienos dalį vaikų lauks jau pamėgti jų rašytojai: Selemonas Paltanavičius, Violeta Palčinskaitė, Tomas Dirgėla, vyks smagios ir kūrybiškos knygos „Atgal į Vilnių“ autoriaus Povilo Jankūno komiksų piešimo dirbtuvės, Marmių kūrybinės dirbtuvėlės, jėgas išbandyti kvies protų mūšiai „Ar pažįsti Lietuvą ir jos istoriją?“, o Hario Poterio gerbėjų lauks knygų ištraukų skaitymai. Smalsuolius prie scenos surinks knygos apie filosofiją pristatymas. Ypatinga naujiena – Nobelio premijos laureatės, rašytojos, Olgos Tokarzcuk ir dailininkės Joannos Concejo knygos vaikams „Pamesta siela“ pristatymas.

Nuo pietų iki vėlaus vakaro skaitytojus susitikti kvies rašytojai Antanas A. Jonynas, Saulius Šaltenis, Jurga Tumasonytė, Rimantas Kmita, Rugilė Audenienė, Gina Viliūnė. Šeštadienio vakare lauks ne tik „Bardų knygos“  pristatymas, bet ir koncertas, kuriame dalyvaus Alina Orlova, Domantas Razauskas, Gediminas Storpirštis. Kelionių knygos, poezija, istorija, minčių labirintai – įvairiausios temos bus aptartos knygų pristatymuose, nes rengdami programą galvojome apie skirtingų pomėgių skaitytojus.

Lolita Varanavičienė, leidyklos „Tyto alba“ vadovė: „Sostinės dienų Knygų aikštės programą drįsčiau pavadinti mažąja Knygų muge. O tai reiškia, kad į susitikimus su tikrai įdomiais autoriais kviečiame knygų mylėtojus ir iš kitų miestų.“

PROGRAMA

09.04 | Penktadienis
11:00 Knygos „Jei sliekas būtų paukštis“ pristatymas. Dalyvauja autorius Selemonas Paltanavičius. (Terra Publica)
11:30 Susitikimas su Danguolės Kandrotienės knygų serijos „Pasaiba“ herojumi. (Terra Publica)
12:00 „Skruzdėliuko Nežiniuko“ knygų pristatymas. Dalyvauja autorė Rasa Dmuchovskienė. (Jūsų Flintas)
12:30 Protų mūšis „Ar pažįsti Lietuvą ir jos istoriją?“. Moderuoja Augustė Marija Gittins. (Alma littera)
13:30 Knygos – miesto gido vaikams „Vilnius. Vija ir Meška miestinėja“ pristatymas ir orientacinis žaidimas su prizais. Pristato Rūta Norkūnė. (Alma littera)
14:30 Olgos Tokarzcuk, Joannos Concejo knygos „Pamesta siela“ pristatymas. Dalyvauja Birutė Jonuškaitė ir Nijolė Kuolienė. (Odilė)
15:00 Knygos „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po Lietuvos saugomas teritorijas” pristatymas. Dalyvauja Vytautas Kandrotas ir Rūta Baškytė. (Terra Publica)
15:30 Knygos „Retorika. Retoterapija“ pristatymas. Dalyvauja autorius Donaldas Duškinas. (Vaga)
16:00 Daivos Vaitkevičienės monografijos „Žydinti taurė: Baltų gėrimai ir apeigos“ pristatymas. Dalyvauja autorė ir Gytis Vaškelis. (Literatūros ir tautosakos institutas)
16:30 Susitikimas su romano „Vojaĝo“ autore Rugile Audeniene. Moderuoja Dalia Cidzikaitė. (Aukso žuvys)
17:00 Susitikimas su rašytoju Liutauru Degėsiu. (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla)
17:30 Knyga, kuri nėra „Pietinia kronikas“. Naujo Rimanto Kmitos romano pristatymas. Moderuoja Jurgita Ludavičienė. (Tyto alba)
18:00 Diskusija: „Išlikti žmogumi radikalių istorijos išbandymų akivaizdoje: Witoldo Pileckio ir Hitlerio maisto ragautojų gyvenimus prisimenant“. Dalyvauja Aurimas Švedas ir Justinas Žilinskas. (Alma littera)

