Renginiai

Per Europą keliaujanti instaliacija „Išnykstanti siena“ penktadienį atidaroma Senamiestyje

Goethe‘s instituto net dešimtyje šalių pristatomą interaktyvią instaliaciją „Išnykstanti siena“ jau išvydo Lenkijos ir Ispanijos žiūrovai. Penktadienį, festivalio „Kultūros naktis“ metu instaliacija atsivers ir Vilniuje.

Vilniečiai ir miesto svečiai 18 val. kviečiami užsukti į Rotušės aikštę ir dalyvauti ypatingame procese – padėti išnykti iš 6000 citatomis graviruotų kaladėlių sudarytai sienai.

„Išnykstančio sienos“ idėja – pristatyti spalvingą ir daugialypę, tačiau bendražmogiškos mąstysenos jungiamą Europą. Dviejų metrų aukščio sienoje – daugiau nei šimtas pačių europiečių pasiūlytų citatų jų gimtosiomis kalbomis, su vertimais į vokiečių ir lietuvių kalbas. Dalis instaliacijos citatų atspindi svarbų Lietuvos indėlį į Europos kultūrą, jose – lietuvių autorių, filosofų ir kitų asmenybių žodžiai. Traukdami kaladėles iš sienos ir skaitydami sentencijas, lankytojai galės išsirinkti mėgstamiausias ir jas pasiimti namo, taip pasiimdami dalį Europos su savimi.

 

Instaliacijos atidarymo metu laukia aktorės Aldonos Vilutytės ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vaidybos studentų performansas bei specialiai „Išnykstančiai sienai“ jų sukurtas garso takelis.

Tokią citatų sieną savo miestų centrinėse aikštėse ar kitose viešose erdvėse taip pat pristatys Belgija, Vokietija, Nyderlandai, Italija, Didžioji Britanija/Šiaurės Airija, Graikija ir Kipras. „Išnykstanti siena“ yra Goethe‘s instituto projektas, finansuojamas Vokietijos užsienio reikalų ministerijos, skirtas paminėti Vokietijos pirmininkavimą ES Tarybai 2020 m.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button