Kovo 17–20 d. Vilniuje vyks fiziniams ir gamtos mokslams skirta konferencija „Open Readings 2020“. Kadaise Vilniaus universitete prasidėję kaip laisvieji skaitymai, per 63 metus „Open Readings“ išaugo į tarptautinę konferenciją, kurioje kasmet pranešimus skaito žymiausi mokslininkai iš viso pasaulio. Šiemet savo moksline patirtimi dalysis net aštuoni pasaulinio lygio kviestiniai pranešėjai.

Suburia pasaulinio lygio mokslininkus

„Open Readings“ kasmet į Lietuvą pritraukia žymiausius mokslo atstovus, kurių pasiklausyti ir pasidalyti savo idėjomis bei darbais susirenka daugiau nei 400 studentų ir jaunųjų mokslininkų. Vienas reikšmingiausių konferencijos svečių šiemet – fizikos profesorius iš Australijos Chennupati Jagadish.

Prof. C. Jagadish – Australijos mokslų akademijos viceprezidentas ir fizinių mokslų sekretorius. Jo tyrimų laukas platus, apimantis neuromokslą, neurotechnologijas ir kitas sritis. Mokslininkas yra daugiau kaip 900 mokslinių darbų autorius ar bendraautoris, mokslo pasaulyje įvertintas ne vienu reikšmingu apdovanojimu. Vienas jų – UNESCO medalis už indėlį į nanomokslų ir nanotechnologijų plėtrą.

Be prof. C. Jagadish, šiais metais savo moksline patirtimi dalysis dar septyni pasaulinio lygio pranešėjai: Štutgarto universiteto chemijos profesorius Klaus-Dieter Kreuer (Vokietija), Kiūšiū universiteto direktorius Chihaya Adachi (Japonija), Hanoverio lazerių centro Nanotechnologijų skyriaus vadovas Boris Chichkov (Vokietija), Walterio Schottky instituto tyrimų grupės vadovas Mikhail Belkin (Vokietija), jaunasis mokslininkas iš Kalifornijos universiteto Mihir Pendharkar (JAV), Kirchhoffo fizikos instituto profesorė Laura Na Liu (Vokietija) ir „Osram Opto Semiconductors” atstovas Hubert Halbritter (Vokietija).

Šiemet „Open Readings“ pasitinka su naujovėmis

Šįkart „Open Readings“ konferenciją papildys kelios naujovės, viena jų – renginio dalyvių pietūs su aukštųjų technologijų įmonių atstovais (Lunch with Industry). Į pietus iš anksto užsiregistravę dalyviai turės galimybę susipažinti su Lietuvos bei užsienio įmonių veikla, gauti naudingų kontaktų ir sužinoti apie įsidarbinimo bei bendradarbiavimo galimybes. Registracija į pietus su įmonėmis bus paskelbta jau netrukus.

Šių metų konferencijoje laukiami ir moksleiviai. Jie vienai dienai galės pasijusti tikrais mokslininkais. Su gamtos mokslais susijusius tyrimus atlikę mokiniai kviečiami pristatyti gautus rezultatus ir pasidalyti idėjomis su kitais konferencijos dalyviais. Tikimasi, kad tokia praktika paskatins Lietuvos jaunimą rinktis gamtos mokslų studijas.

Per konferencijos atidarymą vyks diskusija, kurios metu 2019 ir 2020 m. mokslo žmogaus apdovanojimus pelnę neuromokslininkė dr. Urtė Neniškytė ir chemikas dr. Aurimas Vyšniauskas pasidalys savo sėkmės istorijomis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, jog nemokamas parkavimas prekybos centruose būtų tik juose apsiperkantiems?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.