Rugsėjo 21 d. 19:00 Katedros aikštėje vyks naujas socialinis projektas – „Dainuojanti Lietuva”. Unikalus projektas kvies vilniečius ir miesto svečius susiburti ir kartu dainuoti lietuvių liaudies dainas ir sutartines, taip išreiškiant vienybę ir pasididžiavimą Lietuva. Renginio metu dainas ves grupės „Marga muzika” narė ir projekto „Promočių giesmės” organizatorė Laurita Peleniūtė ir vyrų folkloro grupės „Ugniavijas” narys Vytenis Jankauskas.

„Nereikia mokėti dainuoti, reikia tik išdrįsti ir ateiti, stoti petin į petį. Ne profesionaliame dainavime slypi tautos jėga, o vienybėje. Didžiuokimės tuo ką turim šiandien!” –  kviesdama ateiti ir dainuoti kartu, teigia projekto iniciatorė, žymi Lietuvos folkloro atilikėja Laurita Peleniūtė. Projekto idėja atlikėjai kilo susiduriant su žmonių baimėmis dainuoti, tautinio pasitikėjimo stoka ir kaip iššūkis nuolat girdimiems pasisakymams, jog gyva daina Lietuvoje mirė. Jau daugiau nei metus kievieną savaitę liaudies dainų ir sutartinių pasidainavimus „Promočių giesmės” vedanti atlikėja, teigia matanti didelį žmonių norą dainuoti, kuris, deja, yra dažnai lydimas didelių kompleksų ir nepsitikėjimo savimi. Jos nuomone, tai palikimas okupacijos laikų, kai žmonės buvo kupini baimių šnekėti ir dainuoti lietuviškai, ir nors praėjo jau 26 laisvės metai, šis palikimas išlieka gajus mūsų visuomenėje. Vis dėlto, pagaliau išdrįsę ir pažinę savo balsą žmonės keičiasi. „„Promočių giesmių” užsiemimų ir sutartinių mokymų, kuriuos vedu, metu mačiau daug nuostabių transformacijų ir tikiu dainos galia išlaisvinti. Noriu, kad ši laisvė ir gyvas dainavimas plistų po Lietuvą, noriu, kad visi žinotų – daina Lietuvoje yra gyva”, – teigia atlikėja.

Tiesa, panaši, praėjusį pavasarį atlikėjos organizuota, iniacityva Lietuvos kultūros tarybai nepasirodė verta valsybinės paramos. Palaikymo tąkart nesulaukę, projekto organizatoriai, vis dėlto, nusprendė nesustoti ir šį renginį įgyvendinti savo jėgomis nebeprašant paramos iš valdžios institucijų. „Rugsėjo 21 d. mūsų tikslas yra parodyti, kad pilietiškumą ir tautinę savimonę skatina ne valstybės institucijų ar politikų parama, o mūsų pačių vienybė ir noras būti drauge. Vienintelė parama, kurios mums reikia – tai atėjusių dainuoti žmonių balsai ir širdys”, – teigia Laurita. Atlikėja taip pat džiaugėsi, kad prie projekto prisidėjo ir kartu su ja dainas renginio metu ves vyrų folkloro grupės „Ugniavijas” narys Vytenis Jankauskas, nes jos nuomone, jų duetas ne tik sustiprins vienybės jausmą, bet, galbūt, paskatins į renginį ateiti ir dainuoti daugiau vyrų.

Organizatoriai tiki projekto tęstinumu ir ketina nesustoti. Ateityje „Dainuojančios Lietuvos” renginiai planuojami ir kituose miestuose, kad gyva daina po Lietuvą išplistų tarsi gerasis virusas, o pats renginys taptų tradicija.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist