Renginiai

Muziejų nakties stebuklas Katedros aikštėje — netikėtai išdygę jūriniai konteineriai

Tradiciškai į kupiną meno, kūrybos bei intriguojančių pasirodymų muziejų naktį besiruošiantys vilniečiai savo sąrašą gali papildyti neeiliniu reginiu — Katedros aikštėje netikėtai išdygę net 4 Klimato muziejaus jūriniai konteineriai atvers duris gegužės 14-osios popietę.  

Dvejus metus už ekrano stebėję Muziejų nakties renginius, šiemet dalyviai įsisuks į taip išsiilgtą renginių ir parodų sūkurį. Trenksmingo renginio ženklus Vilniaus Katedros aikštėje jau gali pamatyti bet kuris praeivis — didžiuliai kranai dėlioja žaismingai išmargintus ir skirtingas temas pristatančius jūrinius Klimato muziejaus konteinerius.

Stereotipus laužantis Klimato muziejus nustebins interaktyvumu —  čia niekas neprašys laikytis tylos ir neliesti eksponatų. Lankytojai kviečiami žaisti, savo rankomis pajausti žemei kylančius pavojus, ieškoti gamtai draugiškų sprendimų savo kasdienybėje ir patys sau kurti įtraukiančią mokymosi patirtį.

 

Muziejaus misija yra įtraukti kuo daugiau jaunų žmonių Lietuvoje į aktualiausius klimato krizės klausimus ir parodyti, jog kiekvienas iš mūsų po savęs paliekame pėdsaką. Interaktyvių parodų, pamokančių žaidimų bei spalvingų istorijų pagalba muziejus šį pėdsaką ragina paversti pozityviu pokyčiu kiekvieno kasdienybėje. 

Muziejų naktis be abejonės skirta įsikvėpti kūrybos bei motyvacijos pokyčiui. Klimato muziejaus patirtis kiekviename sužadins norą veikti dėl švaresnio pasaulio bei žalesnės Lietuvos — sau, ir ateities kartoms. „Gamta – mano kelias į muziką ir kelias į save“, — dalinasi projektą palaikanti žinoma Lietuvos atlikėja Justė Arlauskaitė Jazzu. 

Muziejus keliaus per 16 Lietuvos miestų: Vilnių, Trakus, Kėdainius, Telšius, Gargždus, Uteną, Panevėžį, Šiaulius, Mažeikius, Palangą, Šakius, Marijampolę, Birštoną, Tauragę, Jonavą ir Kauną. 2023-aisiais muziejus tęs savo kelionę Latvijoje.  

 

Lietuvių organizuojamą keliaujančio muziejaus projektą finansuoja Europos klimato iniciatyva. Muziejaus kelione rūpinasi logistikos partneris Hoptrans. Sekti muziejaus naujienas bei įsigyti nemokamus bilietus galima Klimato muziejaus internetinėje svetainėje https://klimatomuziejus.lt.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
18 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Aldona
Aldona
4 dienas (-ų)

Pati pilis – didelis stebuklas. Nuostabi bažnyčia su krikščionybę priėmusių kunigaikščių kapais. Visa 13 -ojo amžiaus panorama.Tai ko dar reikia vilniečiams ir svečiams. Baisiai nesiderina pramogos ir dekoracijos su gilia senove. Tiesiog neleidžia praeiti, sudaro spūstį, dingsta eksponatai, painioja realybę, kažkas perdirba istoriją, religiją. Atėjusieji į bažnyčią sugalvoja žaisti arba valgyti. Istoriniame kvartale 700 -ųjų Vilniaus metinių proga turi būti ramybė.

Ką jie daro.
Ką jie daro.
6 dienas (-ų)

Tokio svorio technika lauzo ir kraipo Katedros aikstės grindinį

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button