Renginiai

Penktoji „Žvalumo diena“ Vilniuje bus dar žvalesnė ir darnesnė nei ankstesnės

Įveikti orientavimosi varžybų trasą, pasimankštinti plaukiant irklente ar darant jogos pratimus pievoje, sveikai užkąsti, o po to išsivanoti pirtyje – taip praleisti paskutinį rugpjūčio šeštadienį, rugpjūčio 25 d., vilniečius ir sostinės svečius į VU Botanikos sodą Kairėnuose kviečia „Žvalumo diena 2018“. Penktą kartą organizuojamas sveikos gyvensenos populiarinimo renginys ir vėl stebins veiklų įvairove. Apie trisdešimt sveikos gyvensenos organizacijų ir pavienių entuziastų iš Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų bei svečiai iš Kinijos ir Indijos ragins aktyviai pajudėti ir atsipalaiduoti, pasitikrinti sveikatą, pasisemti naudingų žinių, išmėginti savo kūrybinius gebėjimus, paragauti sveiko maisto ir pasidairyti pirkinių „Sveikaturgyje“. Įkvepiančioje, išpuoselėtoje aplinkoje tolėliau nuo miesto šurmulio ir automobilių išmetamųjų dujų renginio lankytojai kviečiami praleisti visą dieną.

Dvasinių praktikų ir sveikos gyvensenos festivalių mūsų šalyje pridygo it grybų po lietaus. Vis dėlto „Žvalumo diena“ lieka ištikima savo principams: praktikos dvasiai čia derinamos su sportu, o šių iniciatyvų organizatorių tikslas yra ilgalaikis: sudominti ir įtraukti vilniečius į veiklas, kurios padės jaustis žvaliems ir vėliau.

„Smagu, kad į savanoriškomis pajėgomis rengiamą šventę įsijungia vis daugiau entuziastų. Taip įgyvendinama dar viena „Žvalumo dienos“ misija – telkti Vilniaus sveikos gyvensenos bendruomenę“, – džiaugiasi renginio iniciatoriai Lietuviškos pirties bičiulių draugijos nariai.

 

Bus ir varžybų azarto

Pernai VU Botanikos sode buvo atidaryta stacionari orientavimosi sporto trasa. Tai tapo paskata organizuoti orientavimosi varžybas ir „Žvalumo dienoje“. Tokios varžybos renginyje vyks pirmąkart.

„Dalyvauti kviečiame ir pradedančiuosius, ir profesionalus. Varžybomissiekiame populiarinti orientavimosi sportą tarp miestiečių bei miesto svečių, norime skatinti vilniečius leisti laisvalaikį aktyviai, turiningai ir sveikai. Sportininkams tai bus puiki proga surengti treniruotę per besibaigiančias atostogas“, – tikina varžybas šventėje organizuojančio Vilniaus orientavimosi sporto klubo „Ažuolas“ vadovas Vidmantas Nakvošas.

 

Varžybų aistros turėtų virti ir ant vandens. Pernai pirmąsyk Botanikos sodo tvenkinyje išmėgintomis irklentėmis šiųmetės „Žvalumo dienos“ lankytojai galės džiaugtis per visą renginį. Vilniaus klubo „Sup-board.lt“ atstovai pamokys irklentes ne tik valdyti, bet ir ant jų mankštintis. Tie, kam seksis geriausiai, bus pakviesti išmėginti jėgas rungtyje „Laiko iššūkis“. Pritūpimus, atsispaudimus, atsilenkimus, ištvermės ir kitus pratimus geriausiai atlikę irklentininkai bus apdovanoti specialiais „Sup-board.lt“ prizais.

Išbandymų žada ir sveikatingumo klubo „Acroyoga Lt“ entuziastai. Prie šventės scenos jie kvies į rekordines piramidžių ir mandalų dirbtuves, kurių „statybine medžiaga“ taps patys šventės lankytojai. Be to, klubiečiai organizuos žaistuves dviem-trims asmenims ir grupėms. Dalyvių laukia pusiausvyros, ištvermės, slėgimo ir pasitikėjimo iššūkiai.

Mankštintis ir atsipalaiduoti

 

Moteris „Žvalumo dienoje 2018“ turėtų sudominti specialiai joms skirta gimnastika „Sergėtojos galia“, terapiniai šokiai, plastiškumo ugdymo treniruotė „Port de Bras“ ar kūno, proto ir sielos fitnesu dar vadinama iš JAV kilusi praktika NIA. Šventėje bus galima dalyvauti net keturių rūšių jogos mankštose. Tai reta proga per vieną dieną išmėginti tokią įvairovę ir išsirinkti labiausiai patikusią jogos pakraipą.

Deramą vietą šventėje užims rytietiškas kūno stiprinimo menas. Lietuvos taidzičiuan asociacija kvies į skirtingas treniruotes nuo pat pusiaudienio, o praktikas prie scenos vainikuos Vilniaus universiteto Konfucijaus vardo instituto instruktoriaus Liango Wenmingo vedama čigongo mankšta visiems. Per visą šventę aikido pamokas vaikams ir suaugusiesiems organizuos aikido mokyklos „Aidas“ komanda.

Viso  renginio metu lankytojų lauks ir vienos iš egzotiškiausių „Žvalumo dienos“ praktikų – polinezietiško savigydos meno Ma-uri atstovai, pažadėję visą publiką įtrauksiančius dvasinius šokius per šventės atidarymą.

 

Renginyje taip pat bus galima pasimokyti šiaurietiškojo ėjimo, sąmoningo kvėpavimo, bus galima palavinti regėjimą, sužinoti apie savo sveikatą iš delno linijų, pagal gimimo datą ar pagal Rytų mediciną.

Vienas „Žvalumo dienos“ ypatumų – aktyvių mankštų derinimas su atpalaiduojamosiomis praktikomis. Išmėginti įvairių rūšių masažą siūlys meistrai iš Lietuvos ir Ukrainos.

Nusiplauti dienos nuovargį lankytojai galės mobiliosiose pirtyse. Jos rikiuosis „Pirčių įlankoje“, kurioje šeimininkaus Lietuviškos pirties bičiulių draugijos (LPBD ) nariai.

 

„Tai vienintelė šventė Vilniuje, kur lankytojai gali pasimėgauti sveiku garu ir patyrusių pirtininkų atliekamomis procedūromis“, –  tikina LPBD komanda, kuriai šventėje talkins ir Blaivios gyvensenos, sveikatos, sporto ir turizmo draugijos „Optimalietis“ nariai.

Prireiks kilimėlių, rankšluosčių ir indų

Skubėdami į „Žvalumo dieną“, kuri prasidės 11.00 valandą, vilniečiai turėtų nepamiršti ne tik rankšluosčių, mankštos kilimėlių bei kai kurioms pratyboms praversiančių šiltesnių užklotų, bet ir indų. Atsinešusiems savo lėkštes ir įrankius šiltasis šventės maitintojų – sostinės restorano „Ajurvedinė virtuvė“ – patiekalas kainuos pigiau. Sutaupys ir turintys savo puodelius – jiems pigiau atseis kava, be to, pirtininkai juos pavaišins žolelių arbata.

„Taip žmonės ne tik išleis mažiau pinigų, bet ir nepaliks šiukšlių, juk gyventi sveikai – tai ne tik puoselėti savo išorę ir vidų, bet ir rūpintis aplinka“, – idėją aiškina renginio sumanytojai.

Kaip ir anksčiau, renginyje bus neleidžiama vartoti alkoholio ir kitų svaigalų, prašoma susilaikyti nuo rūkalų.

Lankytojai viską sužinos iš detalaus renginio žemėlapio: kur šurmuliuos sveiko maisto, gėrimų, natūralių priemonių grožiui, sportui siūlysiantis „Sveikaturgis“, o kur – terapiniai tapybos ant vandens užsiėmimai bei kitos šventės praktikos. Suplanuotų veiklų nesutrikdys net lietus, nes tuomet dauguma jų bus perkeltos į patalpas.

Renginys nemokamas. Tereikės įsigyti įprastą VU Botanikos sodo lankytojo bilietą. „Žvalumo dieną 2018“ remia Vilniaus savivaldybė. Daugiau informacijos apie šventę galima rasti paskyrose: https://www.facebook.com/zvalumodiena/, https://www.facebook.com/events/1763942083912483/.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button