Šiemet Vilniaus inovacijų forumas „Innovation Drift“ Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ pristatys daugiau kaip 50 mokslininkų, verslininkų ir futurologų iš viso pasaulio. Be to lankytojams atsivers neeilinė proga sutikti ir gyvai pasikalbėti su Lietuvos mokslo specialistais, dažniausiai dirbančiais už uždarų durų. Tam „Innovation Drift“ organizuojami net du renginiai: „B2B“ kontaktų mugė ir inovacijų maršrutas. Į abu juos registracija jau pradėta.

Galės gauti asmeninius verslininkų patarimus

Spalio 12 d. „Innovation Drift“ vyks „B2B“ kontaktų mugė. Joje dalyvaujantys lankytojai turės galimybę penkias minutes praleisti akis į akį su savo pačių pasirinktu verslo guru.

Forumą organizuojančios Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vadovas Kęstutis Šetkus teigia, jog tokie susitikimai naudingi ir kaip galimybė gauti reikiamų patarimų, ir kaip šansas užmegzti partnerystes, galinčias verslo idėjoms suteikti naują pagreitį.

„Bet kokia konferencija ar forumas, nesvarbu, ar jis kalba apie vieną labai konkrečią problemą, ar apie platų jų spektrą, sėkmingas bus tuomet, kai jo dalyviai užmegs vienas su kitu kontaktą. Jei siekiame padėti kūrybingiems ir versliems protams, kurie kol kas dar „neprasimušė“, tai nėra nieko naudingiau kaip supažindinti juos su jau patyrusiais ekspertais. Verslo sektorius visuomet domisi tuo, kas jiems naudinga, todėl susitikęs lankytoją, galintį pasiūlyti kažką jam naudingo, geras verslininkas visada suklus. Ir būtent tam reikia „B2B“ renginio“, – teigia K. Šetkus.

Šiemet tarp renginyje dalyvaujančių mentorių: „Scandinavian Baltic Development“, „Utenos trikotažo“, „Sonex“ ir daugybės kitų įmonių valdybos narys Arvydas Strumskis, prie išvis daugiau kaip pusę milijardo eurų kasmet generuojančių įmonių dirbantis Ričardas Čepas bei IT infrastruktūros ekspertas Kazimieras Tonkūnas.

Ir tai – tik lietuvių dalyviai. Iš užsienio atvykstančių svečių tarpe: Šiaurės Karolinos universiteto profesorius ir daugiau kaip 50 įmonių dribęs Willas Cardwellas, „ringtone tėvu“ vadinamas Ralphas Simonas bei inovatyviausių technologijų paieškai skirtos „Innventure“ įmonės vadovas Mike‘as Otworthas.

Duris atidarys paprastai nepasiekiamos vietos

Prieš prasidedant „Innovation Drift“, spalio 11 d., norintieji gali dalyvauti ir po visą Vilnių nudrieksiančiame „Inovacijų maršrute“. Aštuonis objektus įtraukęs maršrutas supažindins tiek su naujais išradimais, tiek su verslo ekosistemomis, kuriose jie gimė.

„Kaip šalis, mes galime pasidžiaugti tikrai dideliu kiekiu inovatyvių išradimų ir kūrybingų idėjų. Visa tai iš dalies yra nuopelnas stiprios infrastruktūros, kuriamos tiek verslo, tiek valstybės. Bėda ta, jog dažnai abu šie dalykai – kūrėjai ir jiems tobulėti būtinos vietos – lieka plačiajai publikai nepastebėti. „Inovacijų maršrutu“ siekiame atkreipti dėmesį tiek į mokymosi vietas, tokias kaip M. Mažvydo biblioteka, tiek į mokslo eksperimentams skirtas erdves, tokias kaip į VGTU ar ISM bazes, ir verslo objektus, kaip „Green Hall 2“, – aiškina MITA vadovas.

Dukart per dieną – 12 ir 15 val. – užsiregistravusius dalyvius iš „PC Panorama“ stotelės pasiims specialus autobusas. Pirmoji iš maršruto vietų – būtent prekybos centras „Panorama“, kuriame VGTU ir „Tele2“ pristatys automobilį, riedantį tiesiogiai toje vietoje esančios interneto spartos greičiu.

Vėliau maršrutas keliaus į pačių VGTU „Linkmenų fabriką“, skirtą specialiai inovatyvių idėjų bandymams ir jų perkėlimui iš brėžinių ir tikrovę. Kita unikali lokacija – „Green Hall 2“ išmanusis verslo statinys, lyginamas su moderniausiais biurais pasaulyje ir paprastai žmonėms neprieinamas. O jauno verslo entuziastai susipažins su „Citybirds“ įmone, išgarsėjusia visame pasaulyje dėka savo itin lengvo ir gražaus paspirtuko – šią dalyviams aprodys pats paspirtuko kūrėjas Ignas Survila.

Taip pat maršrute „Gluk Media“ – virtualios realybės kompanija, galinčia parodyti, kaip atrodo iki šiol mažai kur regimos aukščiausios kokybės VR paslaugos. Lankytojams jie leis gyvai dviračiu važinėti pro virtualias džiungles ir išbandyti neseniai Izraelio parodoje pristatytą naujovę – žmogaus smegenimis valdomą VR žaidimą.

Ūkio ministerijos ir MITA organizuojamas Vilniaus inovacijų forumas „Innovation Drift“ vyks spalio 12-13 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Inovacijų savaitės metu vykstantis renginys finansuojamas Europos sąjungos regioninės plėtros fondo lėšomis. Vienas didžiausių Baltijos jūros regione vykstančių renginių ateities tema šiemet atveš daugiau kaip penkiasdešimt mokslininkų, verslininkų ir futurologų, pristatysiančių naujausias inovacijas bei jų keliamus iššūkius.

Forumas finansuojamas Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist