Sekmadienį pasibaigė jubiliejinė Vilniaus knygų mugė, kurios neatsiejama dalimi jau penkti metai yra ir „Muzikos salė”. Keturias dienas skambėjusi muzika privertė lankytojus judėti vienu ritmu. „Muzikos salės” pokalbių ir koncertų scenose įvyko 49 renginiai – gyvo garso koncertai, pokalbiai su atlikėjais ir diskusijos.

Net 75 specialiai įrengtuose stenduose lankytojų laukė gausybė muzikantų ir atlikėjų, pristatančių ne tik naujausius darbus, bet ir visą savo diskografiją. „Muzikos salė” – tarsi didelio festivalio užkulisiai, kur gali leisti laiką su savo mylimais pačių įvairiausių žanrų atlikėjais, kartu juokauti, fotografuotis, užduoti klausimus, pasikalbėti. Puiki erdvė ir kūrybinėms inspiracijoms. Būtent jos pasibaigus mugei girdimos muzikantų naujuose projektuose ir koncertuose.

„Artimas kontaktas su gerbėjais yra būtinas, o čia jo apstu. Pavargome kaip ir visi dalyviai, tačiau buvo įdomi patirtis. Jei bus proga ir turėsime naują albumą, dalyvausime ir kitą kartą. O dar trumpiau – malonus nuovargis ir įdomi patirtis”, – įspūdžiais po renginio dalijosi grupės „Golden Parazyth” nariai Giedrius ir Aurimas.

Vilniaus knygų mugė sulaukė daugiau nei 68 tūkstančių lankytojų, kurie aplankė ir „Muzikos salę”. Čia ne vienas šimtas Lietuvos įvairių žanrų muzikos kūrėjų, atlikėjų, leidėjų ir muzikinių renginių organizatorių pristatė savo veiklas ir daugiau nei 200 naujų leidinių.

Viename didžiausių muzikinių renginių pirmą kartą dalyvavo Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės”. Merginų choras koncertų scenoje surengė ir nepamirštamą pasirodymą. Skambėjo muzika nuo sutartinės iki gospelo atliekama daugiau nei 50 merginų balsų.   

„Dalyvavimas „Muzikos salėje” mums buvo visiškai nauja bei unikali patirtis. Po renginio lydėjo patys geriausi įspūdžiai bei atsiliepimai. Esame maloniai nustebinti, kaip puikiai viskas buvo suorganizuota. Net ir skeptikai patikėjo, jog „Muzikos salė” yra puiki vieta susitikimams, pokalbiams, prisistatymams”,  – džiaugėsi „Liepaičių” chorinio dainavimo mokyklos vadovai.

Tobulėjanti ir sužadinta muzikos produkcijos rinka

Netrūko atlikėjų renginyje praleidusių visas keturias dienas. Tarp jų jau penktą kartą „Muzikos salėje” dalyvavusi grupė „G&G Sindikatas”. Grupės vadybininkas Justas Čekuolis pasakojo, kad kiekvienais metais „Muzikos salė” vis gerėja ir gerėja. Tai lemia ne tik geras asociacijos „AGATA” renginio organizavimas, bet ir tobulėjanti Lietuvos muzikos rinka, o ją visą galima pamatyti „Muzikos salėje”. Justas atviravo, kad keturios dienos praleistos unikaliame muzikos renginyje tarsi didėlis giminių suvažiavimas, daug kolegų su kuriais galima pasišnekėti apie muziką ir jos niuansus, pasidalinti naujausiomis rinkos tendencijomis. Taip pat labai svarbus buvo „Sony Music Entertainment” vizitas ir pasidalijimas patirtimi. O svarbiausiu dalyku J. Čekuolis įvardijo lankytojų šypsenas ir betarpišką kontaktą su fanais.

„Pirmą kartą knygų mugėje dalyvavau taip išsamiai – visas 4 dienas! Maloniai nustebau, kokie nuoširdūs žmonės atvyksta čia. Daug muzikos pasaulio kolegų apsikabina, pasiplepa, apsikeičia savo muzikinėmis naujienomis. Nuostabu! Šimtai žmonių priėjo, dėkojo už dainą „Vandenynai”, kurią sukūriau savo dukrai. Rezultatai pralenkė lūkesčius! O „Muzikos salėje” surengtas mano solinis koncertas dar labiau suartino su klausytojais ir mugės lankytojais. Viskas pavyko, patiko ir drąsiai sakau – reiks kartoti”, – įspūdžiais dalijosi visas keturias dienas „Muzikos salėje” praleidęs atlikėjas Linas Adomaitis.  

Asociacijos „AGATA” direktorė Agnė Begetė pasibaigus renginiui akcentavo, kad „Muzikos salė” tapo visuotine muzikantų ir muzikos mylėtojų švente ir didžiausiu tokio pobūdžio renginiu rytų Europoje. Norėdama pabrėžti muzikos įvairovę asociacija prieš penkerius metus pradėjo šį projektą. Jis ne tik skatina įvairių muzikos žanrų muzikantų bei atlikėjų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, bet ir sužadina muzikos produkcijos rinką.  

Projektą „Muzikos salė” organizuoja Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA. Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos lėšomis. Projektas yra tarptautinės Vilniaus knygų mugės dalis.

Daugiau informacijos: www.muzikossale.lt

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris Vilniaus projektas nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist