Renginiai

Miuziklo „Dingęs ryšys“ premjeroje – šiuolaikinių vaikų gyvo bendravimo ryšio paieškos

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras šiemet vaikus ir jų tėvelius pradžiugins miuziklo „Dingęs ryšys“ premjera. „Dingęs ryšys“ – tai šiuolaikinis, muzikinis, teatro bei šokio elementais perpintas pasakojimas apie vaikų, dar vadinamos Z kartos, kasdienybę. Apie netikėtai dingusį internetą ir labai skirtingų, vieno kiemo vaikų gyvo bendravimo ryšio paieškas.

Miuziklo iniciatorė, kompozitorė ir meno vadovė Vaiva Kriščiokaitytė teigia, kad idėja kurti miuziklą kilo dar pavasarį, svarstant, ką tokio neeilinio norėtų įgyvendinti naujais mokslo metais kartu su savo ugdytiniais. Pakerėta ir įkvėpta užsienio autorių darbais ryžosi kurti miuziklą, kuris būtų aktualus šiuolaikiniams vaikams ir jų tėvams. „Kuriame muzika, libretas ir režisūros sprendimai leistų kiekvienam žiūrovui lengvai atrasti ir susitapatinti su vienu ar net keliais personažais, – atvirauja V. Kriščiokaitytė ir priduria, – tokį miuziklą, kuris kalbėtų apie šių dienų vaikų ir tėvų santykių problemas šiek tiek per humoro prizmę“.

Miuziklo idėją palaikė ir kiti Lietuvos vaikų ir jaunimo centro būrelių vadovai kartu su savo ugdytiniais. Tarp jų – režisierė, choreografė – Justina Kaminskaitė, breiko šokio choreografas – Jevgenij Kirjanov, ir, žinoma, miuziklo scenarijaus ir originalaus libreto autorė – Birutė Pernaravičiūtė. Pasak B. Pernaravičiūtės, kuriant libretą vienu didžiausių iššūkių tapo realistinis vaikų pasaulėžiūros perteikimas. Prireikė geriau pažinti vaikų terminologiją, jų kasdienybės aktualijas, paliekant mokyklinius aspektus užkulisiuose ir į sceną iškeliant jų laisvalaikio įpročius, bendravimo ir net patyčių problemas. Kaip bebūtų, miuziklo iniciatoriai sutartinai tvirtina, kad rezultatai jau dabar džiugina, o jaunieji atlikėjai nekantrauja parodyti savo meninius talentus ir  atskleisti jiems patiems taip artimą siužetą.

 

„Dingęs ryšys“ premjera įvyks jau gruodžio 8 d. (ketvirtadienį), 17:30 val. LVJC (Konstitucijos pr. 25, Vilnius). Laukiami visi neabejingi jaunųjų talentų kūrybai, šiuolaikiniam, intriguojančiam siužetui… dingusio interneto ir vaikų gyvo bendravimo ryšio paieškai.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button