Saugant vieniems kitus apsauginė veido kaukė tapo privalomu aksesuaru visiems, kurie lankosi viešose vietose. Tačiau kūrybiškumo kauke neuždengsi, o gyvenimas dėl naujų taisyklių neturi tapti pilkesnis. Taip mano prasidėjusios Kaukių mados savaitės dalyviai. Jų sukurtas stilingas, ekspresyvias, šmaikščias kaukes iki gegužės 10 dienos sostinėje saugiai galės pamatyti kiekvienas. 

Novatoriško formato mados savaitėje apsilankyti saugu – ji vyksta tiesiog Vilniaus gatvėse. Pėsčiomis, laikantis saugumo reikalavimų, ar automobiliu keliaudami pagal siūlomą maršrutą žiūrovai galės apžiūrėti daugiau nei dvi dešimtis kūrybiškų kaukių, eksponuojamų „Clear Channel“ lauko reklaminiuose stenduose sostinės centre ir senamiestyje

Pasak projekto iniciatorės dizainerės Julijos Janus, Kaukių mados savaitės idėja gimė netikėtai, sulaukus žurnalisto prašymo pakomentuoti kaukių madas „Iš pradžių̨ nusijuokiau, o po pusvalandžio jau kūriau atvirą socialinio tinklo grupę. Pavadinau ją „Mask Your Fashion“, – sako Julija Janus, daug dėmesio savo gyvenime skirianti tvarumui.  

Projektas socialiniame tinkle žaibiškai išpopuliarėjo, prisijungė fotografai, dizaineriai, verslininkai, muzikantai, studentai ir visi norintys. Prie iniciatyvos prisijungė muzikantai Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis su šeima, dizaineris Robertas Kalinkinas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius.  

„Pamaniau, kad puiki mintis kūrybiškai pažvelgti į šį aksesuarą ir pasitelkti vaizduotę bei taip naujoviškai sujungti žmones – to visuomenei dabar ypatingai reikia, – sako projekto dalyvė dainininkė Erica Jennings. Pasak jos, kaukė gali ne tik atskirti žmones, bet ir kurti ryšį. „Kitų žmonių veidai – mūsų atspindys. Kai šypsomės, žmonės atsako šypsena, atsiranda ryšys. Tad kaukėmis taip pat galime kurti teigiamą arba neigiamą ryšį“, – sako Erica Jennings. 

Organizuoti Kaukių mados savaitę padėjo būrys savanorių, o susitikimai ir atrankos vyko nuotoliniu būdu vaizdo skambučių pagalba. Iš kelių šimtų grupės dalyvių sukurtų kaukių pristatymui buvo atrinktos dvi dešimtys, kurios demonstruoja, kad kūrybiškai pažvelgus į šį privalomu tapusį aksesuarą galima kurti savo stilių, juokauti ir netgi įkūnyti egzotišką personažą.  

„Seniai laukiau, kada kas nors per šį neramų laikotarpį įkūnys maro daktaro personažą. Aplinkybės sudėliojo tai padaryti man. Be to, kai visi pradėjo nešioti apsaugines kaukes, dėvėti paprastą kaukę tapo nuobodu ir neįdomu“, – apie savo dėmesį traukiantį kūrinį pasakoja projekto dalyvė menininkė Severija Bružaitė. 

Kaukių mados savaitėje pristatomos tiek profesionalių dizainerių sukurtos kaukės, šypseną keliantys šmaikštūs aksesuarai, taip pat – menininkų sukurti kostiumai ir kūriniai. Žiūrovai gali pamatyti dizainerių Roberto Kalinkino, Eglės Onos Žiemytės, Olgos Filatovos Kontrimienės, Rūtos Kriaučiūnaitės, Gintaro Joniko, Vidmantės Martikonytės, juvelyrės Jūratės Česnaitės, verslininko Manto Juraškos, menininkų Severijos Bružaitės, Eglės Babilaitės, Eglės Gandos Bogdanienės, Gerdos Liudvinavičiūtės, Giedriaus Bučo kaukes.  

Projekte dalyvauja ir šeimos – Erika ir Jurgis Didžiuliai su savo vaikais, juvelyrės Rasos Paulauskaitės Dooling, prodiuserio Laimono Kirkučio, dizainerės Julijos Janus ir prodiuserio Stasio Baltakio šeima, barista Danas Kavaliauskas su drauge Saule Mikalauskaite. Kaukių mados savaitėje galima pamatyti ir vaikiškų kaukių, jas demonstruoja Sofi ir Markas Ivinskai bei Elzė Samanta Juraškaitė. Vilniaus simboliu pažymėtą kaukę pristato sostinės meras Remigijus Šimašius.  

Projekto partneris – Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius”. Visus Kaukių mados savaitės dalyvių kūrinius galima ne tik aplankyti mieste, bet ir apžiūrėti internete adresu https://www.govilnius.lt/maskweek.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist