Renginiai

LITEXPO kviečia į išskirtinį interjero, dizaino ir meno degustacijų renginį

Visus, kurie domisi namų interjero, dizaino ir moderniosios architektūros idėjomis, inovacijomis ar kūrybiniais sprendimais, spalio 15-17 dienomis LITEXPO suburs renginys: „Inovacijos, baldai ir dizainas naujakuriams“.

„Tikimės, jog šis renginys taps įkvėpimo šaltiniu ir ką tik būstą nusipirkusiems, ar dar tik svajojantiems apie namus, bei profesionalams, kurie domisi naujienomis, galinčiomis tapti išskirtiniu interjero akcentu, padiktuosiančiu visą namo architektūrinę koncepciją“, – sako naujakuriams kuriamo renginio projekto vadovė Lilijana Dirsienė.

Organizatoriai tiki, kad ir naujakuriai, ir architektai ar interjero dizaineriai turės puikią progą susitikti bendriems atradimams ar diskusijai apie tai, kaip gali atrodyti kuriami namai: „Juk pačiai pradžiai reikia minties, idėjos ar vizijos: koks bus būstas, kaip atrodys, kaip jame jausiuosi? O tuomet, kartu su architektu, jau galima kalbėti ir kaip tas mintis išpildyti“ – idėją kurti renginį pristato organizatoriai.

 

„Ši tradicinė paroda buvo sumanyta specialistams, tačiau pamatėme, kad tai įdomu ir naujakuriams, kurie ieško naujovių, inovacijų, dizainerių sukurtų naujų baldų ir interjero sprendimų“,– sako „Archzonos“ organizatorius Vytautas Gurevičius. – „Pastebime, kad toks dialogas tarp namus kuriančiųjų ir profesionalų, specialistų, gamintojų, baldininkų yra itin svarbus ir duodantis tikrai puikių rezultatų“. Šiemet, jau penktą kartą rengiamoje „Archzonoje“, bus pristatomos didžiausių Europos ir Lietuvos gamintojų naujienos ir inovacijos, skirtos interjerui ir eksterjerui.

Specialios temos naujakuriams ir dizaineriams

Lankytojų taip pat lauks ir unikalus vizualiųjų menų bei muzikos jungties potyris:„Norime atverti žmonėms akis bei parodyti kelią į muzikos lobynų pasaulį – tokia mūsų misija“, – sako „Muzikos magijos“ klubo steigėjas Artašės Gazarian, gero garso vertintojas ir muzikos mylėtojas. „Mes tikime, kad geras, gražus ir kokybiškas garsas gali gyventi namuose, tikime, kad namai yra puiki erdvė kasdieniam meno patyrimui“, – tikina muzikos gurmanas. „Muzikos magijos“ klubas kartu su „Galerija AP“ pristatys muzikos ir meno kūrinių degustaciją: „Tai naujas magiškas potyris, kuris lankytojams suteiks galimybę pajusti, kaip muzikos fone suskamba paveikslai, o muzikoje atsiranda naujų spalvų“, – sako „Galerijos AP“ įkūrėja Vilma Jankienė, „išradusi“ įtraukiančias meno degustacijas, kuriose pristatomi šiuolaikinių Lietuvos menininkų kūriniai. 

Mados ir inovacijos interjeruose

Medis, stiklas, betonas, akmuo, natūralios medžiagos, lakoniškas ir saikingas interjeras – tai kasmet rengiamo konkurso „Metų interjeras/Auksinė paletė“ dalyvių darbų temos. „Mūsų skonis tapo skandinaviškas – saikingas, santūriai spalvingas, patogus ir racionalus. Tai atspindi mūsų visuomenės racionalumo ir funkcionalumo tendencijas“, – tvirtina V. Gurevičius, apibendrindamas konkurso „Metų interjeras/Auksinė paletė“ geriausius darbus, kuriuos apžiūrėti kvies ir specialistus, ir naujakurius, ieškančius įkvėpimo, idėjų ar profesionalių interjero dizainerių paslaugų.

 

„Kad ir kokia koncepcija interjerui – minimali ar ekscentriška – būtų pasirinkta, jokio šiuolaikinio būsto nebeįsivaizduojame be naujausių technologijų. Jos lengvina buitį, namų valdymą, bei suteikia neišsemiamas galimybes baldų gamintojams, interjero ir eksterjero kūrėjams“,-  sako L. Dirsienė. Todėl ir šiame renginyje daug dėmesio bus skiriama gamybos technologijų inovacijų pristatymui, kuris itin svarbus architektams, pastatų projektuotojams ir kitiems specialistams.

Lietuvos architektų sąjungos kuruojama ekspozicija pristatys geriausius Baltijos šalių architektūros studentų darbus BAUA Award. Pasak V. Gurevičiaus, studentai nuodugniai išanalizuoja pasirinktą sritį, todėl jų darbai pasiūlo drąsių sprendimų, kurie vėliau gali būti realizuojami statomuose naujuose objektuose: „Naujas požiūris visada daro įtaką architektūros krypčių vystymuisi“. Šalia parodos, specialioje erdvėje „Dizona“, bus pristatomi lietuvių ir užsienio autorių sukurti gero dizaino eksponatai, kurie šiais metais pristatomi pirmą kartą. Čia dalyvaus ir Lietuvos dizaino forumo nariai – tai ir mažos įmonės, ir didesni gamintojai, kuriantys išskirtinio dizaino gaminius. Renginys vyks spalio 15-17 dienomis LITEXPO. Organizatoriai užtikrina, kad renginio metu bus laikomasi visų saugumo rekomendacijų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button