Dvarčionių pieva – visai greta miesto, netoli Saulėtekio esantis išskirtinis gamtos kampelis. Čia auga į Lietuvos Raudonąją Knygą įrašytos augalų rūšys – paprastasis kardelis ir lietuviškos orchidėjos.

Daugelis miesto gyventojų yra nutolę nuo gamtos ir nežino, kokie augalai ir gyvūnai gyvena šalia jų namų, kokia yra šių organizmų reikšmė ir kaip galima prisidėti prie jų išsaugojimo. Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamo ekologinio švietimo projekto “Gyvas Saulėtekis” renginys skirtas supažindinti visuomenę su Dvarčionių pieva. Pažintinės ekskursijos metu dalyviai susipažins su gamtos vertybėmis ir sužinos kaip gali prisidėti prie jų išsaugojimo. Ekskursiją ves Baltijos aplinkos forumo gamtotvarkos specialistas Žymantas Morkvėnas, jau ne vienerius metus organizuojantis veiklas pievos vertybėms išsaugoti. Atvykusius į renginio vietą kviesime susipažinti su pievoje augančiais išskirtiniais augalais, pievos istorija, grėsmėmis biolognei įvairovei, o sušalus – pasivaišinti kvapnia žolelių arbata. Temstant susibursime aplink laužą diskusijai apie gamtos reikšmę mūsų gyvenimuose, gamtos ir žmogaus darną.

Renginys vyks spalio 10 d., 18-20 val.

Renginio vietą galima pasiekti iš stotelės „Antakalnio žiedas“ autobusais Nr. 18, 38, 114. Išlipti „Baniškių“ stotelėje ir apie 450m paeiti.

Šaltinis: Dvarčionių Pieva

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.