Renginiai

Nemokama paskaita apie saugų vaikų elgesį internete

Ar jaučiatės taip, lyg Jūsų vaikas žino daugiau apie kompiuterines technologijas nei Jus? Esate ne vieninteliai tėvai, susiduriantys su šiuo sunkumu. Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelia susirūpinimą ne vienam savo atžala saugančiam tėvui. Visą rudenį knygynų tinklas “VAGA” kvies į paskaitų ciklą tėvams, apie saugų vaikų elgesį internete.

Jaunieji internautai – kokie pavojai jų tyko?

ESET Lietuva atstovas ir paskaitų ciklą knygynuose “VAGA” vesiantis specialistas Tomas Parnarauskas komentavo, kodėl tėvai turėtų imtis priemonių, norėdami apsaugoti savo atžalas internete: „Šiuolaikinės programėlės, skirtos užtikrinti saugų naršymą internete leidžia palaikyti mūsų vaikų saugumą. Vaikų negalime atriboti nuo jų realybės, kurios nemažą dalį šiandien sudaro socialiniai tinklai, tačiau galime bent pasirūpinti apsaugomis, kad vaikai internete būtų saugūs. Mano vaikai neretai patys man primena prisisegti diržą važiuojant automobiliu, tai jie daro dėka įpročio, naudotis automobiliu saugiai. Toks pats įprotis naudoti antivirusines programėles turi atsirasti ir naršant internetu – tėvai ir vaikai mūsų produktu  „ESET® Parental Control for Android“  gali naudotis nemokamai. Taip pat galite parinkti telefono nustatymus, kurie blokuotų nežinomų skambintojų numerius, arba leistų naršyti internete tik tam tikromis valandomis, o draustų prieiti prie interneto naktį arba pamokų metu“ – komentavo T. Parnarauskas.

Jei vaiko profilis yra  viešas, tai gali suteikti galimybę apsimetėliams naudoti jų informaciją ar leisti potencialiai pavojingiems asmenims susisiekti su vaiku – „Tam tikras programas ar puslapius galima blokuoti operacinės sistemos priemonėmis, bet jeigu Jūsų vaikas yra susidomėjęs konkrečia tema jis nesunkiai ras blokavimo apėjimo būdą. Manome, kad vien blokavimo funkcija problemos išspręsti nepavyks. Šiuolaikinių vaikų tėvams kur kas efektyviau yra „stebėti“ kuo domisi vaikas, kaip ir su kuo jis bendrauja internete ir tuomet atitinkamai reaguoti. Jei užblokuosite Facebook.com svetainę – jūs izoliuosite vaiką nuo jo socialinės aplinkos kur bendrauja likusieji jo bendraamžiai. Ar tikrai taip elgdamiesi Tėvai pasieks norimą tikslą?“ – svarstė Tomas Parnarauskas,  ESET Lietuva atstovas.

 

Nemokami renginiai apie saugų elgesį internete knygynuose „VAGA“ 

ESET Lietuva drauge su knygynų tinklu “VAGA” ruošia paskaitų ciklą tėvams, apie saugų vaikų elgesį internete. Paskaitos vyks Kaune, prekybos ir laisvalaikio centre “MEGA”, spalio 26  dieną ir Vilniuje, prekybos centre “Ozas”, lapkričio 16 dieną, nuo 18 valandos. Visi norintys kviečiami atvykti į jaukią VAGOS knygyno aplinką ir sužinoti daugiau apie saugų vaikų elgesį internete.

Knygynų tinklo VAGA atstovė Milda Savickaitė, paklausta, kaip kilo mintis rengti tokių paskaitų ciklą, sakė: “VAGA visuomet palaiko ir prisideda prie aktyvių partnerių užmojų. Kartu su ESET turėjome puikų renginį vasarą, kuris sulaukė didelio dėmesio ir teigiamų atsiliepimų. Šį judėjimą norime plėtoti aktyviai ir rudens sezoną. Juk vaikų saugumas – vienas svarbiausių dalykų puoselėjant pilietišką ir atsakingą visuomenę.“

Daugiau informacijos apie vaikų saugumą internete galėsite sužinoti paskaitų metu. Bus galima susipažinti su pagrindinėmis taisyklėmis ir programomis, kurios padės užtikrinti saugesnę vaiko elgseną internete jo amžiaus grupėje. Paskaita skirta tėveliams ir mokytojams, kurie nori geriau suprasti internetinių technologijų įtaką jaunajai kartai. Atvykusiems organizatoriai žada naudingų dovanų ir prizų

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button