Renginiai

Penktadienį Pavilnių regioniniame parke bus švenčiama NAKTIGONĖ

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija kartu su žirgų mylėtojų bendruomene „Tobulas žirgas“ kviečia šį penktadienį, rugpjūčio 25 d., į NAKTIGONĘ.

Naktigonė apibūdinama kaip naktinis gyvulių ganymas. Į ją dažniausiai jodavo jaunesnieji šeimos nariai, samdiniai, kartais ir merginos. Pasitaikydavo ir taip, kad  ne vienai nakčiai, o savaitei ar net mėnesiui. Tada naktigoniams pastatydavo iš rąstų daržinėlę pasislėpti nuo lietaus ar naktį pamainomis pamiegoti. Natigoniai supančiotus arklius paleisdavo ganytis, o patys susėsdavo prie laužo, retkarčiais pasergėdami arklius nuo vilkų ir vagių. Paprotys išnyko valstiečiams išsiskirsčius į vienkiemius. Maloniai kviečiame prisiminti ir pažymėti senąsias naktigonės tradicijas.

Renginio metu ne tik žirgus, bet ir akis bus kur paganyti! Vyks raitelių ir žirgų parodomoji programa, įspūdingas ugnies šou, riterių pasirodymas ir kitos įvairios pramogos!

 

Laužus kūrensime,žaisime piemenėlių žaidimus, klausysime akustinės muzikos  Pūčkorių apylinkėse, prie Saulės laikrodžio,  Pavilnių regioniniame parke.

NAKTIGONĘ pradėsime 19.00 val.

Renginys vyks lauke, todėl rekomenduojame pasirūpinti tinkama avalyne, apsauga nuo lietaus,patiesalu atsisėsti, žibintuvėliu pasišviesti.

 

 

Renginys vyks Pūčkorių pažintiniame take, prie Saulės laikrodžio

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button