Renginiai

Lukiškių aikštėje – Gedulo ir vilties, Okupacijos ir genocido dienų minėjimas ir atminimo vakaras

Pirmadienio vidudienį sostinės Lukiškių aikštėje vyks Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienų minėjimas, skirtas tragiškoms netektims ir pasipriešinimui atminti.

1940 m. birželio 15 d. Sovietų Sąjunga pradėjo Lietuvos okupaciją ir po metų, 1941 m. birželio 14 d., įvykdė pirmuosius masinius Lietuvos gyventojų trėmimus į Sibirą.

Renginys prasidės Vėliavų pakėlimo ceremonija ir visuotine tylos minute okupacijos aukoms atminti. Minėjime kalbas sakys prezidentas Gitanas Nausėda (vaizdo įrašas), Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, tremtinė Irena Saulutė Špakauskienė, Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas ir istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas Mindaugas Nefas.

 

Į minėjimą pakviesti nukentėjusieji nuo okupacijų, kovotojai už laisvę ir jų artimieji, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, politikai, valstybės institucijų atstovai, diplomatai, kiti svečiai.

Gedulo ir vilties, Okupacijos ir genocido dienų minėjime taip pat dalyvaus Lenkijos Seimo vicemaršalkos Ryszardo Terlecki ir Lenkijos Senato vicemaršalkos Mareko Peko vadovaujama delegacija, JAV Valstybės departamento specialioji pasiuntinė Holokausto klausimais Cherrie Daniels ir Amerikos paveldo užsienyje išsaugojimo komiteto pirmininkas Paulas Packeris.

Birželio 15-osios, antradienio, vakarą Lukiškių aikštėje rengiamas okupacijos aukoms pagerbti skirtas atminimo vakaras „Daugiau niekada…”

 

Renginyje bus kalbama apie skaudžiausius istorijos momentus, asmenines patirtis, istorijos atmintį šiandieną ir ateityje. Pokalbį moderuos kultūros istorikas Aurimas Švedas. Atminimo vakare dalyvaus atlikėjai Aiste Smilgevičiūtė, Saulius Petreikis, Domantas Razauskas, Rafailas Karpis, Evaldas Vaikasas ir kiti.

Minėjimo renginiai bus transliuojami Seimo svetainėje, programoje „Seimas – tiesiogiai”, Seimo paskyrose „Facebook” ir „YouTube”, taip pat per LRT televiziją.

Jūratė Valančiūtė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
kestutis

skaityt visa tai…kaip gali but 60m.sovietu okupacija,kai pats A.Smetona pats pritare RA ivegimui i Lietuva.Tai jei 1949m.birželio 14 sov.treme i Sibira,o tai kaip skaityt naciu atejima i Lietuva birželio 26d.ne okupacija,kai naciai vagonais veže lietuvius i vokietija dirbt,kai vietiniai šaude i savuosius del ju turtu ir pan:( kada visa tai minesime ir apverksime?

Tomas

Visiskas trolis. dar datas maiso 😀 Apgailetina

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button