09.05 | Šeštadienis
11:00 Violetos Palčinskaitės eilėraščių knygos „Ką padarė šokių salė“ ir kt. pristatymas. Moderuoja Lolita Varanavičienė. (Tyto alba)
11:30 Knygos „Lietuvos gyvūnai“ pristatymas ir dirbtuvėlės. Dalyvauja autorius Selemonas Paltanavičius. (Alma littera)
12:30 Susitikimas su Lietuvos vaikų literatūros žvaigžde Tomu Dirgėla. Moderuoja Adas Bareikis. (Tyto alba)
13:00 Komiksų dirbtuvės su knygos „Atgal į Vilnių!“ autoriais Justinu Žilinsku ir Povilu Vincentu Jankūnu. (Aukso žuvys)
14:00 Knygos „Pakalbinti stebuklai. Lietuvos gamtos ir lietuvių įdomybės“ pristatymas. Dalyvauja autorius Selemonas Paltanavičius. (Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras)
14:30 Susitikimas su rašytoja Jurga Tumasonyte. Moderuoja Jūratė Čerškutė. (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla)
15:00 Knygos „Minčių žvėrynas“ pristatymas. Dalyvauja autorė Eva Tombak. (Vaga)
15:30 „Mamahuhu“ ir „Mama Afrika“ autorė Eglė Aukštakalnytė-Hansen sugrįžta! Moderuoja Lolita Varanavičienė. (Tyto alba)
16:00 Susitikimas su Goda Palekaite ir jos knygos  „Schizmatikai“ pristatymas. Moderuoja Austėja Kuskienė. (LAPAS)
16:30 Pokalbis: „Kuo gyvena klasikas Saulius Šaltenis?“. Kalbina Lolita Varanavičienė. (Tyto alba)
17:00 Susitikimas su Rasa Antanavičiūte ir jos knygos „Menas ir politika Vilniaus viešosiose erdvėse“ pristatymas. Moderuoja Austėja Kuskienė. (LAPAS)
17:30 Antano A. Jonyno „Naujieji sonetai“ – klasiko sugrįžimas. Moderuoja Lolita Varanavičienė. (Tyto alba)
18:00 Bardų knygos pristatymas (su muzikine programa). Dalyvauja knygos sudarytojas Gediminas Storpirštis, Alina Orlova, Domantas Razauskas. (Baltos lankos)

09.06 | Sekmadienis
11:00 „Marmiai ir džiaugsmo fabrikėlis“ autorių Indrės Pavilonytės ir Martyno Pavilonio dirbtuvėlės. (Alma littera)
12:00 Rašytojos ir iliustratorės Aušros Kiudulaitės kūrybinės dirbtuvės mažiesiems pagal knygą „Maksas ir 92 musės“. (Tikra knyga)
12:45 Kūrybinės dirbtuvės su knygos „Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis“ autore Giedre Rakauskiene ir „Tikros knygos“ kūrybos vadove Daiva Rudyte. (Tikra knyga)
13:30 Knygos apie Joną Valančiūną vaikams ir jaunimui pristatymas „Su kamuoliu paskui svajonę“. Dalyvauja autorius Linas Kunigėlis. (Alma littera)
14:30 Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas sveikina Vilnių. (Alma littera)
15:00 Gediminas Kulikauskas apie „Lietuvio kodą“ ir tankus. Moderuoja Jurgita Ludavičienė. (Tyto alba)
15:30 Knygos „Graikija. Alyvmedis, vynmedis ir laivas“ pristatymas. Dalyvauja autoriai Rimvydas ir Anželika Laužikai. (Terra Publica)
16:00 Vilniaus istorija kaip neišsenkantis įkvėpimo šaltinis. Susitikimas su Gina Viliūne. Moderuoja Lolita Varanavičienė. (Tyto alba)
16:30 Susitikimas su Karolina Jakaite ir jos knygos „Šaltojo karo kapsulė: lietuvių dizainas Londone 1968“ pristatymas. Moderuoja Austėja Kuskienė. (LAPAS)
17:00 Serijos „Gyvoji poezija“ naujausių knygų (Kornelijus Platelis, Paulius Širvys, Henrikas Nagys, Kęstutis Navakas) pristatymas. Dalyvauja sudarytojai Virginija Cibarauskė, Manfredas Žvirgždas, Gytis Vaškelis. (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas)
17:30 Pokalbis apie italų rašytoją Eleną Ferrante ir jos kūrybą. Dalyvauja Ieva Frigerio ir Jūratė Čerškutė. (Alma littera)

VILNIAUS SPORTO FESTIVALIS

Lukiškių aikštėje

Vilniaus sporto festivalis ir šiais metais Lukiškių aikštėje kvies SOSTINĖS DIENŲ lankytojus nepraeiti pro šalį, o išbandyti įvairias festivalio aktyvaus laisvalaikio pramogas, skirtingus sporto užsiėmimus.

