Lietuvos nacionalinio muziejaus ekskursijų vadovai muziejaus lankytojus visą gegužės mėnesį kvies į nemokamas ekskursijas, nuosekliai pasakojančias Lietuvos istoriją nuo priešistorinių iki naujausiųjų laikų.

Senojo arsenalo ekspozicijoje lankytojai susipažins su Lietuvos priešistore ir baltų archeologijos paveldu, o vėliau Naujojo arsenalo ekspozicijoje pasiners į didingą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikotarpį, trukusį 500 metų, ir nusikels į XIX amžių – laikus, kai siautė permainų uraganas – buvo keičiamos valstybių sienos ir žmonių savimonė. Pasakojimą užbaigs atnaujinta Signatarų namų ekspozicija, padėsianti pažinti Lietuvos kelią į valstybingumą nuo XIX a. antros pusės iki lemtingojo Vasario 16-osios Akto pasirašymo.

Vilniaus miesto ir jo gynybinės sienos istoriją bei to meto ginkluotę pažinti padės ekskursijos Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje.

Ekskursijose kviečiami dalyvauti mokyklinio amžiaus sulaukę ir vyresni asmenys. Jauniausi muziejaus lankytojai kviečiami dalyvauti tradiciniuose edukaciniuose užsiėmimuose šeimoms „Šeima muziejuje“. Iš anksto užsiregistravus internetu ir įsigijus muziejaus lankymo bilietą už ekskursijas papildomai mokėti nereikės.

Ekskursijų aprašymai

Senasis arsenalas

„Lietuva iki Mindaugo“

Kas buvo tie žmonės, kurie prieš tūkstančius metų atklydo į šiandieninę Lietuvos teritoriją? Kaip tie žmonės rengėsi, kokius darbus dirbo? Ekskursijos metu išgirsite atsakymus ne tik į šiuos klausimus, bet ir susipažinsite su vertingiausiais Baltijos šalyse akmens amžiaus radiniais. Lietuvos nacionaliniame muziejuje pristatomas gausus baltų archeologijos paveldas nustebins ne vieną. Ekskursijoje lyg su laiko mašina nusikelsite į laikus, kai mūsų krašte apsigyveno pirmieji žmonės, ir „atkeliausite“ iki XIII amžiaus, Lietuvos valstybės kūrimosi meto.

Ekskursijos vyks gegužės 5 ir 12 d. Registracija: spausti čia.

Naujasis arsenalas

„Istorijos ženklai senojoje Lietuvoje“

Gyvenime yra akimirkų, kurias prisimename su pasididžiavimu. Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė gyvavo ne trumpą laiko tarpą, o ištisus pusę tūkstančio metų, tad apie šį istorijos tarpsnį galima kalbėti be galo be krašto. Čia svarbu nepasiklysti, todėl apie didingą Lietuvos istorijos laikotarpį papasakosime eksponatais, vertais pasididžiavimo.

„LDK idėjos likimas XIX amžiuje“

Permainų ir negandų vėjai ėmė talžyti mūsų kraštą, patekusį į Rusijos imperijos gniaužtus. XIX amžius – tai padalyto, suskaldyto, prisitaikiusio ir kovojančio krašto istorija. Tai amžius, kuomet per mūsų kraštą žygiavo žymusis karvedys Napoleonas Bonapartas, pradėjo kurtis masonų ložės, bet tai taip pat buvo laikas, kai ėmė rastis vis daugiau žmonių, trokštančių nusikratyti primesto svetimųjų jungo. Tai buvo kovos už laisvę, sukilimų laikas. Ši ekskursija – apie herojus ir permainų laikotarpį, kuriame jie gyveno.

„Lietuvio namai“

Ekskursijos dalyviai susipažins su dar taip neseniai, XX a. pirmais dešimtmečiais buvusia aplinka, mūsų protėvių sodyba. Daugiausia dėmesio bus skiriama gyvenamojo namo vidui, tam, kas buvo tiesiogiai susiję su žmogumi, šeima, jos buitimi ir siekiais.

Ekskursijos vyks gegužės 12, 19, 26 d. Registracija: spausti čia.

Signatarų namai

„Lietuvos kelias į valstybingumą“

Ekskursija vyks atnaujintoje ekspozicijoje, kurioje klasikinėmis ir naujomis technologinėmis priemonėmis pristatomas Lietuvos kelias į valstybingumą nuo XIX a. antros pusės iki lemtingojo Vasario 16-osios Akto pasirašymo. Ekskursijos metu bus galima susipažinti ne tik su Vilniaus lietuvių visuomeninio gyvenimo istorija, bet ir su įdomia bei mažai tyrinėta išeivijos lietuvių organizacijų medžiaga. Daug vietos ekspozicijoje skirta Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarams, kurių asmenybės atskleidžiamos per nuotraukas, jų autentiškus daiktus, paveikslus, dokumentus.

Ekskursijos dalyviai išvys ir 1918 m. vasario 16 d. Nutarimą dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo, kuris iki lapkričio 15 d. eksponuojamas tose pačiose patalpose, kur ir buvo pasirašytas.

Ekskursijos vyks gegužės 15, 16, 17, 18 d. Registracija: spausti čia.

Vilniaus gynybinės sienos bastėja

Ekskursijos metu susipažinsite su Vilniaus gynybinės sienos ir bastėjos istorija, o ekskursijos pabaigoje jūsų lauks bastėjos mitinė būtybė – Baziliskas – ir galimybė pasigrožėti Vilniaus panorama iš apžvalgos aikštelės.

Ekskursijos vyks balandžio 26, 28, 29 d. Registracija: spausti čia.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist