Sekmadienį sostinės gatvėse pirmą kartą pasklido pėsčiųjų, dviračių, paspirtukų, riedlenčių, vaikų vežimėlių ir viešojo transporto žygis. Iš skirtingų miesto lokacijų pajudėję, automobilio atsisakę vilniečiai ir miesto svečiai susibūrė aikštėje prie Seimo, o nuo ten pajudėjo link Lukiškių aikštės, skatindami judėti ne tik darniai, bet ir draugiškai, kelyje pastebint vieni kitus. Šiuo žygiu Vilniuje atidaryta Europos judumo savaitė. 

„Nuo pavasario kiekvieną mėnesį vilniečius skatinome išbandyti vis kitą judėjimo priemonę, o Europos judumo savaitės proga nusprendėme suorganizuoti žygį, kuriame draugiškai susiburtų tiek visi darniai judantys, tiek jų transporto priemonės. Susirinko didelė minia miestiečių pasirinkusių mieste judėti be automobilio. Judėjimo alternatyvų sostinėje tikrai daug ir vilniečiai jas vis noriau atranda. Dar smagiau, kad šias alternatyvas jie jau renkasi ne tik kaip laisvalaikio praleidimo būdą, tačiau ir kaip kasdienę transporto priemonę – pavyzdžiui, į susitikimą darbo metu ar sporto klubą važiuoja ne automobiliu, o paspirtuku, dviračiu, vakare iki miesto centro nebe važiuoja, o eina pėsčiomis“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Nuotr.: L. Balandžio

Įvairiai mieste keliaujantys bendraminčiai į SĮ „Susisiekimo paslaugos“ suorganizuotą masinį žygį rinkosi skirtingais maršrutais. Dviratį arba paspirtuką minantys įveikė 6 kilometrus nuo Žirmūnų paplūdimio iki Seimo dviračių taku palei Nerį. Mieliau savo kojas arba riedučius įdarbinantys judėjo 3 kilometrus nuo Vingio parko estrados. Viešojo transporto mėgėjai rytą pradėjo „Spaudos rūmų“ stotelėje laukdami specialaus autobuso, vežančio į žygį.

Įveikę savo pasirinktus maršrutus „Atleisk, automobili“ žygio dalyviai susirinko aikštėje prie Seimo ir susibūrę į bendrą kolona pajudėjo link Lukiškių aikštės. Kojomis arba ratais – netgi vaikų vežimėliais – įveikę vieną kilometrą Gedimino prospektu, visi gavo apdovanojimų medalius ir pasinėrė į pramogas.

Renginys Lukiškių aikštėje vyksta sekmadienį iki pat 16 valandos, tad dar nespėję sudalyvauti laukiami miesto centre.

Atvirą riedlenčių parką suorganizavę profesionalai kviečia į riedlenčių pamokas naujokams, taip pat renginio dalyviai gali išmėginti jėgas interaktyvioje užduotyje mindami specialų dviratį ir mėgindami įžiebti šviesoforą, laimėti modernių lietuvių sukurtų atšvaitų paspirtukams, pasigaminti aksesuarą iš senų riedlenčių. Taip pat profesionalai pataria, kaip paruošti dviratį šaltesniam sezonui, kviečia tiek dviračius, tiek paspirtukus išplauti specialioje plovykloje, o policijos komanda tiek dviračius, tiek paspirtukus specialiai žymi. 

Nuotr.: L. Balandžio

Europos judumo savaitė – iki rugsėjo 22 d.

Miesto žygis „AtleiskAutomobili“ pradeda Europos judumo savaitę Vilniuje. Ji minima visoje Europoje, o savaitę inicijuoja Europos Komisija, paskelbdama vis kitą temą. Šiemet judumo savaitės tema „Žingsniuokime kartu“, kuri atsispindi ir rugsėjo 15 d. vykstančiame renginyje Lukiškių aikštėje.

Europos judumo savaitės kulminacija yra Tarptautinė diena be automobilio, minima rugsėjo 22 d. Šią dieną Vilniuje sostinės gyventojai ir miesto svečiai galės nemokamai keliauti visais sostinės autobusais ir troleibusais – kaip bilietą tądien tereikės parodyti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Šiemet šios dienos išvakarės viešojo transporto keleiviams taps išskirtinės ir dėl dar vienos priežasties – rugsėjo 20 d. vilniečiams pristatomi pirmieji sostinės elektriniai autobusai.

Nuotr.: K. Mačiūno
Nuotr.: L. Balandžio
Nuotr.: K. Mačiūno
Nuotr.: K. Mačiūno
Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar nuo sausio 1 d. didės jūsų atlyginimas/išmokos/pensijos?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist