Renginiai

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas virtualiuose Valdovų rūmuose

Lietuvos valstybės atkūrimo dienai Valdovų rūmų muziejus lankytojams parengė nemokamą virtualią programą. Kviečiame apsilankyti trispalvės juostelės pynimo dirbtuvėse, pasiklausyti paskaitos apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybingumo tradiciją, daugiau sužinoti apie valstybingumo simbolį – Vytį – ir jo vaizdavimą heraldiniuose renesansiniuose kokliuose, pasivaikščioti po Muziejaus nuolatines ekspozicijas bei kartu su gide ir dailininku keliauti po ką tik atvertas ir gyvai nepasiekiamas parodas: „Kariauti pratusi tauta. Lietuvių karinis elitas XIII–XIV a.“ ir „Istorija ir atmintis. Romano Borisovo akvarelės”

PROGRAMA (vasario 16 d.)

11.00–11.15 | Virtualios edukacinės dirbtuvės „Smagioji trispalvė“

Jau tradicija tapusios lietuviškos trispalvės juostelės dirbtuvės lauks jūsų virtualioje erdvėje. Priminsime vieną iš seniausių būdų ir jūsų rankose siūlų gijos smagiai susivys į simbolinę juostelę. Prireiks geltonos, žalios ir raudonos spalvos siūlų. Jei šiuo metu siūlų neturite arba jie ne Lietuvos valstybės vėliavos spalvų, nesirūpinkite – suvykite turimas spalvas. Juk šią dieną svarbiausia – bendrystės jausmas!

 

15.00–15.40 | Virtuali paskaita „Vasario 16-osios akto signatarai ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybingumo tradicija“ 

Modernios Lietuvos užgimimo istorijos tyrinėtojas drRimantas Miknys pasidalins mintimis, koks yra Vasario 16-osios dokumento signatarų požiūris į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybingumo tradicijos panaudojimą, konstruojant modernų Lietuvos valstybingumą.

Valdovų rūmų muziejaus eksponatas: Renesansinis koklis su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės herbu

 

Šią išskirtinę dieną pristatome ypatingą Muziejaus eksponatą. Tai Renesanso laikų heraldinis koklis, kurio centre – herbinis skydas su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės herbu – raitelis ant šuoliuojančio žirgo, iškėlęs kalaviją, prie kairiojo peties skydas su dvigubu kryžiumi. XVI a. viduriu datuojamas plokštinis koklis pagamintas iš degto molio, dengtas polichromine glazūra.

Atnaujintas virtualus 3D pasivaikščiojimas po Valdovų rūmus

Kviečiame į Lietuvos istoriją pasinerti virtualiai. Kol Valdovų rūmų muziejaus Didieji vartai uždaryti, pasivaikščiojimas 3D virtualioje erdvėje leis pasijusti taip, lyg būtumėte Muziejaus viduje. Galėsite mėgautis ir didžiuotis išlikusiais rūmų mūrais aplink juos virtualiai vaikštinėdami, detaliai apžiūrėti vitrinose išrikiuotas vertybes, grožėtis meistriškai išaustais gobelenais, drožinėtais baldais ar analizuoti frizų bei lubų dekoro detales.

Per Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldą pristatančią virtualią trijų dimensijų ekskursiją surasite visus tris Muziejaus maršrutus.

 

Kviečiame virtualiai aplankyti ir Valdovų rūmų muziejaus laikinas parodas – ką tik atvertą tarptautinę parodą „Kariauti pratusi tauta. Lietuvių karinis elitas XIII–XIV a.“ ir „Istorija ir atmintis. Romano Borisovo akvarelės“

Pasivaikščiojimas su gide po parodą „Kariauti pratusi tauta. Lietuvių karinis elitas XIII–XIV a.“

Pasivaikščiojimas po parodą „Istorija ir atmintis. Romano Borisovo akvarelės“ su autoriumi

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button