Renginiai

Savaitgalį Stiklių gatvėje – nauja instaliacija: pasirodys debesys

„Jei tiki, kad debesys – tai rūkas, dar nedaug tu žemėj gyvenai…”. Taip viename eilėraštyje rašė Juozas Erlickas, bet tais pačiais žodžiais galėtų kalbėti ir konceptualaus bei visiškai nenuspėjamo menininko Sauliaus Vaitiekūno darbai. Spalio 2 dieną senamiesčio širdyje – Stiklo kvartale tuščią Stiklių gatvę vėl gyvą padarys nauja S. Vaitiekūno instaliacija „Nešantys lietų”. Virš praeivių galvų net pusę metų kabės įvairiausių formų debesys, pagaminti iš nerūdijančio plieno. Debesys su menininku keliauja jau apie dvidešimt metų. Viskas prasidėjo nuo debesų iš žvejybos tinklų, vėliau iš anoduoto aliuminio, sidabro. Šioje instaliacijoje sukurti debesys pagaminti iš Sicilijoje gamintų vandentiekio vamzdžių. Pats instaliacijos kūrimas prasideda nuo elementaraus pieštuko sukimo baltame popieriaus lape, vėliau viskas atkuriama su 3D spausdintuvu, o galiausiai – nerūdyjančio plieno lankstymas. 

Saulius Vaitiekūnas bando komunikaciją perkelti į savo kūrinius, tokiu būdu provokuodamas žmogų sustoti, galvoti, užduoti sau klausimus. Pasinerti į apmąstymus ir romantiką, įkvėpti istorijos kviečia ir Stiklo Kvartalas. Tai tarp Didžiosios ir Dominikonų g. pasislėpusi labai jauna, bet turinti seną, ilgą ir gražią istoriją, vieta. Spalio 3 – 4 dienomis šis kvartalas švęs savo antrąjį gimtadienį. Daugelis šį kvartalą žino ir pažįsta, kiti kasdien praeina taip ir nesužinoję. 

Spalio pirmąjį savaitgalį Stiklo Kvartalas kviečia visus kaimynus, vilniečius bei miesto svečius į savo gimtadienį. Šeštadienis bus skirtas grožiui, meilei ir romantikai. Visi norintys kviečiami registruotis į Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istorijos kelionę. Žygį ves maršruto kūrėja Julija Janus ir mobiliosios programėlės #walk15 įkūrėja Vlada Musvydaitė. Nespėję užsiregistruoti, atsisiuntę programėlę, leistis į intriguojančią kelionę gali ir savarankiškai. 

 

Grįžus iš žygio visi išalkę ir ištroškę kviečiami pasilikti ir apsilankyti Stiklo Kvartale esančiuose restoranuose bei kavinėse. Restoranas „Lokys”, kurio prieangyje kabo garsusis tapytojos Miglės Kosinskaitės paveikslas, vaizduojantis Lietuvos Didįjį kunigaikštį ir Lenkijos Karalių Žygimantą Augustą ir Karalienę Barborą Radvilaitę, siūlo rezervuoti staliuką romantiškai vakarienei žvakių šviesoje, o vakarienės pabaigai – desertas dovanų. Nuo 19 val. vakaro Stiklių aikštėje savo muziką praeiviams dovanos Shams ir Alisa, šalia jų bus galima įsiamžinti fotosienelėje trumpam pavirstant Žygimantu Augustu ir Barbora Radvilaite, o visai šalia, Augusto ir Barboros kiemelyje, visų norinčių paklausti, sužinoti, pasitarti, lauks chiromantės, kurios burs iš Taro kortų arba delno linijų. Kavinė „Augustas ir Barbora” visus apsilankiusius kviečia nusifotografuoti ir dalyvauti konkurse, kurio prizas – siūlo juostelė su deimantu.

„Šapokliak” salonas šeštadienį taps „Meilės ekspreso” stotele, kurioje kiekvienas norintis galės palikti ir pasiimti palinkėjimą. Sekmadienis – šeimų diena, todėl „Šapokliak” salone bus įsikūrus „Vaikų meilės ekspreso” stotelė, kurioje vaikai galės palikti ir pasiimti pieštą palinkėjimą.

Restoranas „Lokys” sekmadienį kvies į brunch’ą, kurio metu vaikai galės piešti ant grindinio, pūsti muilo burbulus. Tiems, kam norisi ramaus savaitgalio bus galima grožėtis Sauliaus Vaitiekūno instaliacijos debesimis arba tiesiog – romantiškai pasivaikščioti jaukiomis ir meilės pripildytomis Stiklo Kvartalo gatvelėmis.

 

Ateikit ir atšvęskit Stiklo Kvartalo gimtadienį su artimiausiais: vaikais, tėvais, seneliais, antra puse, draugais, gyvūnais. Debesys dar tikrai nebus niekur dingę, o veiklų rasite ir mažiems, ir dideliems. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button