Renginiai

Nemokama ekskursija kvies surasti paparčio žiedą

Artėjant trumpiausiai metų nakčiai, Vivid Vilnius kviečia vilniečius ir miesto svečius leistis į paparčio žiedo paieškas senajame Vilniuje! Nemokamoje ekskursijoje – žygyje „Paparčio žiedo beieškant“ pakeliausime po seniausias Vilniaus gyvenvietes, sužinosime, kaip mūsų protėviai šventė Rasas bei Jonines, kuo ypatinga Joninių naktis. Ekskursijos maršrutas vingiuos po žaliausias ir vaizdingiausias Vilniaus vietas – Bernardinų sodą, Kalnų parką, Vilnios slėnį.

Ilgiausios metuose dienos ir trumpiausios nakties metas nuo seniausių laikų buvo apsuptas paslapties ir mistikos. Pasak senolių, Joninių nakčiai artėjant galingosios ugnies ir vandens stichijos įgyja ypatingą galią, o gausus vasariškas augmenijos pasaulis tampa magišku, stebuklingu.

Pasak etnologų, vasaros saulėgrįža švenčiama nuo neatmenamų laikų. Tuomet šį šventė vadinta Rasomis, Kupolėmis, galbūt – ir kitais vardais. O po Lietuvos krikšto pagoniška Rasų šventė tapo krikščioniška – Šv. Jono Krikštytojo gimimo diena. Ekskursijos metu sužinosime, kas sieja pagoniškąsias Rasas su krikščioniškosiomis Joninėmis, ir kokios šventės – pagoniškosios ar krikščioniškosios – elementai vyrauja šiandieninėse Joninėse. Taip pat susipažinsime su svarbiausiais Joninių atributais, pasivaikščiosime po vietas, kur trumpiausią metų naktį palydėdavo mūsų protėviai, ir, be abejo, paieškosime neatsiejamo Joninių šventės palydovo – paparčio žiedo.

 

Pasivaikščiojimą baigsime ant Trijų kryžių kalno, kur galėsite pasigėrėti nuostabaus grožio vakarėjančio Vilniaus senamiesčio panorama! Yra sakoma, kad tokį grožį galima išvysti tik artėjant trumpiausiai metų nakčiai…

Ekskursijos – žygio metu bus lankomos šios vietos:

Karaliaus Mindaugo paminklas;
Bernardinų parkas;
Vilnios slėnis;
Kalnų parkas (Bekešo, Stalo, Plikasis/Trijų kryžių kalnas).

 

Registracja

Ekskursija vyks: Birželio 21 d. 18.00 val.

Ekskursija nemokama, tačiau tik Jūsų palaikymas arbatpinigių forma, skatins organizuoti tokias ekskursijas.

 

Susitikimo vieta: Prie Mindaugo paminklo

Ekskursijos trukmė: 1 val. 30 min.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button