Renginiai

Pasaulinė romų diena – Gypsy Fest

Kviečiame į gražiausią ir spalvingiausią muzikos šventę – Gypsy Fest 2020.

Renginys, kuris vyksta tik kartą metuose – pilnas čigoniškos laisvės, muzikos, aistros, daug nuoširdžių šypsenų, juoko ir jaudinančių akimirkų…

Tarp šventės svečių tokie atlikėjai, kaip Inga Valinskienė, Merūnas, Radži, Rytis Cicinas, Marius Jampolskis, Irena Starošaitė, Katažyna Zvonkuvienė, SARE ROMA ir Ištvanas Kvik, Samanta Tina, Rytietiškų šokių studija SULTANA, Šokio teatras ROKADA, Ugnies teatra, taip pat laukiame ansamblių iš užsienio šalių. Švęskime be etikečių.

 

Kur? A.Mickevičiaus bibliotekos kiemelyje, Trakų g. 10

Kada? Rugsėjo 20 d. 19:30

2020-aisias, kuomet COVID pakoregavo planus, šventė buvo nukelta į rudenį ir nuspręsta švęsti kartu su „Tautų muge“ rugsėjo 20-ąją.

 

Renginio programa

Renginys prasidės rugsėjo 18 d. konferencija Seime.  Antroji dalis vyks rugsėjo 20-ąją:

12:00- 12:30 šventės dalyviai renkasi Rotušės aikštėje.
12:30 šventinė muzikinė eisena nuo Rotušės juda Didžiąja ir Pilies gatvėmis iki Katedros.
13:30 – 14:00 šventinis romų atlikėjų koncertas didžiojoje scenoje Kudirkos a.
16:00 A.Mickevičiaus bibliotekos kiemelyje vyks vaišės: vaišinama romų pyragu, arbata, guliašu, parduodami romių amuletai.
20:00 šventinis GYPSY FEST 2020 koncertas A.Mickevičiaus bibliotekos kiemelyje (Trakų g. 10). Dalyvauja: Merūnas, Radži, M. Jampolskis, I. Starošaitė, I. Valinskienė, Katažyna, R. Cicinas, Samanta Tina, šokių kolektyvai Sultama, Rokada, Todes Lietuva.  Laukiami užsienio romų ansambliai iš Latvijos, Estijos, Slovakijos ir Moldovos. 
22:00 Šventės pabaiga.

Šiuo renginiu siekiama parodyti, jog romų bendruomenė yra atvira visiems, pasiryžusi bendrai integracijai, bendroms veikloms su visa Lietuvos bendruomene, jog romai nori ir gali dalyvauti socialiniame gyvenime. Šių metų festivalio šūkis – „Be etikečių!”. Kasmetiniame spalvingame muzikos renginyje tęsime savo misiją – laužyti stereotipus apie tautybes.

 

„Šiemet mūsų festivalio šūkis būtent toks ir yra: „Be etikečių!” Juo norime paskleisti žinutę, kad nesvarbu, kokios žmogus tautybės, vertinti reikia patį žmogų, o ne „klijuoti etiketes“ pagal tai, kokios spalvos jo oda, iš kur jis kilęs, kokios tautybės jo tėvai. Kad stereotipai dingtų, reikia apie tai kalbėti, reikia rodyti, kad išankstinė nuomonė dažnai gali būti klaidinga. Manau, kad ne tik mūsų rengiamas festivalis, bet ir mūsų romai, puikiai dirbdami ir gražiai aptarnaudami žmones restorane, būtent tai ir daro – laužo stereotipus”, – sako vienas iš festivalio iniciatorių Ištvanas Kvik. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Jonas
Jonas
1 metus

Tikiuosi dalins Heroina nemokamai

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button