Renginiai

N. Oželytė kviečia į studentų Kovo 11-osios orientacinį žaidimą „Paskui nepriklausomybę“

Vilniaus universiteto studentų korporacijos „RePublica“ ir „Tilia“ kviečia dalyvauti Kovo 11-osios progai skirtame orientaciniame žaidime „Paskui nepriklausomybę“, kuris šiais metais vyks Vilniuje.

Orientacinio žaidimo metu komandos gauna smagias užuominas, kurias spręsdamos, keliauja žaidimo organizatorių sugalvotu maršrutu po senamiestį, vykdo užduotis ir renka taškus. Apdovanojamos greičiausiai galvosūkius išsprendusios ir į paskutinę žaidimo stotelę atvykusios komandos.

Užduotys ir užuominos bus skirtingos, tačiau taisyklės išliks tokios pačios – laimės greičiausiai trasą įveikusi komanda.

 

Šiais metais Kovo 11-ąją minėsime Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį, todėl norime ne tik kartu aktyviai ir intelektualiai paminėti šią Valstybei brangią dieną, bet ir paskatinti susimąstyti, ką nepriklausomybės 30-metis reiškia Lietuvai ir mums – jos piliečiams, kuriantiems valstybę kiekvieną dieną.

Europos Komisijos atstovybės vadovas Arnoldas Pranckevičius svarsto, kad žvelgiant iš šiandieninės perspektyvos, 30 metų besitęsiantis Lietuvos kelias yra įspūdingas:

„30 metų yra suaugusio, subrendusio žmogaus amžius, o ir Lietuva yra subrendusi valstybė – pasitikinti savimi, gerbiama Vakaruose ir pasaulyje, todėl tas 30 metų kelias yra įspūdingas. Ir net sunku palyginti tą jausmą ir tą nežinomybę, kurią žmonės jautė prieš 30 metų ir šiandien – kai Lietuva yra visateisė, laisvo pasaulio dalyvė.“

 

Švęsdami šią sukaktį, taip pat norime pasidairyti į ateities horizontus, todėl pasvarstėme – ko galėtume palinkėti Lietuvai.

„Visada likti laisvai, vertinti laisvę… Kiekvienam lietuviui norėčiau palinkėti, kad jis rastų prasmę čia. Kurti, gyventi, atrasti“, – savo mintimis dalijasi politikos apžvalgininkas, publicistas Donatas Puslys.

Orientaciniame žaidime skatina dalyvauti ir Nepriklausomybės akto signatarė Nijolė Oželytė, atkreipianti dėmesį į pasikeitusią šalies kasdienybę:

 

„Niekada Lietuvoje nebuvo taip gera gyventi, taip skalsu gyventi ir taip platu gyventi. Todėl aš labai visus kviečiu – orientuokimės. Orientuokimės – kur esame dabar, kur eisime vėliau. Švęskime Lietuvą.“

Norėdami dalyvauti žaidime:

  1. Suburkite komandą iki 6 žmonių;
  2. Sugalvokite komandos pavadinimą;
  3. Iki kovo 10 d. 20 val. registruokitės el. p. [email protected], laiške nurodydami komandos pavadinimą, komandos narių skaičių, atstovo kontaktinius duomenis.

Laukite registracijos patvirtinimo, kuriuo būsite išsamiau supažindinami su žaidimo taisyklėmis.

 

Orientacinis žaidimas prasideda kovo 11 d. 12 val. Pradžios vieta Vilniuje – Adomo Mickevičiaus paminklas.

Dalyvavimas žaidime nemokamas. Kasmet gausiais rėmėjų prizais apdovanojami ne tik 1-3 vietų laimėtojai, bet ir beveik visi dalyvavusieji.

Vilniaus universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studentų korporacija „RePublica“ ir istorijos fakulteto korporacija „Tilia“ „pavyti“ nepriklausomybę kviečia jau septintąjį kartą. Tradicija tampančios orientacinės kasmet sulaukia daugiau populiarumo visoje Lietuvoje – 2019 m. Vilniuje ir Tauragėje dalyvių skaičius siekė 350 žmonių. 2018 m. orientaciniai žaidimai vyko Marijampolėje, Ukmergėje ir Alytuje.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button