Lukiškių aikštėje: nuo relaksacinės zonos, jogos praktikoms, šokių, kovos menų iki badmintono, grindų, žolės riedulio turnyrų bei kitų puikių užsiėmimų.
Šiais metais  su dar didesne jėga grįžta ir LITHUANIAN FITNESS CHALLENGE varžybos, kurios rugsėjo 5 d. nepaliks abejingų!

Vilniaus sporto festivalis Lukiškių aikštėje turės ir didžiulę sceną!

Susipažinkite su festivalio SCENOS PROGRAMA:

RUGSĖJO 4 d. (PENKTADIENIS)
17.30 -17.50 Lietuvos Kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės liaudiškų šokių ansamblio Neris” pasirodymas
17.50-18.00 FESTIVALIO OFICIALUS ATIDARYMAS
18.00-18.40 Zumba vakarėlis su „LOUD and FIT“ (Augstė ir trenerių komanda) skambant Loco d loco (Leo Soares) muzikai
18.40-19.00 Vilniaus „Ryto“ ir „Kibirkšties“ krepšinio komandų pristatymas
19.00-21.00 IRONVYTAS BENCH PRESS 2020
21.30-22.30 IRONVYTO koncertas

RUGSĖJO 5 d. (ŠEŠTADIENIS)

Festivalio scenoje visą dieną galėsite stebėti  LITHUANIAN FITNESS CHALLENGE varžybas

RUGSĖJO 6 d. (SEKMADIENIS)
12.00-12.10 „HavanSi“ šokėjų pasirodymas
12.10-12.20 Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo „Šatrija“ pasirodymas
12.20-13.00  Zumba su CRAZYFRENCH
13.00-13.10 Lietuvos Kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės liaudiškų šokių ansamblio Neris” pasirodymas
13.10 – 13.20  Vilniaus tradicinio karate do klubo atstovų „PUMA” pasirodymas
13.20-13.50 Sportuokite su  „MyFitness“ treneriais
13.50-14.00 Treniruotė su IMPULS  treneriais
15.00-18.00 Lietuvos gatvės gimnastikos čempionatas

VAIKŲ IR ŠEIMŲ PARKAS

Prie Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Karaliaus Mindaugo paminklo

Rugsėjo 4 d., penktadienis nuo 12:00 iki 20:00 val.
Rugsėjo 5 d., šeštadienis nuo 11:00 iki 20:00 val.
Rugsėjo 6 d., sekmadienis nuo 11:00 iki 19.00 val.

SOSTINĖS DIENOSE įrengtame „Vaikų ir šeimų parke“ bus įrengta gausybė specialių atrakcijų ir žaidimų. Čia bus žaidžiami aikštės šachmatai, smiginis, stalo futbolas, veiks šaudymo tirai, batutai, karusėlės, šokinėjimai su guminiais lynais ir kt. Ypatingai smagūs nuotykiai ruošiami mažiesiems: įlindus į gigantiškus plastikinius burbulus galima nesušlapus pasiplaukioti dideliuose  baseinuose, bus įrengti specialūs šokinėjimo ir nučiuožimo atrakcionai, tatamiai ir daugybė kitų nekasdienių pramogų, o specialiomis automatinėmis mašinėlėmis mažieji galės pasivažinėti tiesiog patys.

KITI RENGINIAI

SVEN HELBIG & FORRKLANG QUARTET KONCERTAS
Rugsėjo 4 d., 20:00, Chodkevičių rūmų kieme

Atlikėjai: Sven HELBIG (kompozitorius,  elektronika), Dalia DĖDINSKAITĖ (smuikas), Ugnė ŽILINSKAITĖ (altas), Indrė BAIKŠTYTĖ (fortepijonas), Mindaugas BAČKUS (violončelė)

Minint Vilniaus senamiesčio 25-erių metų įrašymo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą sukaktį, miestiečiams dovanojamas žymaus vokiečių kompozitoriaus ir muzikos prodiuserio, praėjusiais metais pelniusio Auksinį scenos kryžių kompozitoriaus kategorijoje, Sveno Helbigo koncertas. Jo metu kompozitorius, kartu su kvartetu, pristatys naujas ir jau žinomų savo kūrinių kamerinės muzikos versijas. Sven‘as savo koncertuose radikaliai redaguoja savo orkestro kompozicijas – dekonstruoja ir atkuria jas į elektroninę audrą. Plevenančios vibracijos ir kurtinantys dundesiai, sodrūs styginių ir sintetinių surogatų garsai sudaro galingą muzikinį arsenalą. Vokiečių kompozitorius pasaulyje žinomas dėl žavių melodijų, puikių klasikinių aranžuočių, lakoniškų muzikinių tekstų ir populiarių elektroninių kūrinių, kurie atsiduria ir pop scenoje, su pasaulinio garso grupėmis „Pet Shop Boys“ ar „Rammstein“. Jo albumai „Pocket Symphonies“, „I Eat the Sun and Drink the Rain“ (kurie buvo pristatyti Lietuvoje 2016 ir 2017 m.) buvo išleisti Deutsche Grammophon.

