Renginiai

Parodoje „Heritas“ – dėl paveldo suvienytos profesionalų ir paveldo entuziastų jėgos

Jau antrus metus iš eilės kultūros paveldo specialistai, organizacijos ir įstaigos bei paveldui neabejingi visuomenės atstovai Tarptautinėje kultūros paveldo pažinimo, tvarkybos ir technologijų parodoje „Heritas“ suvienis jėgas tam, kad kultūros paveldas būtų pažįstamas ir suprantamas kiekvienam. Gegužės 3–4 d. Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia ir Europos huminatarinis universitetas taps vienu dideliu paveldo centru, kuriame vyks paskaitos, edukaciniai užsiėmimai, koncertai, patirti paveldą kvies meninės instaliacijos, o restauratoriai ir paveldosaugininkai atvers kasdienio savo darbo duris bei pakvies susipažinti su jo specifika.

 Šių metų gegužės 3-4 d. vyksianti Tarptautinė kultūros paveldo pažinimo, tvarkybos ir technologijų paroda „Heritas“ žada didelę įvairovę pačių įdomiausių veiklų, paskaitų, diskusijų ir ekskursijų. Parodoje kviečiami dalyvauti ir savo veiklą ar produkciją pristatyti laisvai samdomi specialistai, privačios įmonės, dirbančios su paveldu, valstybinės įstaigos, restauratoriai, kultūros paveldo edukatoriai, mėgėjai ir entuziastai bei visi, norintys pasidalinti savo patirtimi, atradimais ir idėjomis. „Heritas“ – puiki vieta užmegzti naujus ryšius, padėti visuomenei prisiliesti prie paveldo išsaugojimo praktikų, supažindinti parodos lankytojus su savo darbo specifika ar produkcija, o taip pat įdomiai bei turiningai praleisti laiką. Parodos dalyvius kviečiame registruotis interneto svetainėje www.heritas.lt.

2018-aisiais metais pirmą kartą įvykusi paroda sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo. Renginyje savo veiklas pristatė kultūros paveldo objektuose dirbantys meistrai, amatininkai, restauratoriai, istorikai, dailininkai ir kiti specialistai. Parodoje vykusių dirbtuvių metu lankytojai pakviesti pažinti paveldą per potyrį ir praktinius užsiėmimus. „Heritas“ tai savanoriška pilietinė inicitayva, prie kurios įgyvendinimo prisideda privačios įmonės, paveldo tvarkybos srityje dirbantys meistrai, viešosios įstaigos ir specialistai. 2019-ųjų „Heritas“ instituciniai partneriai: Kultūros paveldo centras, Lietuvos Respublikos valstybinė kultūros paveldo komisija, Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, ICOMOS, Kultūros paveldo akademija, Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, Vilniaus miesto savivaldybė.

 

Platesnė informacija apie renginį: www.heritas.lt.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button