Renginiai

Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas (Kovo 11 d. renginių programa Vilniuje)

Lietuva mini Nepriklausomybės atkūrimo 31-ąsias metines.1

990 m. kovo 11-ąją Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas priėmė aktą „Dėl Lietuvos Nepriklausomos valstybės atstatymo“. Už šį aktą balsavo 124, susilaikė 6 deputatai. Šiuo aktu Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba, reikšdama Tautos valią, nutarė ir iškilmingai paskelbė, kad yra atkuriamas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos valstybės suverenių galių vykdymas ir Lietuva vėl yra nepriklausoma valstybė. Šiuo aktu Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas įgyvendino pusę amžiaus puoselėtas viltis gyventi Laisvoje valstybėje.

Lietuvos išsivadavimo iš sovietų okupacijos metinių proga Seime ir visoje Lietuvoje nuotoliniu būdu organizuojami šventiniai renginiai, skirti prisiminti iškovotą Laisvę. Tai virtualios parodos, istorijos žinių konkursas, meninės instaliacijos, koncertai.

 

Dėl pandemijos dalis renginių nufilmuoti iš anksto, o vaizdo medžiaga skelbiama Seimo „YouTube“ kanale, transliuojama per televizijos programą „Seimas – tiesiogiai“ ir per LRT kanalus.

Kovo 4 – 18 d.

Algimanto Aleksandravičiaus fotografijų paroda „Žmonės, kuriantys Lietuvą“ skaitmeniniuose ekranuose Vilniuje.

 

Kovo 11 d., ketvirtadienis

Pagrindinę šventės dieną, kovo 11-ąją, ketvirtadienį, bus padėta gėlių prie Kovo 11-ajai skirto paminklo „Žinia“ Nepriklausomybės aikštėje, Vilniuje.

9 val. į aukščiausią Lietuvos statinį – Vilniaus televizijos bokštą – bus iškelta didžiausia šalyje Trispalvė.

 

12.00 val. Sąjungininkų iš JAV ir NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdančių pajėgų sveikinimas naikintuvų skrydžiu virš Gedimino prospekto, Vilniuje

Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje, Vilniuje (Vaizdo įrašo transliacija per LRT 12:00 val.)

Šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje (Tiesioginė transliacija per LRT 12:30 val.)

 

Mažųjų Kristoforų apdovanojimai Vilniaus moksleiviams. Už pasiekimus mokslo, kultūros ir meno, sporto bei savanorystės srityse.

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro šventinis koncertas ,,Mes – kartu“ (Vaizdo įrašo transliacija per LRT Plius 19.15 val.)

Šventinis koncertas ,,Nepriklausomybės laikas” (Vaizdo įrašo transliacija iš Lietuvos Respublikos Seimo per LRT 21:00 val.)

 

Tamsiuoju paros metu, Vilniaus TV bokštas bokštas bus apšviestas tautinės vėliavos spalvomis.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
15 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button