ERDVINĖ INSTALIACIJA „MIESTO PAUKŠČIAI”
Rugsėjo  4–6 d., Saltoniškių g. 7 – 7b, Vilnius

Visus tris SOSTINĖS DIENŲ vakarus festivalis pakvies vilniečius ir miesto svečius pamatyti, pajusti ir išgirsti originalią menininko Jurgio Pauliuko instaliaciją „Miesto paukščiai”, kuri nusidrieks per modernų Saltoniškių gatvėje įsikūrusį verslo miestelį – atviroje erdvėje tarp unikalios minimalistinės architektūros pastatų. Tik sutemus, ši instaliacija nušvis ypatingu, specialiai SOSTINĖS DIENOMS kurtu apšvietimu, kuris veiks visą naktį.

Erdvinė instaliacija, simbolizuojanti naujos erdvės Vilniaus mieste atsiradimą ir prisijaukinimą, visus norinčius kvies atsipalaiduoti ir įsiamžinti daugiau nei 1200 paukščių apsuptyje.

Instaliacijos autorius J. Pauliukas anksčiau Vilniaus miestui dovanojo tokius meno kūrinius kaip „Džiaugsmo sodas” Rotušės aikštėje bei „Septyni laimės drambliai” Vokiečių gatvėje.

A. PONCHIELLI OPERA „LIETUVIAI“. Koncertinio atlikimo tiesioginė transliacija iš Lietuvos nacionalinės filharmonijos į Jono Basanavičiaus aikštę
Rugsėjo 5 d., 19 val.

Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro 80-mečiui

Atlikėjai: JŪRATĖ ŠVEDAITĖ-WALLER (sopranas; Lietuva, JAV), MICKAEL SPADACCINI (tenoras; Italija, Belgija), ARŪNAS MALIKĖNAS (baritonas), MODESTAS SEDLEVIČIUS (baritonas), TADAS GIRININKAS (bosas), KAUNO VALSTYBINIS CHORAS (meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis), LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas)

Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS

PARODA NACIONALINĖJE MARTYNO MAŽVYDO BIBLIOTEKOJE
Rugsėjo 4–6 d.

SOSTINĖS DIENŲ proga Nacionalinė biblioteka savo lankytojus kvies susipažinti su Vilniaus miestu XIX a. – XX a. pradžios fotografijose. Valstybingumo erdvėje bus parengta paroda, kurioje eksponuojamos senosios Vilniaus fotografijos iš Retų knygų ir rankraščių fondo. Rugsėjo 4 d. įvyks Lietuvos fotografijos istoriko Dainiaus Junevičiaus knygų, skirtų senajai Lietuvos fotografijai, pristatymas. Tai Vilniaus klubo premija apdovanota knyga „Abdonas Korzonas – pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas“ (2018), kurioje pateiktos ankstyviausios XIX a. vidurio Vilniaus ir jo apylinkių nuotraukos, bei stereoskopinių vaizdų albumas „Iškilioji Lietuva. 1860–1918“ (2019), kuriame į šimtmečio senumo Vilnių galima pažvelgti per specialius 3D akinius.

EDUKACINĖ PASKAITA–DISKUSIJA „PASAULIO PAVELDO VERTYBĖS LIETUVOJE“
Rugsėjo 4 d., 18:30, Vilniaus paveikslų galerijoje

Minint Vilniaus senamiesčio 25-erių metų įrašymo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą sukaktį, UNESCO generalinė sekretorė Lietuvoje Asta Junevičienė parengė pranešimą. Paskaita skirta diskusijai apie pasaulio paveldo vertybių statusą ir jų matomumą pasaulinės kultūros kontekste, unikalaus architektūrinio palikimo išsaugojimo svarbą vietos bendruomenėms bei siekiant kurti modernios, veržlios ir turinčios vertybes šalies įvaizdį.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Strazdas
Strazdas
11 mėnesius

Puiki idėja – epidemijos metu organizuoti masinius renginius. Matyt meras labai nori, kad užkrėtimų skaičius viršytų ligoninių vietas, prieš rinkimuis tai gerai numuš valdančiųjų populiarumą.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button