Renginiai

Po dešimtmečio pertraukos – Pasaulio Vilniukų suvažiavimas (renginių programa)

Rugsėjo 6–8 dienomis Vilniuje vyks II-asis Pasaulio Vilniukų suvažiavimas. Jie vėl suvažiuos į Vilnių pasidalinti tuo, ką lenkų ir lietuvių tautos turi geriausia ir bendra.

„Vilniukai“ – tai iš Vilniaus krašto kilę, čia gyvenę arba kūrę lenkai, išsibarstę po visą pasaulį. Jie nepamiršta savo šaknų, prisimena Vilniaus krašto tradicijas bei skiepija vaikams meilę gimtajam kraštui, mylimam Vilniui, pagal išgales garsina gimtinę visame pasaulyje ir nostalgijos kupini vis grįžta į tėviškę.

Garsiausi Vilniukai – tai poetai Adomas Mickevičius ir Česlovas Milošas, fotografas Janas Bulhakas, kompozitorius Stanislovas Moniuška, rašytojas ir režisierius Tadeušas Konvickis, Radvilų ir Tiškevičių giminės.

 

Dauguma Vilniukų gyvena Lenkijoje, tačiau nemažai vilniukų išvykę ir į kitas pasaulio šalis, o pačios jauniausios jų bendruomenės paplitusios ir siekia išlaikyti Vilniaus krašto kultūros tradicijas Didžiojoje Britanijoje, Skandinavijoje ir kitose Europos šalyse. Vilniukai, tai ne tik vyresnio amžiaus žmonės, prieš beveik jau amžių bėgę nuo istorijos sukūrių, karo ir pokario baisybių, sovietų valdžios žiaurumo, bet ir jų vaikai, anūkai, paveldėję išskirtinį statusą būti vilniuku, taip pat jaunoji karta, išvykusi jau nepriklausomos Lietuvos laikais ieškoti geresnio gyvenimo svetur.

Pirmasis Pasaulio Vilniukų suvažiavimas įvyko 2009 metais, Vilniui tapus Europos kultūros sostine. Antrasis suvažiavimas Pasaulio Vilniukus suburs šiais metais, po dešimties metų pertraukos. Suvažiavimo metu sostinės gyventojai ir svečiai bus kviečiami į parodas, diskusijas, koncertus ir kitus renginius.

II-ojo Pasaulio Vilniukų suvažiavimo atidarymas vyks rugsėjo 6 d., penktadienį, nuo 16.00 val. Vilniaus Lenkų kultūros namuose.

 

Rugsėjo 7 d., šeštadienis – „Vilniuko diena“. Vilniaus rotušės aikštėje nuo 12.00 val. skambės Vilniaus krašto lenkų dainos, smagiai suksis lenkų ansambliai ir netruks Vilniaus krašto virtuvės vaišių.

Šeštadienio vakarą, 19.00 val. Vilniaus rotušės aikštėje, kaip II-ojo Pasaulio Vilniukų suvažiavimo kulminacija vyks nemokamas koncertas. Pirmą kartą su orkestru, choru ir solistais koncertuos Piotras Rubikas – vienas žymiausių šių laikų lenkų populiariosios, kino ir teatro muzikos kompozitorius bei dirigentas, kuris labiausiai išgarsėjo kurdamas oratorijas. P. Rubiko diriguojamas orkestras, jungtinis Vilniaus krašto lenkų ansamblių choras ir solistai atliks Lenkijoje hitais tapusius kūrinius. Koncerto metu skambės ir daina „Tegul sako, kad tai nėra meilė“, kuri Lenkijos radijo stoties „Radio Zet“ išrinkta visų laikų geriausia lenkų daina.

PROGRAMA

Rugsėjo 6 d., penktadienis

 

Lenkų kultūros namai

16.00 val.  Hemar. Morkos dienoraštis. Muzikinis satyrinis spektaklis

18.00 val.  Tarpukario MotoVilnius. Pirmųjų motociklų lenktynių pėdsakais

 

18.30 val.  Hanka Ordonuvna ir senojo Vilniaus šlageriai

Rugsėjo 7 d., šeštadienis, „Vilniuko diena“

Vilniaus rotušės aikštė

 

12.00 val.  Vilniaus krašto lenkų jaunimo ansamblių koncertas (I dalis)

Rotušės aikštėje koncertuos lenkų jaunieji atlikėjai: šoks ir dainuos vaikų ir jaunimo kolektyvai – „Wilenka/Vilenka“ iš V. Sirokomlės gimnazijos, „Świtezianka/Svitezianka“ iš S. Konarskio gimnazijos, „Sto uśmiechów/Šimtas šypsenų“ iš A. Mikckevičiaus licėjaus bei „Mała Wilia/Mažoji Vilija“ – garsiojo Vilniaus kultūros centro lenkų dainų ir šokių ansamblio „Vilija“ jaunesnioji grupė.

13.00 val.  Vilniaus krašto virtuvės vaišės!

Rotušės aikštėje įsikurs laikini restoranėliai, siūlantys paragauti Vilniaus krašto patiekalų.

14.00 val.  Vilniaus krašto lenkų ansamblių koncertas (II dalis)

Rotušės aikštėje koncertuos ne tik Vilniaus kultūros centro lenkų dainų ir šokių ansamblis „Vilija“ bei kiti lenkų tautiniai ir folkloro kolektyvai, bet ir folk-elektrinės muzikos grupė „Folk Vibes“, „Randeo Anima“, Violeta Leonovič – „Moderato“.

16.00 val.  Koldūnų varžytuvės – daugiau, greičiau, skaniau?

17.00 val. Vilniaus žvaigždynas: Katažinos Zvonkuvienės, Evelinos Sašenko ir Joannos Moro pasirodymai

19.00 val.  Piotr Rubik ir Vilniaus krašto jungtinis choras Rotušės aikštėje – didžiausi hitai pirmą kartą Lietuvoje!

Rugsėjo 8 d., sekmadienis

  9.00 val. Labiau ir mažiau žinomų Vilniukų pėdsakais. Pažintinės ekskursijos po Vilnių iš Katedros aikštės ir Rotušės aikštės

13.00 val.  Vilniukas sugeba! Pokalbis savųjų tarpe Vilniaus rotušėje

15.00 val.  Šv. Mišios Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos koplyčioje

16.30 val.  „Pawlik/Moniuszko Jazz“. Koncertas Vilniaus rotušėje

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Bulbasha
Bulbasha
2 metus

Tikslus pavadinimas nutautintų lietuvių, okupacijos genocido aukų suvažiavimas

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button