Renginiai

Mažylių popietėse tėveliai liūliuos ir žaidins vaikus

Lapkričio 9-osios priešpietį Vilniaus etninės kultūros centro mažuosius lankytojus liūliuos gražiausios tradicinės lopšinės ir juokins smagūs liaudiški žaidinimai. 11 val. mamytės ir tėveliai maloniai kviečiami atvykti į pirmąjį šiais metais ciklo „Mažylių popietės“ užsiėmimą.

Mažylių popietės, vyksiančios kiekvieną penktadienį, kviečia kartu su savo mažaisiais atvykti tėvelius, norinčius išmokti tradicinių lopšinių ir žaidinimų. Žaidinimai – tai trumpi sinkretiniai kūrinėliai, kurie nuo žaidimų skiriasi tuo, jog žaidžia ne patys vaikai, o juos žaidina, sūpuoja, myluoja jų tėvai. Tai apibendrintas žaidimų vaiko pirštais, rankomis, mylavimų, sūpavimų, kykojimų, raminimų, maldymų, juokinimų pavadinimas.

Kaip teigia Mažylių popietes vesianti etnomuzikologė, folkloro ansamblio „Laukis“ vadovė Lijana Šarkaitė-Viluma, lopšinės vaikui suteikia begalinį ramybės ir saugumo jausmą. Pavargusiam, suirzusiam vaikui kartais tereikia uždainuoti ir jis palaimingai užmiega. Žaidinimai taip pat yra puikus ir kūrybiškas būdas bendrauti su vaiku, parodyti jam dėmesį, kurti malonią ir jaukią atmosferą.

 

Mažylių popietės skirtos tėvams ir jų mažyliams nuo 6 mėnesių iki 3 metų. Norintiems registruotis ir dalyvauti nebūtina jokia dainavimo ir žaidinimo patirtis, pakanka noro mokytis.

Daugiau informacijos apie šį ir kitus Vilniaus etninės kultūros centro organizuojamus renginius svetainėje www.etno.lt ir Centro Facebook paskyroje.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button