Karantinas pakoregavo daugybės renginių organizatorių planus, ne išimtis ir augalinio maisto festivalio „Vegfest LT“ rengėjai. Pavasarį turėjęs vykti renginys perkeltas į rugsėjį ir jau labai greitai pakvies į 3 didžiuosius miestus – Kauną, Šiaulius bei Vilnių. Pastarąjame mieste festivalis šurmuliuos jau šiandien (rugsėjo 12 d.).

„Džiaugiamės, kad vėl turime galimybę organizuoti renginius, jų labai pasiilgusi tiek visa veganų bendruomenė, tiek „vegfestuose“ dalyvaujantys verslai“, – pranešime žiniasklaidai cituojama „Vegfest LT“ sumanytoja Ventė Viteikaitė.

„Vegfest LT“ renginius sudaro veganiškų prekių mugė bei paskaitų programa. Kaune taip pat veiks Vaikų zona su specialiais užsiėmimais mažiesiems, o Vilniuje – Organizacijų kiemelis, kur savo veiklas pristatys įvairios Lietuvoje veikiančios gyvūnų teisių ir globos organizacijos bei iniciatyvos.

Nors mugė bus kiek mažesnė, nei įprastai – Kaune bei Vilniuje bus apie 70 dalyvių, Šiauliuose – 50, puiki renginio atmosfera bus išlaikyta, o lankytojai galės pamatyti daugelį savo jau pamėgtų dalyvių. Atėjusieji į renginį galės paskanauti veganiškų patiekalų, įsigyti įvairių produktų ir pusfabrikačių, ekologiškos produkcijos, natūralios kosmetikos, prekių namams. „Mūsų dalyviai – daugiausiai nedideli vietiniai verslai, tačiau turėsime ir keletą svečių iš Latvijos bei Estijos“, – pasakojo V.Viteikaitė.

Pasak jos, visi norintieji prekiauti netilpo, o pagrindiniai kriterijai atrenkant dalyvius, buvo sąsajos su sveikatingumu ir produktų kokybė. Dar viena priežastis apsilankyti mugėje yra tai, kad daugelį prekių bus galima įsigyti tiesiai iš gamintojų, tad ir pigiau.

„Kaip visuomet, visų labai laukiame ir paskaitų programoje. Šiemet didžiausią dėmesį skyrėme dviems temoms – sveikatingumui bei aplinkos apsaugai“, – aiškino organizatorė. Dietologas Paulius Paulauskas kalbės tema „Kodėl dietos neveikia?“, sporto treneris ir mitybos specialistas Andžej Michmel skaitys pranešimą „Visa tiesa apie baltymus“, o gydytoja-homeopatė Aiva Vaivarienė duos patarimų paskaitoje „Detoksinė mityba“. Visuose trijuose miestuose paskaitą skaitys ir svečias iš Belgijos – tvaraus gyvenimo būdo aktyvistas Gerome Drijepondt, jo pranešimo tema – „Gyvenimas be atliekų. Nuo ko pradėti?“ (ši paskaita vyks anglų kalba).

„Nors veganizmas gimė kaip etinis judėjimas prieš gyvūnų išnaudojimą, sveikatingumas ir aplinkos apauga yra glaudžiai su juos susiję, ir daug kam – didelė paskata rinktis šį gyvenimo būdą“, – teigė V.Viteikaitė. Ji pati veganiškai gyvena jau daugiau nei aštuonerius metus. „Pakeitus mitybą, savijauta iškart pagerėjo, atsirado daugiau energijos, miegas tapo lengvesnis, dingo peršalimo ligos“, – apie permainas prisiminė V.Viteikaitė.

Veganizmo judėjimas gimė 1944 m. Birmingemo mieste Anglijoje įkūrus Veganų bendriją. Ją įkūrė buvęs Vegetarų bendrijos narys Donaldas Watsonas, manęs, jog būti vegetaru neužtenka – reikia pilnai nutraukti visą gyvūnų išnaudojimą. Veganai nevalgo mėsos, žuvies, jūrų gėrybių, pieno ir jo produktų, kiaušinių, netgi medaus, nenaudoja gyvūninės kilmės sudedamųjų dalių turinčios ar su gyvūnais išbandytos kosmetikos, atsisako kailio, odos, vilnos, šilko, neina į zoologijos sodus, delfinariumus, cirką su gyvūnais, nejodinėja, nevažinėja kinkiniais.

Veganų skaičius nuo pat judėjimo atsiradimo visame pasaulyje augo, pirmiausiai išplito Anglijoje ir JAV, vėliau persikėlė ir į kitas šalis, o šiuo metu laikomas plintančiu sparčiausiai pasaulyje. Kiek veganų Lietuvoje, nėra tiksliai žinoma, tačiau didžiausia veganus vienijanti platforma internete – „Facebook“ grupė „Lietuvos veganai“ šiuo metu jungia daugiau nei 31 tūkst. narių.

KADA? Rugsėjo 12 d. – Vilniuje, prekybos centre „Panorama“.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pritariate, jog Vilniaus oro uostui būtų suteiktas M. K. Čiurlionio vardas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist