Grigiškių meno mokykla organizuoja ir visus norinčius kviečia į netradicinį metodinį seminarą, kuriame meistriškumo kursus ves po pasaulį pasklidę profesionalūs muzikantai. Šis seminaras – tą pačią dieną vyksiančio tarptautinio ir didžiulio pasisekimo sulaukusio projekto „Papa Jazz“ dalis. Ir seminaras, ir koncertas skirtas ne tik muzikos ir meno mokyklų bei konservatorijų įvairių specialybių mokiniams ir mokytojams, bet ir visiems mėgstantiems džiazo muziką.

Pirmoji dalis – išskirtinis seminaras „Improvizacija – kūryba – džiazas“  vyks spalio 29 dieną, Grigiškių meno mokyklos patalpose ir nuotoliniu būdu.

Seminarą ves patyrę džiazo pianistai – Vytautas Straižys (Olandija-Lietuva), Leonas Gurvitch (Vokietija), Rytas Lingė (Lietuva), taip pat fagotininkas Artūras Gelusevičius (Vokietija-Lietuva) ir kanklininkė Simona Smirnova (JAV) dalinsis savo patirtimi kaip išlaisvinti kūrybiškumą ir drąsą džiazuoti net tik mums įprastais instrumentais, bet ir rečiau džiazo koncertuose skambančiais instrumentais – kanklėmis, fagotu.

Kanklės Niujorke

Viena iš seminaro lektorių ir atlikėjų – Amerikoje gyvenanti kompozitorė ir dainininkė, kanklininkė Simona Smirnova. Pradėjusi nuo klasikinės muzikos, kanklių ir chorinio dainavimo, Simona pasirinko muziką studijuoti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, džiazo katedroje, kur įgijo džiazo vokalo bakalaurą. Vėliau gavusi koledžo suteiktą Europos turo stipendiją, išvyko studijuoti Berklio muzikos koledže, Bostone JAV, kur pabaigė šiuolaikinės kompozicijos specialybę. Simona yra viena iš balsuojančių komisijos narių Grammy apdovanojimams bei Niujorko kompozitorių sąjungos narė.

Šio tradicinio, styginio lietuvių liaudies muzikos instrumento virtuozę neįprasta ir labai smalsu girdėti Lietuvoje, o kaip kankles priima dažnai šią muziką girdinti Niujorko publika? Simonos meistriškumo pamokoje atlikėja papasakos apie kanklių pritaikymo galimybes šiuolaikiniuose stiliuose, kompozicijoje ir improvizuojant. Taip pat supažindins su kanklių skambesio praplėtimo galimybėmis technologijų pagalba ir jų naudojimą džiazo combo instrumentinėje sudėtyje – harmoninį ir melodinį mąstymą folklorinio instrumento aspektu.

Kūryba improvizuojant: visagalis džiazas 

Kompozitorius, pianistas ir dirigentas Leon Gurvitch į Grigiškes atvyksta iš Vokietijos uostamiesčio – Hamburgo. Minske gimęs atlikėjas muzikos pradėjo mokytis šešerių. Baigęs Baltarusijos valstybinę muzikos akademiją jis tęsė studijas Hamburgo aukštojoje muzikos ir teatro akademijoje, o jau 19-kos subūrė savo pirmąją džiazo grupę. 

2001 m. muzikantas persikėlė gyventi į Vokietiją, kur net tryliką metų dėstė Bramso konservatorijoje Hamburge, bendradarbiauja su Šiaurės Vokietijos Simfoniniu Radijo orkestru (NDR), Hamburgo Valstybine Opera, Berlyno Camerata ir kt. 2014 m. muzikantas išleido savo solinį fortepijoninį albumą „Remember Me“. Naujausias solinis albumas „Poetic Whispers“ 2018 m. buvo apdovanotas „Global Music Awards“ premija. Pastaraisiais metais Leon Gurvitch koncertavo JAV, Kolumbijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Suomijoje, Šveicarijoje, Čekijoje ir Lenkijoje. Kompozitoriaus kūriniai buvo atlikti tokiose salėse kaip Carnegie Hall (Niujorkas), Kennedy Center for Performing Arts Vašingtone, Palais des Beaux-Arts Briuselyje, Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje, „Cité des Arts“ Paryžiuje. 

Seminaro metu Leonas, drauge su smuikininku, Lietuvos operos ir baleto teatro orkestro koncertmeisterio pavaduotoju Algirdu Šochu pasiruošę pristatyti kūrybą improvizuojant – VISAGALĮ džiazą ir smuiko bei fortepijono sintezę. Jeruzalės garsais.

