Renginiai

Neries krantinę nušvies rudens lygiadienio misterija „Laumių dovanos“

Rugsėjo 22 d. Neries krantinėje ties Karaliaus Mindaugo tiltu vyks rudens lygiadienio šventei skirta misterija „Laumių dovanos“. Tradicinis sostinės renginys įspūdingu daugiažanriu reginiu pažymės astronominio rudens pradžią.

Ketvirtadienio vakarą Neries krantinėje nusidrieks muzikinių kompozicijų lydimi ugnies raštai, vaizdo projekcijos, poezijos kūriniai ir šiuolaikinio šokio kompozicijos.

Šventės valdovėmis taps mitologinės būtybės – laumės. Jos atgis Vilniaus universiteto kinetinio teatro šokio grupės sukurtose šiuolaikinio šokio kompozicijose ir prabils Vlado Braziūno poezijoje bei aktorės Aldonos Vilutytės įgarsintose sakmėse.

 

Atsisveikinimą su vasara papuoš specialiai šventei skulptorių Ryto Jono Belevičiaus ir Rūtos Onos Čigriejūtės sukurtos šiaudinės skulptūros, vaizduojančios sakmių apie laumes siužetus, ir ant jų rodomos vaizdo projekcijos. Neries krantinę nušvies Vilniaus miesto moksleivių įžiebti ugnies raštai ir fakyrų trupės pasirodymai. Renginio metu skambės Žemynos Trinkūnaitės, Sauliaus Petreikio, Girių dvasių, Donato Bielkausko ir kitų atlikėjų autoriniai kūriniai.

Laumė – viena svarbiausių ir ryškiausių lietuvių mitologinių būtybių, dangaus ir žemės deivė, aktyviai dalyvaujanti žmogaus gyvenime. Ji galinti padėti, apdovanoti, bet ir nubausti, pakeisti žmogaus lemtį. Todėl, norėdami su laumėmis gyventi santaikoje, žmonės kas rudenį nešdavo ir skandindavo vandenin po ryšulėlį visokių javų tose vietose, kur laumės skalbdavusios. Jos už tai atsidėkodavusios įvairiomis dovanomis: juostomis, pirštinėmis, audeklų ritiniais ir kitais buitį palengvinančiais daiktais.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
23 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
trūksta
trūksta
10 dienas (-ų)

Kelintą valandą pradžia?

paieškojus
paieškojus
10 dienas (-ų)
Atsakinėti į  trūksta

20:00.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button