Renginiai

Performansas „Signatarai eina fotografuotis“ kvies keliauti laiku

Žymėdama Lietuvos Nepriklausomybės 100-ąsias metines, VšĮ „Senųjų menų studija“ vasario 16 d. 16 val. sukurs teatralizuotą 20-ies signatarų eiseną kuri startuos prie Signatarų rūmų ir keliaus Pilies, Didžiąja bei Vokiečių gatvėmis. Eisena-performansas simbolizuos įvykį, kai nepriklausomybės aktą „pasirašę“ signatarai traukia fotografuotis žymiajai nuotraukai į fotoateljė, esančią Gedimino prospekte. Tai taps naujai atidaromų Signatarų namų muziejaus inauguracijos tęsiniu.

Lietuvos nepriklausomybės aktas – Lietuvos Tarybos 1918 m. vasario 16 d. Vilniuje pasirašytas dokumentas, skelbiantis, kad atkuriama Lietuvos Valstybė, ir ji atsižada nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis. O kas vyko poto, kai signatarai pasirašė dokumentą, nulėmusį mūsų valstybės likimą? Kaip signatarai reaguotų į šiomis dienomis vykstančius įvykius? Projektui buvo ieškomi kūrybingi ir aktyvūs žmonės su scenine patirtimi – aktoriai, šokėjai, vaidybos studentai ir visi mylintys scenos meną. Jie intensyvių teatro meistriškumo kursų metu kuria performansą, skirtą Lietuvos šimtmečiui – „Signatarai eina fotografuotis“. Teatralizuotos eisenos dalyvių kostiumus sukūrė kostiumo dailininkė Daiva Petrulytė, nuo 1986 m. kurianti kostiumus teatrui, kinui, televizijai, reklamai, bei dalyvaujanti įvairiuose tarptautiniuose kino projektuose.

Procesijos režisūrai sukurti pasirinktas tikrai netradicinis sprendimas – tai darys žymus argentiniečių kilmės ispanų cirko ir gatvės teatro spektaklių kūrėjas, operos teatro režisierius, aktorius, komikas bei nepaprastos energetikos menininkas – Adrian Schvarzstein . Režisierius nuo 1989 m. dirbo su įvairiais Europos cirkais, gatvės teatro trupėmis, bendradarbiaujantis su operos, teatro, televizijos projektais. Pagrindinis A. Schvarzstein režisūrinis braižas – ypatingas ryšys su publika, jai skiriamas dėmesys ir pagarba. Režisieriaus vadovaujasi kūrybiniu moto – „Be publikos mes – niekas!“.

 

Pats Adrian Schvarzstein neslėpė savo nuostabos bet su entuziazmu pasiryžo režisuoti istorinę inscenizaciją: “Tai labai keistas pasiūlymas man, kaip ispanui, kito pasaulio krašto piliečiui, įgyvendinti projektą dedikuojamą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui. Kita vertus būtent emocinis atstumas leidžia man pamatyti įvykio esmę – per tylius signatarų maršruto metu kuriamus vaizdus provokuoti  lietuvių identiteto atspindžius. Gatvės teatro jėga atskleisti kaip vienas įvykis gali suburti po vienu stogu įvairiausio tipo, kilmės žmones ypatingai dabar, šiame pasaulyje, kuris tampa yra globalus ir atsikartojančiai vienodas.“

Teatralizuotos Signatarų eisenos idėja kilo lietuviams – Nacionalinio muziejaus vyr. dailininkui Eimantui Ludavičiui ir šokėjai ir choreografei Jūratei Širvytei-Rukštelei. Pasak J. Širvytės-Rukštelės “Projektas kelia tikslą svarbų istorinį įvykį Nepriklausomybės deklaraciją, tapusį vadovėliniu, chrestomatiniu, lozungais ir mitingais padabintu vasario 16 -osios minėjimu, priartinti prie nūdienos žmogaus.  Pasitelkiant gatvės teatrą – pačią demokratiškiausią atlikėjų meno formą, ispanų režisieriaus Adriano Schvarzsteino, kostiumų dailininkės Daivos Petrulytės bei savanorių aktorių dėka trumpam priartinti 1918 m. istoriją prie Vilniaus publikos. Žmogiškumą ir istorinę tikrovę priešpastatyti pompai ir paviršutiniškumui.”

Visus norinčius kartu švęsti Leituvos Nepriklausomybės atkūrimo 100-tąsias metines ir susitikti su Signatarais kviečiame vasario 16 d. atvykti prie Signatarų rūmų 16 val. ir su gera nuotaika pasinerti į kelionę laiku.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button