(Ne)akademinė improvizacija  

Seminare dalyvauti sutiko ir charizmatiškasis Vytautas Straižys, pirmasis lietuvių džiazo pianistas baigęs studijas užsienyje. Vytautas studijavo džiazo muziką Karališkoje konservatorijoje, bei CodArts akademijoje Nyderlanduose su garsiausiais Europos džiazo korifėjais. Pianistas yra „Vilnius Downtown Piano School“ fortepijono valdymo, improvizacijos, klasikinės, pop ir džiazo muzikos atlikimo tiek pradedantiesiems, tiek besitobulinantiems profesionalams mokyklos įkūrėjas. Šįkart Grigiškių meno mokyklos organizuojamame projekte „Papa Jazz“ ir metodiniame seminare atlikėjas debiutoja kaip lektorius, paruošęs įdomų užsiėmimą apie džiazą ir (ne)akademinę improvizaciją.   

Atraskime fagotą iš naujo 

Fagotininkas Artūras Gelusevičius – lietuvis menininkas, jau kurį laiką gyvenantis ir besitobulinantis Miunchene, kur šiuo metu siekia pabaigti net dvejas magistrantūros studijas – kamerinę muziką su medinių pučiamųjų instrumentų kvintetu ir Fagoto atlikimo meną. Muzikantas yra ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro solistas, fagotų grupės koncertmeisteris.

Atlikėjas seminare kalbės apie repertuarą ir šio unikalaus, neatrasto instrumento aktualumą muzikos mokykloms. Šis meistriškumo kursas taps tiek savotišku instrumento pristatymu, tiek iššauks diskusiją – kodėl fagotas, beje, kaip ir kanklės, – retas svečias Lietuvos muzikos mokyklose? Ar vertėtų pasvarstyti apie šio unikalaus skambesio ir formų instrumento populiarinimą moksleivių, jaunųjų muzikų tarpe?  

Ir garsas taps kūnu: momentinė kompozicija

Seminare dalyvaus ir savo žinias perteiks ir Grigiškių meno mokyklos mokytojas, koncertmeisteris, džiazo pianistas Rytas Lingė. Džiazo, populiarių, klasikinės muzikos interpretacijų „guru“ šįkart kalbės apie savo paties, momentinės kompozicijos ypatumus. Rytas pedagogine veikla užsiima jau beveik 40 metų ir pabrėžia, kad mokytojai privalo vaikams duoti du dalykus – šaknis ir sparnus. Muzika padės atrasti savyje naujų nepažintų ar nepastebėtų jėgų ir užsiauginti sparnus.

PROGRAMA: (išankstinė registracija į seminarą – iki 2021 m. spalio 28 d.)

9.45-10.00  PapaJazz 2021 atidarymas

10.00-10.45 Atraskime fagotą iš naujo: repertuaras ir aktualumas muzikos mokykloms

Artūras Gelusevičius, Lietuvos operos ir baleto teatras (LNOBT)

10.45-11.30 Džiazas ir (ne)akademinė improvizacija

Vytautas Straižys, Vilnius downtown piano school

11.30-12.15 Ir garsas tapo kūnu: R. Lingės momentinės kompozicijos ypatumai

Rytas Lingė, Grigiškių meno mokykla

12.15-13.00 Pietų pertrauka

13.00-13.45 Kūryba improvizuojant: visagalis džiazas

Leon Gurvitch, kompozitorius, atlikėjas (Vokietija)

13.45-14.30 Kanklės Niujorke

Simona Smirnova, kompozitorė, atlikėja (Niujorkas) 

14.30-15.15 Jeruzalės garsai: smuiko ir fortepijono sintezė

Algirdas Šochas, Lietuvos operos ir baleto teatras (LNOBT)

Leon Gurvitch, kompozitorius, atlikėjas (Vokietija)

Seminaro dalyvio mokestis asmeniui – 10 Eur. Seminaro dalyviams bus išduoti VšĮ Trakų švietimo centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai. LR švietimo ir mokslo ministro įsakymu 2016-06-09 Nr. V-530, akreditacijos pažymėjimo Nr. AP-092. Registracija į seminarą: https://www.epazymejimas.lt/participants/signup/nEjocB8wc2l03GIgadqTP2UKhLWkDh4448gIMYVtiCUUd5r06PxyMIaxpk7Ndxai 

Antroji dalis – „Papa Jazz“ koncertas Grigiškių kultūros centre, Vilniaus g. 12.

Koncerte skambės lektorių, profesionalių atlikėjų (V. Straižio, L. Gurvitch, S. Smirnovos, R. Lingės ir kt.)  ir Lietuvos muzikos ar meno mokyklų bei konservatorijų įvairių specialybių mokinių atliekamos džiazo kompozicijos ir improvizacijos.

Renginį organizuoja: Vilniaus savivaldybės Grigiškių meno mokyklos, VšĮ „Confero“ ir Trakų švietimo centras.

Daugiau informacijos: https://gmm.lt/naujienos/kvieciame-dalyvauti-festivalyje-papa-jazz-2021/762 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist