Renginiai

Organizuojamas papildomas žygis į Vilsos krioklius

Žygis “Per Saidės akmenis į Vilsos krioklius” – tai penktasis šventinio žygių ciklo,  skirto Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, pasivaikščiojimas. Prieš kelias savaites į šį žygį visi norintys netilpo, todėl nusprendėme organizuoti papildomą pasivaikščiojimą. Primename, kad kiekvienas žygių ciklo “100 km su parko gidu” dalyvis dovanų gaus nuotaikingą knygą “Vadovas po Neries regioninį parką”.

Saidžių apylinkės išsiskiria keturiomis labai skirtingomis vandens tėkmėmis nedidelėje teritorijoje. Čia per akmenis garma nenuorama Saidė, kriokliais išsilieja įdomioji Vilsa, aukštų šlaitų papėdėse trykšta vandeningieji šaltiniai ir visus vandenis priglaudžia didingoji Neris.

Nors gyvenimas prie šių tėkmių verda ištisus metus, tačiau pats geriausias laikas jas aplankyti yra pavasaris, kai sniegas jau nutirpęs, bet medžių lapai dar neišsprogę. Žygį pradėsime pasivaikščiojimu palei Saidę. Ji teka siauru lyg kanjonas slėniu, upelio vagoje – tūkstančiai akmenų. Užkopsime į Stirnių piliakalnį, o nusileidę aplankysime Saidės ir Neries santaką. Kitos tokios akmenuotos santakos nėra visame regioniniame parke. Įspūdinga ir ties šia santaka Neryje šniokščianti Saidės rėva. Beje, ar esate girdėję legendą kaip atsirado Neris?

 

Nuo Saidės upelio, žygio maršrutas drieksis palei Nerį. Šis ruožas bus ekstremalus, nes apie 800 metrų keliausime šlaituose šernų išmintu takeliu. Pasisveikinsime su Neryje esančiu didžiuliu akmeniu, Buliumi vadinamu, apžvelgsime Neryje banguojančią Alksnyno rėvą, aplankysime itin vandeningus Saidžių šaltinius. Palei Nerį keliausime iki Vilsos. Tai tik kelių kilometrų ilgio, tačiau paslaptį turintis, upelis: jo vagoje yra natūralūs kriokliai! Didžiausias – daugiau kaip 1,5 metro aukščio. Kad ir kiek kartų čia ateitum, jie visuomet padaro didžiulį įspūdį. Šie kriokliai tarsi gyvi: kiekvienais metais juos randi tai didesnius, tai mažesnius, tai vis kitoje vietoje. Upelis teka giliame slėnyje, apsuptas šimtamečių eglių ir ąžuolų. Yra išlikusių senų, sakintų pušų.

Pasidžiaugę Vilsa, senaisiais miškais suksime atgalios ir paneriu vėl grįšime į žygio pradžią prie Saidės upelio.

KAS? – gidas Saulius, tel. nr. +37061538708, el p. [email protected]
KADA? – 10 val., 2018 m. balandžio 28 d., šeštadienis
KUR?– Saidės pažintinis takas
KIEK? – žygio atstumas ~ 10 km, trukmė ~ 4 val. Kaina – 5 € / asm. (įskaičiuotas parko lankytojo bilietas, žygis tinkamas žygeiviams nuo 13 m.)
SVARBU! Pasirūpinkite patogia avalyne! Taip pat nepamirškite pasiimti arbatos ir užkandžių – žygio maršruto viduryje darysime kiek ilgesnį sustojimą.
BŪTINA REGISTRACIJA į žygį iki balandžio 28 d. užpildant šią formą. Pasikeitus aplinkybėms ir planams, registraciją būtina nutraukti susisiekiant su žygio gidu aukščiau nurodytais kontaktais.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button