Renginiai

„Open House Vilnius“ maršrutai – kelionė per nepažintus architektūros sluoksnius

Ar pažįstate visas namo, kuriame gyvenate, kerteles? O žinote, kas slepiasi už pastatų, kuriuos kasdien praeinate, sienų? Kartais taip nutinka, kad mažiausiai žinome apie tai, kas yra arčiausiai mūsų. Trečius metus vyksiantis atviros architektūros festivalis „Open House Vilnius“ balandžio 22–23 dienomis rūpinsis, kad su mus supančia aplinka susipažintume dar artimiau.

Šįmet renginio metu duris atvers net 50 įvairiais laikmečiais sukurtų sostinės architektūrinių objektų. Pasirinkimo tikrai nemažai, o per dvi festivalio dienas spėti aplankyti visus įdomiausius pastatus – tikras iššūkis. Užduočiai palengvinti „Open House Vilnius“ organizatoriai sukūrė 5 maršrutus, kuriais keliaudami aplankysite bendra tema susijusius renginio objektus. Telieka išsirinkti artimiausią temą ir žvilgtelėti į mus supančių pastatų architektūrą ir vaidmenį atidžiau.

Maršrutas „Kontekstualieji“ – darnus architektūros ir aplinkos dialogas

 

Architektūra visuomet atsiranda jau egzistuojančioje aplinkoje. Pastatų santykis su ja – tai tarsi pokalbis su greta esančiais objektais, gamta, žmonėmis. Keliaudami šiuo maršrutu, susipažinsite su orginaliais architektūros ir ją supančios terpės bendravimo pavyzdžiais, kuriančiais darnų dialogą. Jo metu aplankysite Vilniaus gaisrinės ir bendrosios pagalbos centrą, LR Sveikatos apsaugos ministerijos pastatą, Šiuolaikinio meno centrą ir kitus stipriai su aplinka sąveikaujančius objektus.

„Sukurti išskirtinių asmenybių“ – savitas autoriaus braižas jo kūriniuose

 

Niekam nekyla abejonių, kad architektūrą kuria žmonės. Tačiau, kokius pėdsakus šios asmenybės palieka sukurtuose objektuose, kokias vertybes ir idėjas per juos atskleidžia ar kokį savo kūrybos braižą formuoja, padės išsiaiškinti būtent šis maršrutas. Keliaudami juo, patyrinėsite Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastatą, LR Krašto apsaugos ministeriją, Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą bei kitus visuomeninės paskirties pastatus, kuriuose ypač juntamas autorių savitumas ir unikalus braižas.

„Pralenkiantys laiką“ – sukurti pasitelkiant inovaciją ir technologiją

 

Įgyvendinant neeilinius sumanymus ir architektūrines vizijas, kūrėjai neišvengiamai susiduria su klausimu „kaip tai padaryti”? Atsakymo į jį paieškos skatina architektus eksperimentuoti arba pritaikyti pastatuose tai, kas yra sukurta pasitelkiant inovacijas ir technologiją. Šis maršrutas – tai kelionė po tokius technologiniais sprendimais savo laiką pralenkusius Vilniaus architektūros objektus kaip Valstybės pažinimo centras, verslo centras „Quadrum“, VU Kairėnų botanikos sodo žaliasis pastatas-augalas ir kt.

Maršrutas „Atspindintys visuomenę“ – miesto žmogiškojo veido metraštis

 

Architektūra siekia spręsti visuomenines ir kultūrines problemas, todėl kaip metraštis gali pasakoti apie žmonių tarpusavio santykius, jų poreikius skirtingų laikmečių kontekste ar liudyti reikšmingus visuomenės pokyčius. Miesto žmogiškąjį veidą tyrinėjantis maršrutas užsuks į Pilaitės kūrybines dirbtuves „Beepart“, Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, „Sapiegos Vilnius TechPark“ bei panašius mokslo ir kūrybines bendruomenes buriančius pastatus.

„Brangieji“ – įvaizdžio kūrimas architektūrinėmis priemonėmis

Visa mus supanti architektūra yra materiali – iš plytų, medžio, betono ar net marmuro – ir ji visais laikais bylojo apie tuos, kurie ją statė. Šiandien pastatuose taip pat galime atpažinti norą išsiskirti, prisistatyti, palikti įspūdį, architektūrinėmis priemonėmis papasakoti apie save gražiausią pasakojimą. Šis maršrutas kvies aplankyti Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmus, verslo centrą „Baltic Hearts“, administracinį „Lietuvos geležinkelių“ pastatą ir kitus objektus, kuriuos kuriant buvo tikslingai investuota į įvaizdžio ir identiteto kūrimą.

 

Architektūrinės kelionės pagal šiuos ar savo pasirinktus maršrutus vyks balandžio 22–23 dienomis Vilniuje. Pažinti savo aplinkos daugiasluoksniškumą ir atverti duris į nematytus ar kasdien praeinamus, bet dar nepažintus, pastatus festivalio „Open House Vilnius“ metu gali kiekvienas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button