Renginiai

Penktą kartą bus švenčiama Pasaulinė mezgimo viešumoje diena

Antrąjį birželio šeštadienį pasaulis švenčia Pasaulinę mezgimo viešumoje dieną. Šią dieną mezgantys ar norintis išmokti megzti išeina su rankdarbiu į viešas erdves: kiemus, mokyklas, laukiamuosius, parkus, kavines. Taip siekiama paskatinti žmones daugiau bendrauti gyvai ir leisti laiką prasmingai.

Pasaulinės mezgimo viešumoje dienos judėjimo duomenimis, įvairiose šalyse šios dienos metu vyksta per 10 tūkst. renginių. Lietuvoje šis renginys yra organizuojamas jau penktą kartą ir yra įtrauktas į pasaulinį renginių sąrašą. Šiemet mezgimo mėgėjai ir visi, norintys pramokti, tradiciškai kviečiami atvykti į VU Botanikos sodą Kairėnuose, kur vyks šiai dienai skirta mezgimo iniciatyva.

„Šiemet mezgimo entuziastai nori atkreipti žmonių dėmesį į bergždžiai naudojamus plastikinius maišelius – norime įkvėpti pačius susikurti rezginėlę, kuri apsiperkant atstos krūvą plastikinių maišelių ir taip padės lengviau atsikvėpti gamtai. Siūlais pavaišins renginio draugai, o štai stambesnius vąšelius ar virbalus įsimeskite“, – sako viena iš renginio iniciatorių Margarita Žukauskaitė.

 

Kviečia megzti ir savo mieste

Pasak renginio organizatorių, tie, kurie negali prisijungti, iniciatyvą gali suburti šeštadienį netoli savęs.

„Tokį improvizuotą renginį savo kieme, parke, bendruomenėje gali surengti visi norintys – pakanka griebti virbalus ar vąšelį bei siūlų į rankas, pledą ar kėdutę, gal dar dubenį braškių – ir nejučia prie jūsų gali prisijungti ir draugai, praeiviai ar kaimynai. Juolab, kad mokslas rodo begalinę mezgimo naudą – jis malšina stresą, didina kūrybiškumą, stiprina atmintį, plačiai naudojamas Valdorfo pedagogikoje ir net vadinamas „smegenų joga“, – sako viena iš renginio organizatorių Sandra Medzevičiūtė–Gudeliauskienė.

Mokslas rodo mezgimo naudą

Mokslininkai įvardija nemažai ir kitų mezgimo privalumų: ši veikla gerina smulkiąją motoriką, suteikia pusiausvyros ir kontrolės jausmą, atitolina senatvinį užmaršumą, padeda geriau suprasti matematiką, geometriją ir net kodavimą, o taip pat gelbsti kenčiantiems chronišką skausmą. Be to, mezginiai yra ir puiki dovanos idėja.

 

„Šiais laikais, kai dauguma gali beveik viską nusipirkti patys – rankų darbo dovanos įgauna ypatingą prasmę. Mūsų tyrimo duomenis, kas penktas žmogus bene labiausiai džiaugiasi rankų darbo dovanomis. Juk visą laiką, kol kuri dovaną – galvoji apie žmogų, kuriam bus ji skirta. Megzta dovana gali tapti ir jau minėta rezginėlė, jaukios puodkėlės, papuošiančios artimo žmogaus virtuvę, puodelių ar virdulio šildyklės, žaismingos segės“, – sako iniciatyvos partnerio, dovanų startuolio „Ką padovanoti“ viena įkūrėjų, Gitana Baliutavičienė.

Lietuvoje diena minima 5 kartą

Mezgimo viešumoje diena Lietuvoje šiemet vyks jau penktą kartą. Renginio pradžia birželio 8 d., 12 val. VU Botanikos sode Kairėnuose. Pats renginys nemokamas, kainuoja tik bilietas į sodą.

Siūlais renginio dalyvius vaišins „MEZ Crafts Lietuva“, unikaliomis etiketėmis – Ką siūlai LT, megztų dovanų idėjų pažers „Ką padovanoti“. Rekomenduojama įsimesti storesnį vąšelį ar virbalus, turėti ko nors atsigerti ar užkąsti, galvos apdangalą nuo saulės, skėtį, galima prigriebti pledą ar sulankstomą kėdutę. Lietaus atveju dalyvius priglaus palapinės, o liūties atveju – numatyta patalpa su stogu.

 

Dalyvavimas renginyje nemokamas. Įėjimas į sodą  – 4 eur (suaugusiems) arba 2 eur (moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliems).

Renginio iniciatoriai Margarita Žukauskaitė, Divi Knitting,  ir Sandra Medzevičiūtė–Gudeliauskienė, Sandra MG Mezginiai, renginio partneris: Vilniaus universiteto botanikos sodas Kairėnuose, rėmėjai: Mez Crafts Lietuva ir Ką siūlai LT, renginio draugas – dovanų startuolis Ką padovanoti LT.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button