Renginiai

Minint Ukrainos Nepriklausomybę ant Vilniaus universiteto fasado – speciali šviesos instaliacija

Rugpjūčio 24 d., trečiadienį, ant centrinių Vilniaus universiteto (VU) rūmų fasado (Universiteto g. 3) nušvis speciali Ukrainos vėliavos projekcija. Šviesos instaliaciją, įžiebtą Ukrainos Nepriklausomybės dienos proga, sostinės gyventojai ir svečiai pamatyti galės iki rugpjūčio 29 d.

„Istoriškai žvelgiant (nors ne vien istorija čia svarbu) po Sovietų imperijos griuvimo Ukraina pagaliau realizavo ukrainiečių tautos teisę ir valią į nepriklausomą valstybę. Trisdešimties metų kelias buvo vingiuotas, būta praleistų progų ir didingų posūkių. Bet bendra ukrainiečių pasirinkta kryptis buvo aiški ir įtvirtinta ne viename politiniame manifeste, nuo Oranžinės revoliucijos iki Maidano pasipriešinimo judėjimo. 

Po vasario 24-osios aišku, kad Ukrainoje prasidėjo naujas istorijos etapas. Ukraina galutinai įsitvirtino pasaulyje. Ukrainos vėliavos kabo net ir tolimiausių Europos miestų ir miestelių viešų ir privačių namų fasaduose bei balkonuose. Ukraina iš periferijos tapo centru, kur sprendžiamas ne vien Ukrainos likimas. Rugpjūčio 24-oji yra visų mūsų šventė“, – teigia VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.

 

Šviesos projekcijos autoriai – UAB „Korgas“.

VU visus neabejingus savo bendruomenės narius, piliečius ir verslo atstovus kviečia prisidėti prie paramos Ukrainos akademinei bendruomenei. Aukoti galima VU fondo svetainėje. Paaukoti pinigai pasieks tuos akademinės bendruomenės narius Ukrainoje, kuriems jų labiausiai reikia.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button