Nacionalinėje dailės galerijoje tęsiasi rugsėjo pradžioje prasidėjusi svetingumo programa „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai”. Dalyvauti Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos ir Lietuvos muziejų asociacijos inicijuotoje programoje kviečiami moksleiviai, jų tėvai ir mokytojai. Svetingumo programa yra skirta Lietuvos valstybės kūrėjų ir puoselėtojų pažinimui bei jų veiklos aktualizavimui. Jos renginiai nemokami ir vyks iki 2017 m. gruodžio 31 d.

Moksleiviams ir jų tėveliams skirti renginiai:

Spalio 8 d., sekmadienį, 12 val., kūrybinės dirbtuvės „Vilnius 1918–2017”.

Lapkričio 5 d., sekmadienį, 12 val., kūrybinės dirbtuvės „Kaip Lietuvą kūrė pasaulio menininkai”.

Gruodžio 3d., sekmadienį, 12 val., kūrybinės dirbtuvės „Kaip įamžinti žmonių, kūrusių Lietuvą, atminimą? ”

Rugsėjo 24 d., spalio 29 d., lapkričio 26 d., gruodžio 17 d., sekmadieniais, 12 val. teminės ekskursijos „Valstybingumo idėjos Lietuvos mene“.

Kūrybinės dirbtuvės ir ekskursijos yra nemokamos, tačiau reikalinga išankstinė registracija el. paštu [email protected].

Moksleiviams ir mokytojams skirti renginiai:

NDG kviečia mokytojus registruoti moksleivių grupes į ekskursiją „Valstybingumo idėjos Lietuvos mene” arba išsirinkti vieną iš šių edukacinių užsiėmimų temų:

„Laisvės ženklas”

„Vilnius 1918–2017”

„Kaip Lietuvą kūrė pasaulio menininkai”

„Kaip įamžinti žmonių, kūrusių Lietuvą, atminimą? ”

„Valstybingumo idėjos Lietuvos mene”

Ekskursija ir užsiėmimai yra nemokami, registruotis galite el. paštu [email protected] arba tel. (8 5) 219 59 61. Registracijos metu suderinsime jums patogų renginio laiką.

Renginių turinys:

Ekskursija „Valstybingumo idėjos Lietuvos mene”. Ekskursijos metu Nacionalinės dailės galerijos gidai lankytojus supažindins su Nepriklausomybės aušroje, pokariu, Sąjūdžio metais ir Nepriklausomoje Lietuvoje kūrusiais menininkais, jų idėjomis bei biografijomis.

Edukaciniai užsiėmimai:

„Laisvės ženklas” – tai užsiėmimas apie tai, kaip mene atsispindi laisvė, kaip ją įprasmino 20 a. I-osios pusės dailininkai. Dalyvius kviesime diskutuoti, kas yra laisvė, ir sukurti asmeninį laisvės ženklą grafikos technika.

„Vilnius 1918–2017” – užsiėmimo metu tyrinėsime, kaip dailės kūriniuose ir fotografijoje Vilnius atrodė metais, kai buvo pasirašytas Vasario 16-osios aktas. Diskutuosime ne tik apie pastatus, bet ir apie mieste gyvenusius žmones, to meto kultūrinę aplinką, pasiekimus moksle. Aptarsime, kuo Vilnius panašus ir kuo skiriasi nuo prieš 99 metus egzistavusio miesto. Kūrybinėje dalyje kursime 1918-ųjų Vilniaus koliažą.

„Kaip Lietuvą kūrė pasaulio menininkai” – užsiėmimas apie įvairiausių tautybių skirtingose šalyse gyvenusius menininkus, savo darbais praturtinusius Lietuvos kultūrą. Kartu tai užsiėmimas apie Lietuvos kultūros ženklus visame pasaulyje.

„Kaip įamžinti žmonių, kūrusių Lietuvą, atminimą? ” – užsiėmimo dalyviai susipažins su skirtingais paminklų, kurie įamžina Lietuvą kūrusius žmones, pavyzdžiais. Diskutuosime, koks ir ar visada fizinis paminklas geriausiai įprasmina ypatingo žmogaus atminimą. Kokios gali būti kitokios atminimo įamžinimo formos? Ieškosime jų kūrybinėje užsiėmimo dalyje.

Išsami informacija ir registracija el. paštu [email protected], tel. (8 5) 219 59 61.

Visus programos „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai“ pasiūlymus Lietuvos muziejuose galite rasti https://www.muziejai.lt/Index.lt.asp.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist